1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Duży problem, Xone vs ps4, pc?

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez PendziorixPL, Styczeń 4, 2015.

1. PendziorixPL

PendziorixPL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. Otóż od pewnego czasu mam bardzo duży problem w wyborze konsoli, obecnie posiadam dobry sprzęt komputerowy ale interesuje mnie również zakup konsoli. Jeżeli chodzi o poprzednią generację, miałem do czynienia i z ps3 i z xbox 360. Jeżeli chodzi o teraźniejszą generację nie wiem za bardzo którą wybrać.
    Ta i ta konsola ma wiele do zaoferowania ale chciałbym się zapytać was forumowiczów czy jesteście zadowoleni z Xbox One? czy na xbox live jest dużo polaków ? czy zmienilibyście xone na ps4. Jak wygląda ta różnica sprzętowa? jest zauważalna? z tego co się orientuje xbox posiada w niektórych tytułach mniejszą rozdzielczość ale też słyszałem że microsoft robi lub zrobił aktualizacje że gry chodzą już w 1080p. Myślicie że xone któregoś dnia dorówna wydajnościowo(poprzez mooże aktualizacje) do ps4 czy i tak gry będą wyglądały podobnie?
    aa i jeszcze jedna sprawa, czy na xone są gry dla dwóch osob? chodzi mi bardziej żeby pograć ze swoją dziewczyną od czasu do czasu wieczorami bo narzeka że za mało spędzam z nią czasu w domu :D bo w ps4 z tego co wiem jest Little Big Planet. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1110
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Obie mają plusy i minusy.
    Jedni polecą Ci ps4 a inni xo...
    Najlepiej patrz na ex'y... i wybierz w które gry wolisz zagrać.

4. PendziorixPL

PendziorixPL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    zależy mi na bardziej sensownej odpowiedzi :) chodzi mi o system, ogólnie konsole, bo gry wiem jakie posiada (oprócz tych dla dwóch osób) itp :)

5. AdWolf

AdWolf Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Łaziska Górne
    Jestem użytkownikiem posiadającym PS4 i byłym posiadaczem PS3. Aktualnie rozważam zakup XBoxa One (tylko dla paru gier exlusive) i z tego co widzę to na pewno rynek wtórny gier na PS4 jest o połowę większy. Łatwiej coś sprzedać /kupić po niskiej cenie. Patrząc aktualnie na ilości gier na allegro lub ruch na forum poświęconym PS4 to użytkowników konsoli Sony jest zdecydowanie więcej. Jeśli chodzi o możliwości sprzętu to raczej stawiał bym na remis. Za PS4 jak dla mnie bardziej przemawia PS Plus - mam nadzieję na porządne gry w abonamencie (ale to są nadzieje)

6. beardo0

beardo0 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Posiadałem obydwie konsole. Jako konsolę do gier, polecam Ps4. Jest mocniejsza, mniejsza, trochę bardziej się grzeje niż Xbone i czuć, że to nowa generacja. Na Xbone czujesz się jakbyś grał na X360 tylko z lepszą grafiką.

Dodatkowo na Ps4 będą dobre premiery w 2015 i przyszłości oraz baza użytkowników jest większa.

Jeżeli chodzi o menu to na Xbone jest za bardzo przekombinowane. Na Ps4 jest prostsze i szybsze.

7. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    ciekawe masz odczucia naprawde, bo ja grajac na 360 a przesiadajac sie na One widze roznice, po drugie pad od XO duzo lepszy, nie ma jakis niepotrzebnych lampek itd niz PS4, PS4 niby mocniejsze ale widac, roznica w rozdzielczosci jest widoczna dopiero przy wielkich tv, ale ogolnie obie konsole wysiadaja przy mocnym pc tylko czy za 1500 taki zlozysz?? nie sadze, co do premier na PS4 to nie rozumiem bo takie same sa na XO a exow jakos piorunujacych na PS4 tez nie ma, gralem, uzytkowalem PS4 i XO ma duuuzo wiecej mozliwosci, nawet tych multimedialnych, jest to wielozadaniowe urzadzenie na ktorym gra sie dobrze

p_bladek lubi to.
  8. beardo0

beardo0 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Xbone tez jest fajna konsola :)

Pad jest calkiem spoko i gra sie dobrze, to racja. No i wibracyjne triggery tez na +

Do mnie bardziej trafiaja exy Ps4, ale wiadomo, ze preferencje sa rozne. Forza Horizon 2, Halo Master Chief Collection, Forza 5 sa ok.

Ale nie zmienia to faktu, ze w Titanfall, Ryse, Dead Rising 3 pograsz rowniez na pc. Ja wymagam od konsoli innego doswiadczenia niz na pc :play:

W kazdym razie w styczniu bedzie jeszcze konferencja dotyczaca Xbox One i trzymam kciuki, zeby pokazali cos fajnego. :cycusie:

9. Dominus PL

Dominus PL XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kielce
    Microsoft mówił, że dzięki XONE mają dopiero pokazać nowy wymiar grania. Czekamy na konferencje. ;)

10. RBiniu

RBiniu Banned Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Większej głupoty dawno nie czytałem :)

p_bladek i warone lubią to.
  11. kiziurra

kiziurra Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rogi
    Ja bym ci radził kupić konsolę, ponieważ wydasz na nią ok 1500zł,a na PC do najnowszych gier wydasz min. 2000zł i za 3 lata będziesz musiał go zmodernizować, a konsola będzie wspierana długo tak jak w przypadku ps3 i
    x360.A co do wyboru konsoli to radziłbym ci xone ze względu na wygodniejszego pada (przynajmniej ja tak twierdze) oraz exsclusivy np. Halo, Gow, Forza. Ja raczej prędko xone nie kupię bo jestem niepełnoletni i nie mam jak zarobić, a jak będzie kosztowała ok 500zł czyli tyle za ile kupiłem x360 nówke to pewnie kupię :)

12. BuRRRza

BuRRRza Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tarnobrzeg
    Co za bzdury. Na X1 w 2015 też będą dobre tytuły. Menu na X1 za bardzo przekombinowane ? Opinie są podzielone, kwestia przyzwyczajenia, ja żadnych problemów nie miałem i śmigam bez problemów po nim. Dziwne ,że nikt tu jeszcze nie wspomniał u usłudze sieciowej, ta jest dużo lepsza na X1. Stabilniejsze serwery, znikome problemy z działaniem, gwg (tak wiem ps+ to nie jest ale oferuję dobre tytuły czasami) i wiele więcej. Więcej graczy na PS4 to akurat prawda ale wszystko może się jeszcze zmienić ;)

p_bladek lubi to.
  13. wojek_gacek

wojek_gacek XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    151
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    BB
    Polecam poczytać artykuł w psx extreme o ps4 i xo po roku korzystania...

14. ROPumpkin10

ROPumpkin10 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Moze jakis link do tego artykulu masz ?

15. wojek_gacek

wojek_gacek XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    151
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    BB
  16. picek888

picek888 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam , posiadam ps4 I xo wielkich roznic nie ma . Osobiscie gra mi sie lepiej na xo (pad) ,a I xbox live jest oczywiscie moim zdaniem lepiej rozwiniete , ma wiecej do zaoferowania dla osob ktore szukaja czegos wiecej niz tylko gry . Pzdr

17. skoku8

skoku8 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Regut
    Miałem One'a, zamieniłem go na PS4 i teraz znów wróciłem do Xboxa więc się wypowiem :D
    Konsola Sony jest mniejsza to fakt, niestety grzeje się bardziej i jest o wiele głośniejsza. Pad zarówno od PS4 jak i od Xboxa mi się spodobał. W kontrolerze od PS4 spodobał mi się wbudowany głośniczek używany np. w InFamous Second Son czy też The last of Us oraz touchpad. Niestety wbudowany akumulatorek potrafi mocno człowieka wkurzyć bo trzyma mega krótko więc trzeba go bardzo często ładować albo grać na kablu. Pad od PS4 sprawia wrażenie bardziej nowoczesnego przez te bajery ale w praktyce stawiam na lekko ulepszoną klasykę czyli Pad Od One'a. System konsoli, każdemu spodoba się inny jednak ja stawiam na ten od Microsoftu. Ekran główny w obu przypadkach stawia na Kafelki jednak wizja Microsoftu bardziej do mnie trafia. Największy galimatias dzieje się jednak w ustawieniach konsoli Sony. Tam widać, że w Xboxie wszystko jest jakoś bardziej poukładane albo może to kwestia przyzwyczajenia. W temacie gier bardzo się wypowiadać nie będę. Obie konsole mają świetne Exy, dla każdego coś innego. Wydajnościowo obie mnie zadowoliły. Niestety wszyscy wiemy o problemach usług sieciowych. W tym temacie lepiej wychodzi Microsoft, serwis również jest bardziej ogarnięty "u zielonych". Sony strasznie zbywa ludzi, ciężko jest się wbić na infolinię i czegokolwiek dowiedzieć. Ogólnie stawiałbym na Xboxa aktualnie. Z czasem zakupię też PS4 ale póki co osobiście uważam, że nie warto.

p_bladek i beardo0 lubią to.
  18. AS185

AS185 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    WAW
    Posiadam Xbox One od paru tygodni i jestem usatysfakcjonowany. Miałem już ps3 czy x360 i oczywiście Microsoftu konsole były zawsze lepsze. Po prostu szybciej chodzą i ciszej :) Nie rozumiem dlaczego tak wielka korporacja jak Sony tworzy jeszcze głośne konsole. Według mnie Xbox jest lepiej skonstruowane i skomponowane. Pozatym, Xbox Live jest świetne. Obsługa klienta również jest bardzo dobra tylko, że czat jest po angielsku.

Wczytywanie...

Poleć forum