1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dochodzenie w sprawie praktyk biznesowych M$

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez tinOFbeer, Listopad 19, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. tinOFbeer

tinOFbeer Banned Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Breslau
    Na stronie kancelarii AbingtonIP, specjalizującej się między innymi w prawach konsumentów, możemy przeczytać następujący komunikat:

@update news

Strona z komunikatem: http://www.abingtonlaw.com/Xbox-Live-class-action.html

Źródło: xbox-scene.com

2. Lotnik421 Xbox One

3. mat01

mat01 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ciekawe jak sie sprawa potoczy

4. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Trwa właśnie dochodzenie dotyczące prakrtyk biznesowych Microsoftu dotyczących odmowy dostępu do Xbox Live przez zmodyfikowane konsole.

Jak podają media dziesiątki tysięcy posiadaczy Xbox'ów zostało zbanowanych z usługi Microsoftu-Xbox Live. Mimo, że modyfikacje Xbox'a są niezgodne z warunkami korzystania z Xbox'a/Xbox live, Microsoft "wygodnie" wybrał czas rozpoczęcia fali banów, tuż po premierach Call of Duty:MW2 i mniej niż dwa miesiące po premierze bardzo popularnej gry Halo 3:ODST. To "wygodne" zgranie w czasie mogło objawić się większą ilością dochodów z subskrypcji XboxLive, niż gdyby fala banów zostałaby uruchomiona w czasie poprzedzającym wydanie Call of Duty: Modern Warfare 2 i Halo 3: ODST. Dodatkowo, sprzedaż obu gier mogłaby zostać znacznie zmniejszona, gdyby banowano przed wydaniem owych tytułów.

Jeżeli posiadasz subskrypcję XboxLive, zostałeś zbanowany na XboxLive, nie zwrócono Ci sumy odzwierciedlającej pozostały Ci czas na Live i chciałbyś przyłączyć się do grupowej akcji przeciwko Microsoft'owi, prosimy o wysłanie informacji na poniżej podany adres.

Strona ta nie jest związana ani autoryzowana przez Microsoft.

5. maroko freestyle

maroko freestyle Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    36
    Miasto:
    Złote Przedmieście
  6. lewapkon

lewapkon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    Mam nadzieje, że to coś da.

7. AnarchyMen

AnarchyMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grudziądz
    I myślicie że dadzą wam kasę .?? chyba sobie żartujecie :p złamaliście zasady korzystania z xbox live i tyle nic innego nie zrobicie :D nowa konsola , lub płyta główna i tyle

8. L3ST3K

L3ST3K Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pyrzyce
    Napisałem tam do nich, może coś pomoże, proszę Was ludzie tez napiszcie. Pozdrawiam.

9. nemek

nemek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    czy wy myslicie ze Microsoft, jedna z najwiekszych firm na swiecie jest tak glupia ze nie przeczytala by od deski do deski kodeksow karnych i wszystkich innych z krajow w ktorych jest dostepny Xbox Live ? oni wiedza co moga a co nie bo gdyby mogli wszytko to by cale kosnole banowali - nie mozna bylo na nich grac

10. tinOFbeer

tinOFbeer Banned Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Breslau
    Tu nie chodzi o to, zeby pozywac ms za bany czy walczyc odbanowanie ale o to, ze ms wykorzystal fakt, ze w zwiazku z premierami gier Halo 3 ODST i COD MF 2 zostalo wykupione mnostwo abonamentow do uslugi live i wtedy zaczal banowanie. Kancelaria che walczyc o odzyskanie pieniedzy za niewykorzystane abonamenty.

11. NML

NML Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ah myślałem juz że zajma sie tym że nie banuja ludzi np z Pl co graja na kontach UK i USA. Że nie zdrowa konkurencje nie robia nic dla Polski wieć Polacy rejestruja sie na inne kraje gdzie jest live i ciagna z nas pieniadze

12. sebool12

sebool12 Guest

Ciekawe, choć mało prawdopodobne, że się uda.
    Co napisaliście w wiadomości ? .

13. motomouse

motomouse Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No, no ... najlepszym przykładem na to są liczne pozwy antymonopolowe w USA które doprowadziły do podziału MS, ustąpienia BG ze stanowiska, wyroki KE dotyczące Windows, itp. :)

14. jakub19

jakub19 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Przecież nikomu nie zabrali pozostałego czasu na live.
    każdemu profil działa normalnie tylko nie na przerobionej konsoli ten pozew to śmiech na sali.

PS. też jestem zbanowany i mam jeszcze 3 miechy live.

15. michal353

michal353 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Mam farta, bo zaraz przed zbanowaniem mojej konsoli mialem kupic live na 3 miesiące. Przynajmniej 60zl nie poszlo w bloto.

16. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Dokładnie, to oskarżenie jest bezpodstawne. Myślę że sprawa z dyskami również ponieważ dysk także nie zadziała tylko w przerobionej konsoli. Tu akurat M$ nie powinien mieć problemu w przeciwieństwie do przegranego i wspomnianego gdzieś wcześniej procesu o praktyki monopolistyczne. Ale to dwie odrębne sprawy.

17. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Kancelaria niech sobie pójdzie pobiegać na świeże powietrze. Microsoft miał pełne prawo postąpić tak jak to zrobił...

18. atmpitbull

atmpitbull Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    A ja dostałem BANa po tygodniu kupna 13mc i mnie krew zalewa ale cóż...

19. L3ST3K

L3ST3K Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pyrzyce
    Chłopie, co ty pieprzysz, M$ zrobił ludzi w bambuko, a tak się nie robi, to jest jeden z chwytów marketingowych, no że M$ zniżył się do takiego poziomu to sie nie spodziewałem. I kancelaria dobrze robi, może coś wywalczą. Powodzenia im życzę a Tobie radzę pobiegać. Hehe.

20. OmnfG

OmnfG Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    myslisz k*rwa ze jestes madrzejszy od sztabu prawnikow microsoftu i ludzi dla ktorych praca jest to zeby niebylo problemow z niczym co zrobia?

21. emil 92

emil 92 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Mława
    Oni mogą sobie banować kiedy chcą, nawet jeśli wczoraj kupiliście LIVE a dziś Was zbanowali :) ..i się pytam, po co przerabiać konsole..? I jeszcze grać online.. Dobrze Wam ;) M$ Was wytropi.. niczym pies.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum