1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dobór rozdzielczości filmu do odtwarzania na TV LED 16:9

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez Lucky Luke, Marzec 17, 2015.

1. Lucky Luke

Lucky Luke V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    125
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Wroclaw
    Witam Was drodzy parafianie.

Zagubiłem się. Od jakiegoś czasu próbuję znaleźć odpowiedź na pytanie jak rozdzielczość filmu wpływa na jego jakość odtwarzania na standardowym TV LED 16:9 1920x1080.

Zacznę od tego, że strasznie mnie denerwuje jak film odtwarzany na telewizorze ma coś ucięte lub rozciągnięte. Na tym chciałbym się skupić, ponieważ już nie będziemy się rozwodzić nad wyższością jednego formatu nad drugim [co jest niejako połączone z tym co mnie interesuje], tylko nad wpływem rozdzielczości materiału filmowego na wyświetlaną grafikę na TV.

Nie mam problemu, aby przeliczyć sobie standardowe rozdzielczości - np. gdy film jest w rozdzielczości 1024x600 to wiem, że jest to 16:9 w zaokrągleniu 1,78.

Ale gdy np. trafia nam się 1280x536 to po przeliczeniu wychodzi 2,38, więc jak się ma jeden wynik do poprzedniego i skąd mam wiedzieć, że mi coś nie utnie. Jak to porównać ze sobą i mieć pewność, że na telewizorze film będzie się prezentował doskonale.

Podzielcie się wiedzą na ten temat bo ja jestem kompletnie zielony ;/

2. Lotnik421 Xbox One

3. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    a nie masz czasem w telewizorze takiej opcji o nazwie dopasuj obraz do ekranu albo skanuj czy coś podobnego wówczas tv sam dopasuje wyświetlany obraz do rozmiarów tv tak aby nie był rozciągnięty czy przycięty

4. Lucky Luke

Lucky Luke V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    125
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Wroclaw
    Być może coś takiego istnieje, ale na chłopski rozum chyba nie pomoże? Przecież jak rozdzielczość jest dopasowana i są czarne pasy z którejś ze stron to jak dopasuję wyświetlanie filmu do ekranu telewizora to rozciągnie to wszystko i ch.....j z tego ;/

5. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Jeśli nie masz proporcji dostosowanej do wyświetlacza to masz 3 opcje - albo coś uciete, albo rozciągnięte, albo pasy.

Wczytywanie...

Poleć forum