1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dragon Ball: Xenoverse - Opinie

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez -=SETH=-, Luty 21, 2015.

Ocena - Dragon Ball: Xenoverse

1. 10

2 głos(y/ów)
    28,6%
  2. 9

1 głos(y/ów)
    14,3%
  3. 8

1 głos(y/ów)
    14,3%
  4. 7

1 głos(y/ów)
    14,3%
  5. 6

1 głos(y/ów)
    14,3%
  6. 5

0 głos(y/ów)
    0,0%
  7. 4

0 głos(y/ów)
    0,0%
  8. 3

0 głos(y/ów)
    0,0%
  9. 2

0 głos(y/ów)
    0,0%
  10. 1

1 głos(y/ów)
    14,3%
  1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3216
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

W wątku tylko opinie!

2. Lotnik421 Xbox One

3. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Jako wielki fan serii DB jestem lekko zniesmaczony Dragon Ball'em. Grałem jakieś 2-3 godzinki więc w pełni jeszcze nie mogę się wypowiedzieć, lecz na wstępie tak:

Plusy:
    + dobra grafika - klimatyczna przypomina anime, mi to w pełni wystarczy do szczęścia.
    + możliwość wykreowania własnej postaci
    + inna fabuła - lekki powiew świeżości nie będącej, aż tak świeżej..
    + lokacje ładnie wyglądają

Minusy:
    - walki 2 vs 2, 3 vs 3 itp - nie znoszę walk pomiędzy wieloma postaciami, zarówno ta produkcja jak i poprzednie mają kłopoty z tym aspektem dlatego też nie rozumie dlaczego twórcy na chama to cisną do gry :(
    - namierzanie postaci w walkach 2vs2, 3vs3 - czasami postać się gubi i atakujemy "powietrze" w momencie gdzie przeciwnik stoi po prostu za nami
    - Ultimate attack - nie odczuwa się mocy ataków, nie ma tego WOW!
    - Charge Ki - kto za osioł blokuje ładowanie Ki w takich grach (skill później najprawdopodobniej będzie można wykupić). Przecież ta gra powinna polegać na ładowaniu i masakrowaniu przeciwnika atakami Ki..
    - miasto po którym się poruszamy zrobione na siłę - nie potrzebne przejścia do poszczególnych sektorów. Myślę, iż szło to zebrać w jedną całość, a nie tak oddzielać..
    - brak podpowiedzi - np. po pierwszej walce mamy łazić po mapie i porozmawiać ze strażnikami, oczywiście na podglądzie nie mamy zaznaczonych strażników i gdzie mamy pójść..
    - brak możliwości ustawienia poziomu trudności - w opcjach nigdzie nie widziałem możliwości wyboru

Nie wiem czemu ale po ~3 godzinnej rozgrywce w tą grę wróciłem sobie do naruto shippuden generations (w którego nie grałem już bardzo długo) i grałem w nią z miłą chęcią. Przyciski pozapominałem, lecz po krótkiej chwili skille wróciły i kładłem przeciwnika bez najmniejszych problemów - takie małe porównanie do nowego DB - co nie jest dla niego korzystne niestety..

Uważam, że ten DB jest lepszy od Battle of Z ale nie podoba mi się myślenie twórców, iż muszą być walki pomiędzy większą ilością postaci. I te nieustanne blokowanie ładowania Ki. Jakby takie coś było w Naruto to ni chu chu bym grał w te gry..
    Ogólnie dla mnie nadal niedościgniętą grą z uniwersum DB jest Dragon Ball Z Budokai Tenkaichi 3 przy którym dosłownie śliniłem się na PS2. Nawet w tej grafice chciałbym konwersję na X360 :D

LoRo1987 lubi to.
  4. Piwko89

Piwko89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bytom, Poland
    No więc po rozegraniu około 4 godzin bez przerwy (tak tak strasznie wciagla) mogę powiedzieć że jest to na pewno lepsza odsłona niż w zeszłym roku... Graficznie bajka, bardzo ładnie to wygląda, gameplayow
    o też daje rade... Nie wiem jak mój przedmowca miał ale ja żadnych spadków fpsow nie wyczuwam, może przez to że już patch był na starcie do pobrania ;) Fabuła trochę odświeżona, fajnie że można własną postacią pomagać całej ekipie DB,miasto rzeczywiście nie potrzebnie takie duże i podzielone a ta postacią wolno to się ta mapę pokonuje ... co mnie zaskoczyło to dużo ataków do odblokowania bądź kupienia, nie mam pojęcia kiedy je wszystkie przetestuje... To samo tyczy się strójow postaci z anime dla naszego stworzonego bohatera , bardzo fajna sprawa... Jedyne co mnie męczy to poziom trudności... Bardzo wymagający, nie powiem ze ma mi wszystko wychodzić za pierwszym razem ale bez przesad. Tak więc reasumując
    Na plus:
    -Grafika
    -Gameplay
    -Fabuła z własną stworzona postacią
    -W końcu przemiana w ssj podczas walk!!
    -Dużo ataków do wyboru
    -Walk 1v1 na jednej kanapie (w Battle of Z tego nie było)
    -Audio japońskie z ang napisami
    Na minus:
    -Po rozegraniu danej misji online nie wywala do lobby żeby sobie z tymi samymi osobami zagrać kolejna misję tylko wywala do miasta i trzeba znów podchodzić do tzw okienka z wyborem trybu gry
    -Nie potrzebne duże miasto podzielone na 3 części
    -System zniszczeń map a raczej jego brak
    -Brak zmiany poziomu trudności
    -Na początku ciężko się połapać o co kaman,gdzie co robić jak się nie zna angielskiego ;)
    To chyba tyle...jak dla mnie jako wielki fan daje ocenę 8,5/10 ;)

Samuraiser lubi to.
  5. Reaper44

Reaper44 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Właściwie mogę powiedzieć tylko tyle że zgadzam się w 100 % z przedmówcą.

Także nie uświadczyłem żadnych spadków FPS ( nie pobierałem patcha). Muszę przyznać że DIMPS nie odwalił kichy i postarał się zadowolić wszystkich graczy niezależnie od platformy na której gra :).

Co do samej gry. Wciąga niemiłosiernie, czas przy niej szybko leci, poziom trudności jest wysoki, przynajmniej jak dla mnie. Jedna z najtrudniejszych gier DBZ. Oczywiście nie wszystko jest tutaj idealne, no ale nie czarujmy się, zalety z pewnością przyćmiewają te nieliczne wady. Pozycja obowiązkowa dla fanów DBZ i anime :) Mam nadzieję, że spotkamy się kiedyś w Toki Toki City ;)

Moja ocena 8/10

6. Samuraiser

Samuraiser Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zielona Góra
    Ja taka samo zgodze sie z Piwkiem. Niestety ale SI kuleje tutaj tak samo jak w Battle of Z. Raz nasi pomocnicy cos robią a raz nie. Stage z pierwsza forma frezera robilem godzine bo ci kretyni poprostu pchali sie pod jego ulti natomiast podczas finalowego pojedynku z frezerem praktycznie caly pasek zjechal mu goku.

Moge smialo postawic gierke obok kosza na smieci.

Po ukonczeniu gry jestem zmuszony zmienic swoja ocene i to znacznie w dół. Jest tu podobnie jak w Battle of Z. Trzeba nadstawiac karku dla botow. Mozesz byc wymaxowany ale i tak przegrasz bo bot dostaje wpierdziel np. Misja z Bardock'iem.

Ja takze dam -5/10
    A co do minusow to:
    - Brak voice actingu naszego wojaka
    - Strasznie niezbalansowany poziom trudnosci.
    - Poziom SI sojusznikow to powtorka z Battle Of Z. Raz ci pomagaja a raz giną(zazwyczaj giną w misjach gdzie musisz ich oslaniac)

Ostatnia edycja: Luty 28, 2015
  7. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Co do pytania o dropy fpsów to nie uświadczyłem żadnych spadków.
    Czyli mówicie, że jest już jakieś TU do pobrania ? (sugeruje się powiedzeniem patch)

Ogólnie gra lepsza od Battle of Z. Ale stawianie jej chociażby blisko (wypluj słowo na równi) Tenkaichi 3 to nieporozumienie.
    Idę obalić flachę i wieczorem jak mi się uda to trochę pogram. Bo jak pisałem. Mam bardzo mieszane uczucia jak chodzi o tą odsłonę..

Wczytywanie...

Poleć forum