1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dying Light The Following

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez miloslupsk, Luty 9, 2015.

1. miloslupsk

miloslupsk Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    8

Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się wiele po tym tytule lecz już po chwili obcowania w Harran wiedziałem, że chcę jeszcze, więcej i mocniej :) Gra zrobiła na mnie piorunujące wrażenie i to zarówno pod względem oprawy graficznej jak i fabuły oraz soczystego trybu kooperacji. Nastawiałem się na nudną kopię Dead Island a tymczasem dostałem zupełnie coś nowego, świeżego w uniwersum Zombie gdzie ich rozwałka nie stanowi głównego priorytetu jak np. w Dead Rising. Oczywiście momentami wkrada się trochę monotonii i drobny backtracking przy zadaniach typu znajdź kwiatek i przynieś go z powrotem ale to naprawdę drobnostki.

Moim zdaniem jest to jedna z najładniejszych wizualnie gier ( o ile nie najładniejsza ) jaką miałem przyjemność ograć na Xone. Ładniejsza niż Far Cry, bogatsza w szczegóły niż Obcy Izolacja. Pewnie ktoś zaraz powie, że porównuję zupełnie różne gry lecz o to mi właśnie chodzi i nie ważne czy świat gry stanowi miasto z zabudowaniami, gęsta dżungla czy klaustrofobiczne korytarze.. Ogół poziomu grafiki w tych grach stoi na najwyższym poziomie a Dying Light wygląda cudnie !

Sam Parkour jest naprawdę dobry. Nie ma większego problemu by trafić na właściwy dach pędząc przed siebie pełnym gazem. Eksploracja Harran i widoki z wysokich mostów czy wież powodują chwilę wytchnienia by delektować się krajobrazem.

Na bugi nie ma co narzekać. Zdarzają się oczywiście np sytuacje gdzie zombiak jest do połowy "wmurowany" w stojące auto i nie może z niego wyjść a głowa i ramiona wystają ponad dach. Natomiast nie jest to często spotykane.

Klimat gry mnie urzekł. Nocą się naprawdę dzieje i wtedy lepiej nie oglądać się za siebie.

Zdecydowanie ode mnie wielkie brawa dla Techlandu za ten tytuł. Moja ocena to 8,5/10 i szczerze nie dziwią mnie oceny niektórych małych, zagranicznych portali, które dały grze 9/10. Zastanawiają mnie bardziej oceny zagranicznych molochów wystawiających noty 7/10 gdzie pewnie takiemu gameplayowemu szajsowi, graficznemu uwstecznieniu jak BF Hardline wystawią minimum 8 :(

W każdym razie, kto nie grał to gonić do sklepu bo Harran samo sie nie oczyści :)

Ostatnia edycja: Luty 9, 2015
  2. Lotnik421 Xbox One

3. novoteusz

novoteusz Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Graficznie miodzio.
    Trochę za krótko grałem by powiedzieć coś więcej.
    Zapowiada się zacnie.

4. szejkszejkszejk

szejkszejkszejk Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ostatnio na youtuba wrzucono sporo filmów z rozgrywki Dying Light (również w języku polskim) i gra prezentuje się świetnie, szczególnie nocą. Mam zamiar zaopatrzyć się w ten tytuł w najbliższej przyszłości. Ciekawe na ile godzin starczy ta gra (mam na myśli takie całościowe przejście z wykonaniem większości zadań pobocznych itp.)

Szukasz inspiracji kulinarnych? Wejdź na tego bloga http://mfilipcuk1994.blog.com/ i znajdź całą masę super pomysłów specjalnie dla siebie!

Ostatnia edycja: Czerwiec 2, 2015
  5. Dariusz Glapinski

Dariusz Glapinski Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    DzierĹźoniĂłw, Poland
    Ponoć koło 40 godzin nawet, a do tego jeszcze multi :) jak skończę tytuły które mam obecnie to na bank tez kupie :) tym bardziej ze testowałem już na PC i gra jest mega :)

6. Amorr

Amorr Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ~40 godzin na całą. 2gi raz z kumplem na multi przechodzę.

Dobry motyw. Stan na autobusie, podejdź do włazu, kucnij. Tnij zombiaków ile wejdzie i można zrobić kopczyk z "ciał" aż będą mogli wejść na górę ... znaczy jak ktoś lubi takie :D

7. BlackWeery

BlackWeery Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Super gierka ;) Polecam. Jak ktos by chcail pograc to chetnie coop albo be the zombie ;)

8. Krakoos

Krakoos Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    162
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    Kurcze, nieczęsto się zdarza żeby tak szybko gra mnie wciągnęła. Po kilku zaledwie godzinach nie mogę się oderwać. Świetna zabawa.
    Czytałem niechętne opinie, że w grze jesteśmy praktycznie psem na posyłki. No cóż. Wyobraźmy sobie takie miasto, pełne zarażonych, gdzie nikt nie chce wyściubić nosa z kryjówki, a pewne sprawy same się nie załatwią. Tu pojawiamy się my w postaci szybkonogiego kuriera.
    To całe bieganie po mieście jest naprawdę fajne. W nocy już fajne nie jest, bo tylko sram w gacie i nawet przez ramię nie zaglądam. Sam tryb dnia i nocy genialny. Gra wygląda świetnie, każda postać inna i u zombie co ciekawe spora rozmaitość.
    Parkour zrobiony rewelacyjnie, szkoda że układ Harranu trochę zaburza nam płynność.

Osobiście oczekiwałem, że będziemy miec większy wpływ na fabułę, chociażby kilka wyborów, z którą frakcją się spikniemy, każda ma coś do zaoferowania i trzeba zręcznie manewrować w sferze politycznej także. Tymczasem wszystko rozstrzyga fabuła na którą nie mamy wpływu.
    Trochę mnie też zszokował układ klawiszy. Każda gra ma A jako skok, a tu taka zamiana. Szybko się można przyzwyczaić, ale po co, skoro zaraz przesiądziemy się do inne gry, gdzie wszystko wróci do normy. Taka próba bycia nowatorskim na siłę.
    Z kolei ekwipunek totalnie zerżnięty z Dead Island. Trochę szkoda.

Mimo wszystko plusy przeważają, ale więcej niż 8 bym tej grze nie dał.

Edycja. Powód? Ukończyłem grę. Trochę to trwa, ale kiedy w większości produkcji mamy szybką podróż między lokacjami, tutaj trzeba się nabiegać. Z tym, że parkour jest bezbłędny. W slamsach to jeszcze się tego nie czuje, ale w Starym Mieście to już zabawa na całego. Jeśli już jest problem to ze schodzeniem z wysokich dachów. Trochę brakowało mi misji w Starym Mieści. Nieproporcjonalnie więcej jest w Slamsach.
    Myślę, że Dying Light będzie protendowało do gry roku. Niestety Widźmina nadchodzi wielkimi krokami, ale Techland zasłużył na słowa uznania.
    Z pewnością do gry jeszcze wrócę. Trochę zmarnowałem tryb nocny. Praktycznie przez całą grę go przespałem, a to dopiero po zmroku zaczyna się zabawa. Nie dość, że punkty wskakują jak szalone, to jeszcze jest dużo ciekawiej, bo nawet najlepsza broń nie pomoże na zgraję sprinterów.

Ostatnia edycja: Marzec 24, 2015
  9. VortaL

VortaL Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Demo mnie urzekło, piękna graficznie - grywalna. Pewnie kupię po Wieśku, jak na teraz to priorytet.

10. Cesash21

Cesash21 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Irlandia
    Ja ostatnio pobrałem sobie demo i pograłem jakieś dwie godzinki. Gra jest fajna, ale martwi mnie jedno. Czasami traci płynność zwłaszcza jak jest dużo trawy bądź krzaków na ekranie i wtedy są lekkie przycinki i rozmazywanie obrazu. Teraz pytanie do ludzi którzy już w tę grę grali. Czy to tylko w demo tak jest? Czy po prostu X1 już się dławi przy takiej oprawie graficznej? Bo jak ma to tak wyglądać to nie wiem czy chcę to kupić.

11. tookiest

tookiest Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Nic się nie dławi. Przeszedłem grę, teraz nabijam acziki i ani razu nic mi nie przycięło. Wyjątkiem jest pierwsze włączenie gry kiedy to czasami przez parę sekund wgrywa się otoczenie. Później już ten problem nie występuje.

12. Cesash21

Cesash21 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Irlandia
    Prawdopodobnie w demo się wczytuję od nowa cały czas stąd ten efekt. Dziękuję za zadowalające info, teraz na pewno trafi ten tytuł do kolejki ;).

13. Julian1916

Julian1916 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ja sie strasznie ta gra zawiodlem. Zaczne od tego, co jako pierwsze mnie odrzucilo- koszmarny dubbing. Crane, Jade, Rais - jeden gorszy od drugiego. Jesli chodzi o glownego bohatera- Crane jest nudny jak flaki z ol... jak jego aktor dubbingowy. Raz cieple kluchy, raz Terminator. Jade - od pierwszej chwili wiedzialem jak ona i jej brat skoncza. Bylo to oczywiste jak.... RAIS. Bez watpienia najgorszy zloczynca jakiego widzialem na tej generacji. Gadanie i tylko gadanie- w miedzyczasie kilka bezsensownych i zaburzajacych odbior spotkan. A na koniec Mario Bros i QTE. Czy to jest gra ktora tak porwala graczy (na opiniach wlasnie graczy kupilem ta gre)? Jak widac. Dodatkowo- gra ma bardzo nieudanie wplecione elementy rpg. Damage w broniach w takiej grze to jakies kuriozum. Podobnie jak Harran bez tlumika, a z rusznikarzem. Kolejnym idiotycznym rozwiazaniem jest respawn po smierci. WTF?! Niesmiertelny Crane? Sunset Ovedrive? To zabilo moja przyjemnosc grania kampanii (bo co to za przyjemnosc, gdy zabijesz 9/10 przeciwnikow, zginiesz i po respawnie mamy jednego przeciwnika do zabicia).Questy poboczne sa momentami zerzniete z Far Cry. Wogole ta gra, to troche taki Far Cry Zombie-wannabe. Mamy do odbijania straznice, mamy Jade- Amite dla ubogich, mamy halucynacje i stara czarownice od grzybow. Nawet mamy questa w ktorym proponuja nam nakrecenie naszych ekstremalnych wyczynow w zamian za kase! Nie mowie o takich rzeczach jak np. setting czy ekran ladowania i muzyka jaka leci w tym czasie.
    Jako plus tej gry zaliczam parkour- jedyna czesc gry ktora robilem z przyjemnoscia. Ale tez tylko w Slumsach, Stare Miasto bylo bardzo slabo zaprojektowane.
    Imo- bardzo slaba gra, nudna, bez ciekawych gameplayowych rozwiazan.

14. tookiest

tookiest Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Julian1916, widać miałeś duże oczekiwania ale ładnie wypunktowałeś wszystkie najważniejsze minusy. Dubbing rzeczywiście jest okropny. Ale ja, jako fan Dead Island oceniam praktycznie wszystkie zmiany na plus bo rzeczywiście większość tych rzeczy poprawiono w stosunku do Dead Island. I chyba tak trzeba do tej gry podchodzić - jako ulepszonej wersji Dead Island. Jeżeli komuś DI nie podeszło to i Dying Light nie podejdzie. Mi się grało świetnie. Uwielbiam gry w których kosimy zombie więc skupiałem się w większości właśnie na tym aspekcie gry, który notabene wykonany jest świetnie.

15. piratella

piratella Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ostatnio kolega polecił mi tą gre? Czy na prawdę warto ją kupić? Nie jestem pewny czy przypadnie mi do gustu

16. rafs24

rafs24 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    331
    Punkty za osiągnięcia:
    53
    Ściągnij sobie demo i zobacz czy przypadnie Ci do gustu ;)
    Demo normalnie dostępne w sklepie MS.

andrzej1970 lubi to.
  17. Julian1916

Julian1916 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Tez z demem uwazaj :p ja w demie sie zakochalem by meczyc podstawke :p

18. kubuspu3hatek

kubuspu3hatek Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Kraków
    Ja przygodę z XO zacząłem właśnie od DL i póki co gra mi się przyjemnie, najlepszym elementem tej gry faktycznie jest chyba parkour, szczególnie w wydaniu nocnym gdy gonią nas koszmary :D

19. Toolfeed

Toolfeed Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Czyli mówicie, że ładnie chodzi dying light na xone? Mam zamiar kupić teraz konsolę i chyba się skuszę bardziej na xboxa niż ps4, bo ma forze i 4 gry co miesiąc w games with gold :D A i jak myślicie, the following będzie działał w 30FPS stabilnych na xboxie? Oglądałem z podstawki framerate test i spadało do 25FPS przy dużej trawie i dużej ilości drzew :p chyba że po patchach wszystko się poprawiło :D A screen tearing czy jakoś tak jest widoczny na xboxie? bo u gościa który robił ten test z FPS strasznie było widać takie czerwone kreseczki na ekranie oczywiście na czerwono były tylko zaznaczone ale często przejeżdża taka jakby niewidzialna kreska przez ekran jak się gra? :p

20. kubuspu3hatek

kubuspu3hatek Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Kraków
    Ja żadnych spadków nie odczuwalem ;)
    A graficznie też nie widziałem różnicy (tak, miałem możliwość zobaczyć jak DL wygląda na ps 4)
    Tak więc kupuj XO, graj i nie przejmuj się żadnymi porównaniami i wykresami ;)

21. VortaL

VortaL Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Nowy Dwór Mazowiecki
    może trochę późna odpowiedź, ale można napisać - u mnie czegoś takiego nie zauważyłem, żadnych spadków 0.

a co do tematu gry to graficznie wygląda bardzo fajnie, dźwiękowo tak samo - gierka dosyć tania, więc pewnie kupię niedługo.

Cesash21 lubi to.
Wczytywanie...

Poleć forum