1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dwa pytania kompletnie zielonego...

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Blebla, Grudzień 9, 2010.

1. Blebla

Blebla Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.
    Właśnie kupiliśmy sobie Xboxa i mam dwa pytania (pewnie dla was wyjątkowo banalne, ale dla mnie - im człowiek starszy, tym bardziej się gubi w tej technice):
    1. Jak powinno się prawidłowo wyłączać Xboxa? Póki co, to wyłączałem, tak, jak włączałem - głównym przyciskiem. Chyba, że jest opcja, jak w komputerze, np.: Shut Down. Pytam, gdyż nie chcę nowej konsoli zniszczyć w taki sposób, a instrukcja obsługi akurat nic o tym nie pisze.
    2. Jak można zainstalować gry na Xboxie? Za każdym razem wkładam płytę, by chodziła, a wiem, że chyba można gry zainstalować na dysku.
    Jeżeli ma to w czymś pomóc, to ta konsola to: xbox 360 250gb kinect.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi...

2. Lotnik421 Xbox One

3. KNAR

KNAR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    1. Z guzika power na konsoli lub przytrzymujesz środkowy przycisk (kulke) na padzie i trzymasz przez 3 sekundy, pojawi się plansza z możliwością wyłączenia konsoli.
    2. Nie ma takiej możliwości, gry możesz zainstalować na dysku (wciskasz Y na zakładce z logo gry i wybierasz opcje instaluj) ale do ich odpalenia konieczna jest płyta w napędzie.

4. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    1. Aby wyłączyć konsole przytrzymujesz środkowy , okrągły X na padzie i wtedy pojawia Ci się okienko z opcją wyłącz konsolę , pada... Albo poprost przyciskiem power.
    Do tego aby wyjść z gry , powinieneś wrócić do głównego menu gry ( Nowa gra , Opcje itp.) i wcisnąć okrągły X na środku pada i wybrać opcję powrotu do dashboardu.
    2. Jak zauważyłeś pewnie , standardowo gra uruchamia się od razu po znalezieniu się w napędzie ( można tę opcję wyłączyć w ustawieniach). Aby zainstalować grę na dysku , musisz wyjść z gry i nie wyciągając płyty z napędu , przejść do głównego menu Xboxa 360 i nacisnąć żółty Y na nazwie gry aktualnie znajdującej się w czytniku ( pierwsza zakładka po lewej) i pojawi się opcja instalacji na HDD. Przed każdym uruchomieniem gry , płyta i tak musi być włożona do napędu.

5. Blebla

Blebla Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czyli w takim wypadku nie było żadnej różnicy pomiędzy 4GB, a 250GB? Powiedziano mi, że najlepiej jest kupić 250GB, gdyż wtedy można gry zainstalować, a nie puszczać je z napędu (a co za tym idzie - męczyć napęd)... Wziąłem 250GB, gdyż myślałem, że będzie mi potrzebne miejsce na gry, a nie tylko save'y...

6. Otwrate

Otwrate Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Bo napęd się oszczędza, potrzebny jest tylko po to, by grę uruchomić, gdy ona jest wgrana na dysk. Chyba też Xbox pracuje ciszej.

7. djcargo

djcargo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jeżeli masz grę zainstalowaną na dysku - to powinna się szybciej wczytywać. I nie będzie tak męczyło napędu.
    Trzeba by kogoś zapytać czy płyta jest potrzebna tylko podczas startu (chodzi o to, żebyś nie przyniósł 10 gier od kumpli, zainstalował, a płytki im oddał) czy też
    może co jakiś czas gra sprawdza czy płyta jest w napędzie.

Reasumując: opłaca się instalować gry na dysku.

P.S. W pececie oryginalne gry też wołają o płytę mimo zainstalowania na dysku :)

8. 290292

290292 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Świecie
    1. Przycisk Power, lub przytrzymanie kulki na padzie.
    2. w głównej zakładce xa Wcisnij Y i nacisnij instaluj na HDD

9. Blebla

Blebla Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tak szczerze powiedziawszy, to właśnie o tym myślałem, żeby wziąć gry z wypożyczalni i je zainstalować :D... Ehhh, dzięki za podpowiedź :).

Wczytywanie...

Poleć forum