1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Duke Nuken: Forever- OPINIE

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez endless200, Czerwiec 7, 2011.

1. endless200

endless200 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Koszalin
    Gra już w sieci. Dzielcie się wrażeniami.

2. Lotnik421 Xbox One

3. mikul1991

mikul1991 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Graficznie KATASTROFA (gry na PS2 były często ładniejsze, niektóre tekstury pamiętają tu 2001 rok .), do tego optymalizacja jest kiepska i utrudnia grę. Sterowanie jest jakieś irytujące. Pograłem godzinę i jestem... pozytywnie zaskoczony. Liczyłem na syf do potęgi n-tej, ale w to mozna pograć:)
    Grafika 3/10
    Dźwięk 7/10
    Grywalność 6+/10
    Ocena 6+/10 :) Na razie.

4. SymbianX

SymbianX Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Tu i tam
    Ktos jeszcze potwierdza powyzsza opinie ? Panowie, nie zalamujcie mnie, myslalem ze bedzie sie mozna zachwycac ta gra, tak dlugo na nią czekalismy a tu taka przykra niespodzianka by byla ? ehh... Jeszcze nie grałem, a juz czuje sie zawiedziony.

5. preza

preza Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kołobrzeg
    grafa trochę lepsza od duke nukem z 96 roku. tekstury i optymalizacja kuleje. pograłem chwile mam nadzieję że dalej będzie lepiej i duke pokarze "jaja" :)

6. slonik

slonik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Wrocław
    No niestety grafa wyglada jak DOOM3 na srednich detalach, fizyka kiepska. Co do grywalnosci to nie moge powiedziec za duzo bo pogralem moze z 1h ale gra sie przyjemnie. Jak dla mnie gierka spoko ale dla osob szukajacych super grafike efekty i cut scenki rodem z CODa albo Crysisa 2 to chyba moga sie zawies ale dla fanow Duka pozycja obowiazkowa : ) Texty i zachowanie Duka w 100% zachowane :D

7. mikul1991

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jak ktoś lubie Duke, powinien być zadowolony. Mnie bardziej niż grafika irytuje techniczna strona gry. Crysis 2 chodził nieporównywalnie lepiej:)

8. Kisiel_i_Ciastka

Kisiel_i_Ciastka Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Chojna
    Nieee tylko nie to!! Wczoraj przez 3 godziny pobierałem grę, dzisiał kupiłem płytki i dopiero będę mógł przetestować po 18 jak wróce z roboty... Dla mnie nie liczy się grafika bo jeżeli grywalność jest świetna to nie zwracam uwagi już na wygląd gry. Więc jak z tym jest? Mamy pełną swobodę i interakcję z otoczeniem?

9. mikul1991

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Co rozumiesz przez pełną swobodę? Kilka ****reli można ruszyć, ale to wszystko. Liniowość na poziomie CoD/MoH. Etapy tunelowe. Akcja jest oparta głównie na wypuszczaniu hord wrogów, banalnych i beznadziejnych elementach logicznych, kilku kiepskich platformowych + nieco niepotrzebnego jeżdżenia. Samo strzelanie nie daje specjalnej frajdy, bo gra bywa bardzo słabo zoptymalizowana i sterowanie pozostawia wiele do życzenia (przypomina pierwsze produkcje na x360, w których precyzja niemal nie istniała). Mimo to da się grać. Po dwóch godzinach wystawił bym już z 5+/10, bo działa mocno mi na nerwy momentami.

10. Wheelman

Wheelman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Potwierdzam wszystko to co pisza wyzej, grafika w tej grze sie nie liczy bo nie ta liga, tutaj zamiast tego mamy mase smiesznych gadek, sytulacji, itp Wiele gier ma odwrotnie, swietna grafika a reszta na slabym poziomie (np. Far Cry 2, wyglada oblednie ale gra mi sie znudzila po 2h mimo ze 2razy do niej podchodzilem). Trudno reaktywowac legende, sama gra w sobie jest dobra, na grafike sie nie patrzy, jedynie bardziej denerwuje sterowanie i optymalizacja. Reszta da sie zjesc.
    Po 2h gry zauwazylem idziemy sznurkiem ale od czasu do czasu mamy sciezke B gdzie mozna znalesc fajne rzeczy, stanac na chwile i popatrzec na gabloty, napisy, popakowac na silce. Taka mala interakcja, tego nawet brakuje w zwyklych grach.
    Gra raczej dla fanow Duke'a bo watpie aby Codowcy znalezli cos ciekawego w grze.

11. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    359
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Wiedziałem że grafika szału nie będzie robić ale nie spodziewałem się aż tak słabej!
    Nie jest to na pewno mega mocny tytuł ale jest "ten" klimat co dla mnie wystarczy żeby przejść tą grę.

6/10 za klimat... myślałem nad 7 jednak to by było za dużo.
    Oczywiście dla fanów którzy pamiętają czasy wcześniejszych częsci jest to "must have".
    Jak bym kupywał oryginały to bym poczekał aż mocno potanieje/pojawią się używki.

12. tygrytron40

tygrytron40 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Klimat 10
    muzyka 10
    grafika 6

Najwieksza wady

-loadingi
    -spadki animacji np przy walce z królową
    -mozna nosic tylko 2 bronie szkoda że nie ma tak jak w unreal touranent

Gra jest 3 razy dłuzsza niz COD to nie ma co narzekać

13. Wheelman

Wheelman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    - zgadza sie loadingu po zgonie to dluuugie czekanie
    - nosic kilka broni to mozna bylo juz w DN3D :>

14. Fuks

Fuks Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Hindenburg
    Moim zdaniem to panowie którzy robili grę spartaczyli sprawę na laptopie 5x szybciej mi się wczytuje niż na xboxie miałem się nie czepiać grafy, ale jednak to zrobię na lapku to wygląda to 100x lepiej. I to by było na tyle gierkę i tak skończę bo jest fajna.

15. Simo

Simo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Duke Nuken Forever to dla mnie klasyk FPP którego musze ukończyć (jeszcze się pobiera) bez względu na grafikę. Może być jak i w Doom 3 ale ta gierka to kozak. Jestem jednym z tych graczy dla których grafika nie jest najważniejsza :)

16. Ciesiel91

Ciesiel91 V.I.P V.I.P

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Grafika mnie nie interesuje bo po obejrzeniu zwiastunów wiedziałem, że będzie słaba. Gra mi się jeszcze nie ściągnęła i chciałbym zapytać, czy spadki animacji występują często (bo są komentarze, że gra jest słabo zoptymalizowana) i w momencie kiedy ich nie ma, czy rozgrywka jest płynna?

17. Zupek

Zupek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Klimat wymiata, grafika strasznie słaba (szczególnie otoczenie), silnik tej gry to chyba kilkanaście wiosen widział zanim gra została wydana. Sam nie wiem czy grać dalej, czy zostawić. Mógł być naprawdę wielki hit niestety na łatwiznę poszło studio.

18. ForzaInter1g

ForzaInter1g Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kamień Pomorski
    Mialem nic nie napisac tutaj ale jednak
    Co wy tu wypisujecie?!
    Sterowanie tragiczne:Od poczatku bylo mowione ze bedzie to gra w starym stylu tak jak sie kiedys naparzalo i to jest zaleta Duke-a nie jakies tam ze samo namierzy samo strzeli samo zabije jak to jest w nowych grach.
    Wiadomo grafika nie jest najwyzszych lotow ale trzeba pamietac ze obecna forma Duke-a na silniku Unreala jest tworzona od 1999r a Duke w obecnej formie powinien wyjsc ok 2007r jak samo 3DRealms mowilo pozniej projekt definitywnie upadl a dzieki Randy-iemu i Gearboxowi gra legedna zostala uratowana poskladali to i wycisneli z tego co bylo to co sie dalo.Gdyby wyszedl wtedy kiedy powinien mogl zostac gra wszechczasow ale z biegiem lat pomyslu z Duke-a pojawialy sie w innych grach,silnik nie byl mlodszy a grafika nie ladniala i to co dzisiaj widzimy nie jest jakas wielka rewelacja ale i tak pokazcie mi shootera gdzie pogram w billard pinball pocwicze na silowni,pojezdze samochodzikiem:D itp nie ma.A tu jeszcze ktos daje zarzuty ze studio poszlo na latwizne....Ta gra to wizja 3drealms sprzed kilku lat a geravox zrobilo co moglo.
    Optymalizacja na x-a tez bylo wiadomo ze bedzie slabo 3drealms robilo gre wylacznie pod PC jak przejelo Duke-a gearbox postanowilo zarobic wiecej kasy na legendzie zatrudnilo zewnetrzne studio aby zrobic port na konsole no i jest jak jest...
    Dla osob ktorym optymalizacja przeszkadza i slaba grafika polecam wersje PC gdzie jest o niebo lepiej.
    A co do grafiki to modele akurat sa swietnie wykonane.
    Kolejne wasze zarzuty do gameplayu ze wybiegaja hordy wrogow i trzeba ich zabijac i porazka liczylem na cos innego.To tak jakbym napisal ale ta Fifa to gowno kupilem sobie gre a tu tylko sie kopie pilke i strzela do takich bramek jaki szajz nie polecam...
    Pomijam juz kompletna glupote tworcow w kilku aspektach np w kwestii tego ze Duke moze nosic tylko 2 bronie Gearbox po przejeciu to wymslilo kompletny nonsens to jest Duke a nie jakas P**zda.
    To co do waszych wywodow bylo:D
    Teraz cos ode Mnie:
    Jest fajnie pomijajac tamte aspekty techniczne pod wzgledem gamepleyu ciagla akcja naparzenia,teksty Duke-a,bajery jak np jazda samochodzikiem:D,zmniejszacz:D,bilard,i wiele wiele innych trzeba to samemu zobaczyc.Ci co na to liczyli nie rozczaruja sie.
    Wszystkim tym ktorzy pamietaja stare czasy:D Duke 3d itp naprawde polecam,takze tym ktorzy lubia dobra zabawe i fpsy.
    Tym ktorzy lubia wlaczyc Far Cry2 czy Crysisa potrzepac przed piekna grafika i zanudzic sie po godzine gry nie polecam w Duke-u ciagla akcja;/.
    A jeszcze Ci co maja mozliwosc odpaenia Duke-a na PC na porzadnych detalach odradzam gre na X-ie poniewaz wersje PC jest lepsza.
    Moja ocena
    8/10 troche jest taka dziwna bo wiecej gralem w wersje PC:D i jednej strony zawyzam wersja PC i zaniza wersje x-box.
    moze tak
    PC 9/10
    X box 7/10
    Razem 8/10:D
    Ehh pamietam jeszcze jak na modemie telefonicznym ktory sie z 10 minut laczyl z netem:D ogladalem trailer Duke-a w 2001r wtedy to sie mowilo ale grafika ale fekty:D i podniecalem sie ale bede naparzal:D no i naprzam po 10 latach od tego momentu i narzekam na te rzeczy ktore mialy byc swietne:D
    Jak macie jakies pytanie co do gry piszcie:D Jako ze sledze Duke-a od 1998r:D kiedy mialem swoje 2 pierwsze gry Duke3d i Fifa 98:D postaram sie odpowiedziec na wasze pytanie co do gry:D
    Mam tez nadzieje ze Gearbox zrobi normalnie kolejna czesc gry i pokaze kto rzadzi.ale jednak trzeba sobie zadac pytanie czy jest dzisiaj miejsce dla takich gier kiedys same hity dzisiaj praktycznie wyginely a zastapily je bohaterzy o innej... psychice:D.Takie czasy kiedys Duke3d:D Van Damme:D Arni Stallone,Zanetti:D to byly gwiazdy dzisiaj Halo Biber,zmierzch i symulajacy Sergio Busquets.I jak tu wsadzic Duke-a?
    A to co Duke mysli o Halo:D http://www.youtube.com/watch?v=xV6DMmQ4nu8

19. mikul1991

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    ForzaInter1g - czytaj ze zrozumieniem. Te hordy wrogów to dla mnie nie wada. Ktoś się zapytał jak wygląda gameplay, to opisałem. Wadą są elementy platformowe i logiczne. Ja rozumiem, że gra ma być w starym stylu, ale sterowanie jest naprawdę kiepsko wyważone! Nie mów mi tu o auto aimie, bo wyłączam go w każdej grze! Tak samo inne hint'y (tu np. da sie wylaczyc podswietlane na zółto elementy, które popychają grę do przodu). Gra mi się ogólnie średnio podoba, wolę po raz kolejny odpalić DN3D, który jest bez porównania lepszy.

Po silniku graficznym nie ma co jechać - gra wykorzystuje Unreal Engine 2.5, czyli dokładnie ten sam engine co Bioshock 1 i 2.

Z odmużdżaczy wolę STO RAZY BARDZIEJ Bulletstorma i Serious Sama HD (w tym ostatnim dalo zrobić się świetne sterowanie?)

20. ForzaInter1g

ForzaInter1g Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kamień Pomorski
    Elementy platformowe i logiczne nie sa wada urozmaicaja rozgrywke pozatym sa wlasnie nawiazaniem do starych gier kiedys obowiazkiem w fps-ach byly te elementy sa i w Duke-u.
    Gry ktore wymieniasz sa projektami od poczatku do konca robione przez jedno studio okreslony plan,cel i sa swietne gry.
    Duke milion razy sie zmienial zaczynal w ogole na silniku Quake-a pozniej Unreal 1,kolejna przesiadka chyba na 2 czy 2,5 chyba nawet gearbox zakonczyl nawet na Unrealu 3 nie 2,5:D i tu jest problem za wiele zmian problemow z tym zwiazanych Duke byl nawet porzucony w pewnym momencie i nie dalo sie zrobic swietnego sterowania czy grafy.Wiec porownania sa bez sensu
    Gdyby Gearbox rozpoczal projekt sam zrobil na Unrealu i zakonczyl mozna by cos mowic a tak jest co jest.

21. mikul1991

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja jestem za elementami logicznymi i platformowymi jak są porządnie wykonane, tu są kiepsko:) Dobrze, że chociaż wersja na PC jest porządna w miarę. Ja oceniłem to co zostało wydane na 360. Sama gra mnie nie powaliła, ale jest grywalna i nawet wciąga. Mam zamiar ją przejść do końca. Ale wersji na 360 nie wystawił bym więcej niż 6/10. (kij z grafiką - gorsze jest skopane sterowanie i optymalizacja). I historię DNF znam dość dobrze, bo to było ciekawe zjawisko w historii gier:)

Wczytywanie...

Poleć forum