1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dvi 18+1/24+1

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Fydrych, Kwiecień 28, 2009.

1. Fydrych

Fydrych Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rymanów-Zdrój
    Witam,

Dzisiaj zakupiłem kabel DVI-HDMI. DVI ma 18+1 pinów. Ale dopiero po zakupie przeczytałem w necie, że lepsza są 24+1 :/ Kupiłem monitor LG w2343t-pf http://www.agito.pl/agitopl/lg-23-lcd-w2343t-pf.1.344075.html i teraz mam pytanie. Czy ten kabel mogę wyrzucić do kosza i kupic ten 24+1, czy różnica na tym monitorze będzie niezauważalna?

2. Lotnik421 Xbox One

3. marzzz73

marzzz73 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    tak
    Format DVI-D (podobnie DVI-I) używa połączeń pojedynczych i podwójnych(posiadają dodatkowe 6 żył). Podstawowa różnica między połączeniami to stosowanie dwóch transmiterów TMDS 165 Mhz w połączeniu podwójnym i analogicznie jednego w pojedynczym. Podwójne połączenie potrafi przesłać sygnał o rozdzielczości 1920 x 1080 natomiast pojedyncze 1280 x 720.

4. Fydrych

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rymanów-Zdrój
    Przykładowe rozdzielczości pracy (pojedynczy kanał):

HDTV (1920×1080) @ 60 Hz przy 5% migotaniu LCD (131 MHz)

Przykładowe rozdzielczości pracy (podwójny kanał):

HDTV (1920×1080) @ 85 Hz przy migotaniu GTF (2×126 MHz)
    ~wikipedia

Wychodzi na to, że na jednym i na drugim jest osiągalna rozdz. 16:9... Jak to będzie w rzeczywistości?

5. offtopic

offtopic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Olej kabel DVI 24+1, twój monitor obsługuje DVI-D, więc kabel 18+1 jest dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

6. Fydrych

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rymanów-Zdrój
    ale możesz mi to wytłumaczyć? Dlaczego powinienem zostać przy 18+1? Sorki, ze tak męcze, ale po prostu lubię wiedzieć :)

7. Fydrych

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rymanów-Zdrój
    to 'tak', to do tego, ze mogę do kosza wyrzucić, czy, że różnicy nie będzie? :p oczywiście, jak najbardziej mi zalezy na HD

8. offtopic

offtopic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Edytuj posty zamiast pisać kilka pod sobą, bo poleci warn.
    Tu masz wszystko opisane >> Digital Visual Interface - Wikipedia, wolna encyklopedia
    DVI 18+1 obsłuży ci: * HDTV (1920×1080)(HD 1080p - 16:9) @ 60 Hz przy 5% migotaniu LCD (131 MHz) co w zupełności wystarcza.

Poleć forum