Drill w Winbondzie pytania.Załączone zdjęcia.Proszę o pomoc.

hulkon

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Do dnia dzisiejszego przerabiałem tylko slimy na chipie MXIC aż do dzisiaj.Mam jedna konsolę z chipem WINBOND.
Szczęśliwie odkopałem płytkę od starego uszkodzonego liteona 74850c i na próbę wywierciłem w nim 3 różne dziury aby zobaczyć,która końcówka będzie najlepsza do tej operacji.
Oznaczyłem poszczególne wwierty numerkami tak jak rodzaje końcówek odpowiedzialne za dany drill.
Proszę o sugestie,który drill zrobiony jest najlepiej i która końcówka będzie najodpowiedniejsza do tego.
Poniżej zdjęcia:


Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
 

spirite

Użytkownik
Użytkownik
Proponuje zaopatrzyć się w taki oto frezik: Frezy grawerskie 0,8mm (108) :
Od siebie dodam iż tym narzędziem zrobiłem już naprawdę dużo konsol i wszystko działa jak należy.
 

bgszef!

Użytkownik
Użytkownik
Za glebokie te dziury robisz, chlopie ;)
 

hulkon

Użytkownik
Użytkownik
Dziękuję za wszystkie sugestie :) co do głębokości to podczas drilla pokaże mi się komunikat,że odblokowano napęd i przestanę wiercić.
Chodzi mi o wielkość tych dziurek.Która z nich jest najodpowiedniejsza?Płytka PCB i tak do wyrzucenia więc mogę ją na wylot przewiercić.
Ważne żeby nie zrobić żadnego błędu z sprawnym PCB dlatego proszę o radę :)
 

bgszef!

Użytkownik
Użytkownik
Dziękuję za wszystkie sugestie :) co do głębokości to podczas drilla pokaże mi się komunikat,że odblokowano napęd i przestanę wiercić.
Chodzi mi o wielkość tych dziurek.Która z nich jest najodpowiedniejsza?Płytka PCB i tak do wyrzucenia więc mogę ją na wylot przewiercić.
Ważne żeby nie zrobić żadnego błędu z sprawnym PCB dlatego proszę o radę :)
Tylko, zebys za ciezkiej reki nie mial, bo tylko Ci piknie i po sprawie :D Najlepiej chyba wyglada nr1
 

hulkon

Użytkownik
Użytkownik
Jeszcze raz dziękuję drill się udał :) rzeczywiście nie trzeba było tak głęboko wiercić.Teraz zablokowałem z powrotem chip i mam pytanie czy mogę go odblokować alkoholem 96%?
Szukałem wcześniej to każdy wspomina o 70% czyli ten 96% nie odblokuje chipa z powrotem?Widziałem jeszcze sposób z zapalniczką,która z tych metod jest lepsza bardziej sprawdzona i bezpieczniejsza?
Poniżej fotka drilla:


Pozdrawiam
 

rules

Świeżak
Świeżak
Witam, dolanczam sie do pytania kolegi powyzej, mam slima 9054/0272 flash 1,92 robiony w serwisie w krakowie. Chip winbond przedrilowany, jak najlatwiej i najbezpieczniej go teraz odblokowac aby wgrac lt2.0
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
A napewno zablokowany? Bo ja np nie blokuje chipów

Wysłane z mojego LG-P920 za pomocą Tapatalk
 

rules

Świeżak
Świeżak
Najprawdopodobniej zablokowany. Aby sprawdzić, można bezpośrednio podłączyć pod kompa pod sata i sprawdzić to tylko za pomocą unlockSPI.exe? A jeśli zablokowany, to jak to najłatwiej i najbezpieczniej teraz zrobić?
 

Uve xxl

Użytkownik
Użytkownik
OT po co tu cos wiercicie ocb?
 

Azur

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
OT po co tu cos wiercicie ocb?
Warn
 

dziki knur

Świeżak
Świeżak
Witam.
To ja podepnę się pod temat drilla bo od tego się zaczęło - choć u mnie inny problem związany z programem Lizard Toolbox.
Po udanym drillu zrobiłem full dump napędu maximusem lizard - do tego posłużył mi poradnik ze strony maximusa (wersja angielska - a ja jestem cieniutki z anglika ale jakoś dałem rade).
Teraz bym prosił kogoś obeznanego z tym programem aby pokierował mnie i napisał w punktach gdzie należy i w jakich zakładkach kliknąć i jakie pliki wybrać do flashowania na lt 2.0.
dzięki życzliwym i pozdr.
 

elvistm

Świeżak
Świeżak
Ponawiam pytanie. Slim 0225 Miałem zrobiony drill winbond, wgrane LT 2.0. Chip zablokowany. Jak teraz go odblokować aby za parę dni wgrać LT 3.0? Ponowny drill? Czy są inne metody? Pozdrawiam
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Jak jest zablokowany to klikasz w jungle na 8C i dajesz że chcesz odblokować i do dziury przykladasz wacik z alkoholem

Wysłane z mojego LG-P920 za pomocą Tapatalk
 

Do góry Bottom