1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dodatkowy wentylator

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez komitet, Styczeń 20, 2012.

1. komitet

komitet Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam mam zamiar dokupić dodatkowy wentylator do mojego xbox,chciał bym to zrobić tak :
    - zakupić rozgałęźnik 3 pin o taki :AAB C7 ROZGAŁĘŹNIK ZASILANIA 3 PIN = 2 x 3 PIN (2055322743) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    pod jedna końcówkę podłączyć oryginalne wentylatory do drugiej końcówki podłączyć dodatkowy wentylator coś takiego :AAB SILENT JET 12 - (15)łopatek 65%mocniejszy 12dB (2053833166) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

I tu nasuwa mi się pytanie czy wszystko będzie działać chodzi mi o zasilanie.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Baloon 360

Baloon 360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jak bym nie dokładał żadnych dodatkowych wiatraków one mogą tylko pogorszyć sytuacje.
    Jak już chcesz polepszyć chłodzenie to możesz zwiększyć zasilanie oryginalnych wiatraków .

Z wiatraków obetnij 2 kabelki Czerwony i brązowy i skręć je ze sobą i przedłuż kabelek i do tego punktu przylutuj co jest na zdjęciu jeśli chcesz zmniejszyć zasilanie użyj stabilizatora lm 317 lub rezystora dużej mocy 10-15W I dobierz wartość jak ci odpowiada np (5Ω 10Ω 15Ω)Przypominam o podłączaniu rezystorów równolegle i szeregowo. SCHEMAT jest w drugim linku do regulatora.
    1. http://obrazki.elektroda.net/78_1267643245.jpg
    2. http://obrazki.elektroda.net/61_1268035687.gif
    Dodatkowo tunel możesz uszczelnić taśmom izolacyjną.

4. komitet

komitet Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ja bym zrobił tak wyciągnął bym napęd i na jago miejsce zamontował dodatkowy wentylator,naprawdę to nic nie da .

5. Dorian1

Dorian1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ja bym tak nie kombinowal jesli grasz z napedu to najlepszym rozwiazaniem bedzie zamontowanie dysku bo naped generuje okolo 30% ciepla ( przynajmniej u mnie tak jest)

6. ANDever

ANDever Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Oczywiście, że da. Tylko czy warto.. Jeżeli nie przeszkadza Ci głośność.. a gwarantuję, że będzie wyło nieźle.. to możesz zastosować dodatkowy went, który będzie wydmuchiwał powietrze z wnętrza konsoli, bądź wdmuchiwał do niej powietrze z zewnątrz. Są setki możliwości. Jeżeli zależy Ci na estetyce wykonania to będzie trudniej.. Jeżeli nie przeszkadza Ci wentylator wystający z konsoli to po prostu dowal go na zewnątrz na tej ściance, która jest spodem kiedy konsola stoi pionowo. Zasilanie w każdym z wymienionych przypadków lepiej podpiąć zewnętrznie, nie obciążając zasilania samej konsoli. Poszukaj trochę o tuningu x360. W takich tematach często przewija się kwestia chłodzenia.

Wczytywanie...

Poleć forum