1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

X360 Dragon`s Dogma

Temat na forum 'Encyklopedia' rozpoczęty przez Tr1SH, Maj 23, 2012.

1. Tr1SH

Tr1SH Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    ***owo

Nazwa: Dragon's Dogma
    Rodzaj gry:RPG akcji, TPP, fantasy
    Data premiery w Polsce: 25 maja 2012
    Producent:Capcom
    Wydawca: Capcom
    Wydawca PL: Cenega Poland
    Dodatkowe Kontrolery: Nie

Krótki opis
    Akcja Dragon’s Dogma rozpoczyna się w chwili gdy mieścinę, którą zamieszkiwał nasz bohater zaatakował smok. Nie skończyło się jednak wyłącznie na ogólnym spustoszeniu okolicy. Prawdziwym celem inwazji okazał się nasz protagonista – mistyczny gad odnalazł go pośród chaosu i wyrwał serce, twierdząc, że jest wybrańcem. O dziwo bohater nie skonał. Teraz wyrusza w świat by odnaleźć wyjaśnienie tego, co się stało.

Od siebie: Każdy post nie będący opinią zostanie odpowiednio nagrodzony

4 użytkowników lubi ten post.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. Cuchulinn

Cuchulinn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Powiedz mi gdzie Ty widzisz japońskie zabarwienie w Dragon's Dogma? Ja łupie w to od kilku dni i poza tym kiczowatym utworkiem w menu głównym żadnych innych wpływów japońskich nie zauważyłem. No chyba że gdzieś nie doszedłem i jest jaskinia pełna glutów do pokonania albo jakiś dialog ktory przy ciągłym przewijaniu do przodu trwa i tak 1,5h ;) Swoją opinią podzielę się jutro, bo mam trochę inne zdanie.

4. Tr1SH

Tr1SH Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    ***owo
    1.Ja bym się wstrzymał od kategoryzacji j-muzyki pod pojęciem kiczu.Każda kultura jest inna to tak jakby porównywać relacyjność kultur indywidualistycznych ze współzależnymi-każdy ma inny punkt widzenia.Równie dobrze ciekaw jestem co by japończycy powiedzieli na koko euro spoko...z pełnym szacunkiem dla jarzębin.
    2.Rozumiem,że masz inne zdanie na ten temat i to bardzo dobrze. Ja w żaden sposób nie narzucam Ci swojego poglądu, pisząc tę opinię wyraziłem swój,wyłącznie subiektywny punkt widzenia.
    3.W czym widzę japońskie zabarwienie? Ano w kilku rzeczach-produkcja,podobieństwo do Monster Huntera,muzyka,wygląd postaci(fryzury,modele małych skąpo odzianych wojowniczek z mega mocami/sprzętem,zniewieściali bądź przegięci w swoim pakerstwie bohaterowie),niekiedy wygląd broni(większe od postaci), bardziej statyczny system walki aniżeli np. w Skyrim (bardziej porównać można ubijanie mobów do lineage),brak rozbudowy systemu dialogów. Generalnie to kwestia percepcji.Osoby grające w Skyrimy,Dragons Age`e i jprodukcje pokroju Monster Huntera z pewnością dostrzegą tu wpływy wschodniego stylu,przynajmniej ja to odczuwam.

5. Ridic4sv

Ridic4sv Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Jak na początkowym etapie rozgrywki bardzo duży plus za inteligencje pomagierów. Znalazłem jeden duży minus brak napisów PL zwłaszcza że CAPCOM wydał już w PL RE ORC, więcej napiszę jak na późniejszym etapie fabuły się znajdę, bo gra jest wciągająca.

6. r1023

r1023 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Mnie Ci pomagierzy drażnią z deka, ogólnie kolejna średnia gierka.

EDIT

Po kilkunastu godzniach stwierdzam że początkowa opinia była calkowicie mylna. Gra jest świetna i dość trudna.

Mam pytanie do grających - czy jest możliwość spania/odpoczynku poza miastem ?

7. pineko

pineko Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Jest ale trzeba znaleźć Rest Camp. Jest ich kilka rozsianych po świecie gry. Pełna mapka gry

1 osoba to lubi.
  8. r1023

r1023 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    szkoda że niema możliwości rozpalania ognisk. Ale gra bardzo dobra , przypomniało mi się granie w dark souls :)

9. KwieciuJr

KwieciuJr Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Wstepnie moge stwierdzic ze gra zasluguje na co najmniej 6/10. Jedynym problemem jest poziom trudnosci, ktory moze odstraszyc poczatkujacych graczy. Zabijamy na poczatku gry cyklopa, radzimy sobie z nim bez wiekszych problemow. Nastepnie po tym idziemy zwiedzic pobliskie tereny. Okazuje sie ze jest problem z pokonaniem jednego bandyty z tarcza i mieczem. Musialem biegac wkolko leczyc druzyme, bo kazdego pionka (jak i mnie) mial na dwa hity.
    Grafika robi naprawde swietne wrazenie, niektore widoki potrafia byc cudowne. Sam gameplay tez jest mily w odbiorze.
    Zobaczymy co bedzie dalej, na poczatku ciezko sie wkrecic w klimat, ale gra zasluguje na szersza uwage.

10. Mario10

Mario10 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Gra bardzo dobra ale faktycznie poziom niezły

Zacząłem grać kobietą łucznikiem i teraz w ekipie mam maga i rycerza i powiem szczerze leją mnie strasznie łucznik wydaje mi się słaby sztylety są dobre bo szybkie ale jak kolega wspomniał wyskakuje 3 ziomków i lanie sromotne:)

Kim gracie że zapytam z ciekawości?

Wczytywanie...

Poleć forum