1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dying Light jednak w 30 klatkach na sekundę

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Grudzień 10, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3213
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Techland nie marnuje czasu i w ostatnim czasie niemal stale obdarowuje graczy nowymi materiałami z Dying Light. Zobaczyliśmy zwiastun premierowy oraz zerknęliśmy na początek rozgrywki – wygląda dobrze? Niestety, tym razem mamy gorszą wiadomość. Twórcy poinformowali, że pozycja będzie działać w 30 klatkach na sekundę.

Jest to dość zaskakująca sytuacja, ponieważ w zeszłym roku otrzymaliśmy wiadomość, że gra zadziała w 1080p i 60 fps-ach na wszystkich platformach:

Prawdopodobnie w trakcie prac okazało się, że lepszym rozwiązaniem dla produkcji będzie postawienie na 30 fps-ów. Wczorajszego dnia jedne z pracowników Techlandu potwierdził, że Dying Light zadziała w 1080p i 30 klatkach na sekundę w wersji na PlayStation 4.

Nie otrzymaliśmy jeszcze informacji dotyczącej edycji na konsolę Microsoftu, jednak możemy domniemać, że edycja na Xboksa One będzie identyczna.​

2. Lotnik421 Xbox One

3. Coller22

Coller22 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Konin
    No super -_- coraz więcej firm stosuje taktykę Ubi czy co o_O ? A na przyszłej generacji usłyszymy "Daliśmy wam rozdzielczość 4k, ale damy wam stabilne AŻ 20 fps bo nowe konsole sobie nie radzą. I to nie jest wina naszej polityki, niechcenia czy brak odpowiednich umiejętności do wykonania poprawnej optymalizacji".

4. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
  5. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1665
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Hahaha :D

Toż tak każdy zachwalał, że robienie gier na nowe konsole jest o wiele prostsze niż na X360 i PS3. Więc czemu nie umieją wykrzesać czegoś więcej?
    Hehe PS4 1080p na temat XO cisza - nie żeby mnie to specjalnie interesowało tylko to wychwyciłem z tekstu :).

6. Coller22

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Konin
    Tomsi coś czuję że oni po prostu nie wiedzą jak się do tego zabrać. Tak samo było w przypadku ps3 :/ całą generacje twórcy robili gry, "ale nie możemy wyciągnąć więcej"... przyszło studio naughty dog i pokazało The Last of Us, wyciskając chyba "v-max" konsoli . I nie mówię tego tu w kontekście tylko ps, chodzi mi tu ogólnie całość rynku konsol. Powiem szczerze albo jesteśmy robieni w chu*ja bo nie chce im się dobrze zabrać za grę, albo chyba powinni myśleć o szkoleniach lub rotacji pracowników. Bo nie uwierzę że wkładają "mocne" bebechy do xone-ps4, a mówią że nie dają rady -_- A przychodzi sobie studio Sledgehammer Games które bez żadnego szumu robi grę i wydaję ją w 60fps, a wielkie studio Ubi nie potrafi gry zoptymalizować albo i nawet zatrudnić testerów, techland też widzę zaczyna "kręcić", a od czasu kiedy gracze (beta-testerzy czy coś) pograli zaczęli pisać o kijowej/znikomej optymalizacji na fb to nagle takie newsy że jednak 30fps. Jeszcze kasacja wersji na ps3 i xbox360, coś czuję że to była sprytna zagrywka, mogłaby zaistnieć sytuacja że różnica między ps4 i ps3, xone i 360 w tej grze była znikoma to poszła do kasacji lepiej wydać na "next geny" i kasować 250zł za płytkę, niż za taką samą wersje kasować tylko 100-150zł...
    Można postawić stwierdzenie że to czysty marketing, nakręcą ludzi naobiecują, a g*wno będzie i po premierze zamydlą oczy dlc i patchami. Może gdyby ludzie przestali kupować ten chłam, albo jechać po niektórych twórcach wtedy mogłaby zaistnieć szansa że wstrzymają się z takimi przechwałkami i zaczną porządnie pracować nad grami, a nie w stylu "działa ? to do tłoczni i pisać że status gold" -_- No nic Ubi się skreśliło w moich oczach i techland też, a teraz nadchodzi wiedźmin w 30fps przesunięty o kilka miesięcy ? Czyżby trailery i stan realny się nie zgadzał ? ^.-

7. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Od momentu premiery obu konsol (XO i PS4) dziwię się właśnie, że np. na X360, który posiadał 512MB RAM potrafili zrobić na nim ładne gry, a na XO gdzie jest 8GB RAM (Kij z tym DDR3) nawet remake'i gier nie potrafią utrzymać stałych klatek. Z tym lenistwem jest coś na rzeczy.

1 osoba to lubi.
  8. nollo

nollo Użytkownik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    222
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Zawiercie
    Multiplatformowosc to jest ten problem, porównywać the last of us do gier xboxa to tak jakby porównać ios do androida różnica jest zrobić coś dla jednego urzadzenia a dla kilku, chcąc nie chcą Sony w krótce wygra ta batalię bo mają swoje studia od gier i wiedza na ile stać będzie ich konsole

9. Coller22

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Konin
    Dobra każda firma zna swoją konsolę, ale powiedz mi czemu nagle w takim okresie największej ilości gier wszystkich twórców konkretnie po*ebało i dają gry który ledwo działają, mają bug na bugu lub ich optymalizacja jest tak kijowa że usiąść i płakać to za mało ?
    Wiesz co do Sony (osobiście jestem ich zwolennikiem), ale w przypadku studiów to bym lekko się wstrzymał, całą poprzednią generacje zajęło im ogarnięcie wykorzystanie mocy ps3 -.- Gdyby takie gry z taką grafiką i grywalnością były od razu to pozostaje powiedzieć że tamten "wyścig" skończyłby się na starcie i pozamiatane, a tym czasem twórcy płakali bo a)nie chciało im się ogarnąć dokumentacji b)nie potrafili jej ogarnąć. Wiele razy te same studia chwaliły że na x360 łatwiej jest im to ogarnąć.
    I tu chyba sytuacja jest taka sama, tylko tym razem nie w przypadku jednej konsoli tylko dwóch. I są tylko 2 wytłumaczenia a)nie potrafią robić gier na next geny b)Nie chce im się i liczą na łatwy zysk. Jakby nie patrzeć to mają podejście w stylu "mamy nowoczesne konsolę i sprzęt, ale po co mamy robić jeszcze lepsze gry które wykorzystają cały ich potencjał skoro możemy robić je na takim samym poziomie jak x360 i ps3, a oni i tak to łykną"...

10. nollo

nollo Użytkownik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    222
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Zawiercie
    Gry nie tworzy się w jeden dzień, z tego co mi się przypomina to wydawcy gier nie dostali sprzętu przed premierami bo Firmy nie wiedziały same co w nich będzie. Tak więc, żeby zapełnić "lukę" jaka powstała teraz to trzeba coś rzucić.. Co kupujcie konsolę ale gry za rok ?

11. Coller22

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Konin
    A dasz sobie głowę uciąć że od przyszłego roku będą wykorzystywać ich potencjał w pełni ? a dodatkowo zapewnisz że nie uznają że skoro teraz taki chłam przechodzi to mogą to ciągnąć dalej ? Przecież mieli cały rok by je poznać, a efektów jak nie było tak nie ma. Mam nadzieję że sony zepnie cztery litery i pokaże moc konsoli w pełni już teraz ( w przeciągu kilku miesięcy) a nie na koniec generacji one i ps4. Wiesz to trochę nie fair człowiek płaci prawie 2 tys. tylko po to żeby otrzymać to samo co mógł mieć na poprzedniej generacji tylko że w większej rozdziałce ? Wątpie, gdyby dali to do zrozumienia "fanom" sprzedaż konsol wynosiłaby 1% bo nikt normalny nie przesiadałby się z 360/ps3 na one/ps4 tylko dla większej rodziałki i przy okazji płacił jak za porządną kartę graficzną do pc...
    Edit. Chyba już dość indie i remake otrzymaliśmy ? Czas na nowe gry w nowy świetle. Wiadomo czasami remake się przyda ale, nie że cały czas -.- Np. Ja nie pogardziłbym Crysisem 1-2-3 w jednym pudełeczku, przedstawionego z w nowym świetle dzięki mocy nowej generacji.

12. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1665
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Ja bym pogardził. Bo gry mają wychodzić nowe. Ma być multum exów by był powód kupna którejkolwiek konsoli. A nie jakieś remake itp itd.
    A twórcy to wg. mnie lenistwo Ubi nad Unity pracował kit wie ile i wyszło co wyszło. Teraz przez parę lat robili niby tego najnowszego AC, którego info coś tam wypuścili do neta i nie zdziwiłoby mnie to jakby z nim też jakieś problemy były.

Dla mnie na razie nie ma sensu wybierać między PS4, a XO. Chociaż powoli byłbym skłonny do XO, bo coś PS4 przygasa jak chodzi o exy. Zobaczymy co przyniesie 2015r.
    Nie ważne w jakim stosunku "negatywnym" jestem do M$.
    Za X360 im serdecznie dziękuję bo jak dla mnie jest to świetna konsolka.

Wczytywanie...

Poleć forum