1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

dylemat- lapek i X czy dobry komp?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez kangus, Lipiec 28, 2009.

1. kangus

kangus Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    jak w temacie- kupić ixa i laptopa za 2200zł czy kompa za 3300?
    dodam że bd inforamtykiem i z następnym roku wybieram specjalizacjie i id na grafike więc chyba sie komp dobry przyda?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Hlebec

Hlebec Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    heh :) to zalezy od ciebie :D
    jesli chcesz miec prawdziwa radosc z gry to lapek i X :)
    jesli chcesz sie zajmowac swoja specjalizacja i grac tak zdeka sztywno to dobry komp :D

4. QuickShare

QuickShare Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Torun
    Dobrze powiedziane "Jesli chcesz miec prawdziwa radosc z gry to lapek i X"

5. 1904

1904 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Braeslau ;)
    ja mam lapka za 1100 PLN i na normalne korzystanie z kompa starcza,
    do gier xbox i psp,
    jak kur_a musiałem po raz kolejny kiedyś dorzucić 5 stów do kompa żeby odpalić gierę to zrezygnowałem, kupiłem iksa i normalnie jestem szczęśliwy - wszystkie gierki na full detalach :p
    tak więc normalnym użytkownikom polecam iksa

co do twojego problemu to radziłbym popytać ludzi na uczelni jaki komp jest potrzebny do komfortowego korzystania na studiach, ale myślę, że jeżeli w tym za 2200 masz dedykowaną a nie zintegrowaną kartę graficzną to styknie :p
    dlatego moim zdaniem x360 na ciebie czeka :]

6. Fedor

Fedor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Ja mam Toshibę Satelite A200 (taki stacjonarny laptop bardziej) oraz Acer'a aspire one i do zwykłego korzystania z komputera, bez żadnych superwymagających programów wystarcza nawet netbook (acer). Do gier mam xboxa, nic do niego nie muszę dokładać, jak to było z PCtem. Nie wiem natomiast, jak będzie z tym Twoim kierunkiem... Jak na to laptop Ci nie wystarczy, to kup lepszy komputer, bo praktycznie rzecz biorąc gry umilą Ci czas, ale przyszłości Ci nie zapewnią.

7. Jacław

Jacław V.I.P V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    192
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Do tej pory wszyscy polecili Ci lapka i xboxa pewnie dlatego, że nie mają komputerów zdolnych pociągnąć gier na maxa.

A można to wywnioskować z wypowiedzi np 1904 "jak kur_a musiałem po raz kolejny kiedyś dorzucić 5 stów do kompa żeby odpalić gierę to zrezygnowałem, kupiłem iksa i normalnie jestem szczęśliwy - wszystkie gierki na full detalach"

Śmiech na sali kupisz Xboxa będziesz miał gry w full detalach... raz gdzie jest AA dwa Xbox nie dorównuje obecnym komputerom i nie wmawiajcie mi i innym, że jest inaczej. Gry na PC wyglądają lepiej, oczywiście są wyjątki jak np Fifa

Jak można o czymś mówić skoro nie ma się porównania nie rozumiem.

Ja od siebie powiem Ci tylko tyle, że powinienes zastanowić się jakie gry najbardziej Cię kręcą - w co najwięcej grasz, jeśli to FPS'y to oczywiście wybierz PC

Tak pozatym...

3/4 gier które są na Xboxa są też na PC.

Bezproblemowo można dokupić pada nawet jeśli byś się uparł Logitecha Chillstream'a (jak ten z Xboxa) - wiadomo w niektóre gry gra się lepiej na padzie.

Kolejną rzeczą która mnie dziwi u ludzi to to, że ciągle się skarżą, że muszą co chwilę wymieniać podzespoły - sory albo się kupuje coś wydajnego, porządnego albo mało wydajny chłam który starczy na krótko.

Ktoś mi zaraz zarzuci, że na dobry komputer trzeba niewiadomo ile wydać - BZDURA.

Jeśli ktoś się zna i ma troche oleju w głowie nie przepłaci.

Np mój znajomy kupił prawie taki sam sprzęt (inny procesor) jak ja, płacąc praktycznie 2 razy tyle.

Dlaczego przepłacił?

Wybrał pierwszy lepszy sklep, nie miał orientacji cenowej z reszta temat rzeka.

Myśle, że troche Ci podpowiedziałem i obaliłem zarazem te "bajki" które wypisują co niektórzy... jednak pamiętaj, że wybór należy do Ciebie...

8. xboxik

xboxik Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Mam go w porowaniu do pada MS od X'a to jest tandetny kawalek plastiku za 120pln.
    Wiadomo ze do najnowszych programow Adobe trzeba miec dobry sprzet.
    Pamietaj zeby laptop mial procesor dwordzeniowy ~2ghz na rdzen, 2gb ramu i chociaz gf 9600GT - wtedy spokojnie bedziesz mogl na nim pracowac.
    Na konsoli sie naprawde fajnie gra, a na PC no niestety mozna tylko w PES'a pograc z nudow (na klocka to nawet nie odpale PES'a bo FIFka 09 jest miodzio "konsole nowej generacji" :p).

9. pirek666

pirek666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Małkinia
    Ja właśnie na rzecz x sprzedałem kompa. Jak wiadomo komp zajmuje dużo więcej miejsca.A X stoi dumnie obok telewizora i mam o1/3 więcej miejsca w pokoju. Powiem tobie tak troszeczkę żałuje tego wyboru. Kompa miałem naprawdę dobrego i gry takie jak GTA czy Command and Conquer TW wyglądały o niebo lepiej niż na x i do grywalności trzeba się przyzwyczaić. Choć w x zdecydowanie więcej gram niż na kompie kiedyś.

10. Jacław

Jacław V.I.P V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    192
    Punkty za osiągnięcia:
    43

11. Fedor

Fedor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Sugerujesz, że xbox 360 jest mało wydajnym chłamem, który starczy na krótko? Deczko się zagalopowałeś. Kup komputer na teraźniejsze gry około 2 - 3k, xbox 0,8k. Założysz się, że na xboxie pograsz w nowości dłużej? (Bez niepotrzebnego marnowania pieniędzy na nowe podzespoły do komputera)

Poza tym zawsze lepszy gry wychodziły i wychodzą na konsole, niż na PC.

12. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Jeśli chcesz grać to lapek i ix ale jeśli potrzeba ci kompa do specjalizacji to zapomnij o takim lapku bo nic nie uciągnie, grafika będzie ci się renderował całymi nocami.

13. muniek110

muniek110 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gdynia
    od ciebie zalezy
    ale w sumie lepszy zestaw lapek xbox gdyż:
    -lapka masz do neta
    -xboxa do gier
    xbox jest oczywiscie lepszy do gier gdyż nie muisz dokupywać żadnej karty graficznej itp. żeby ci gierka chodzila

14. kangus

kangus Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Dzięki za odpowiedzi :p myślałem że nikt nie odpisze:D
    musze sie poważnie zastanowić ale do września jest jeszcze sporo czasu :D
    na kompie za 3200 zł na pewno odpale wszystkie gry na full ale przyjemność z gry jest chyba większa na iksie :D

15. funuman

funuman Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Chcesz dać 3200zł za kompa?
    Wnioskuje że sosu masz chyba za dużo ; D.

Kup x'a i zostanie Ci jeszcze na "piwo" :D.

16. Hlebec

Hlebec Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    no właśnie :p
    z X'em np. można jakąś imprezkę urozmaicić bez kombinacji ;P
    turnieje w FIFIE czy coś takiego ;]

a tak jeszcze to pytania :D
    dasz to 3,2k na PC i uwierz masz max 1 rok żę pójdą ci wszystkie nowości :( i to jeszcze zakładając że kupisz DOBRZE :) nie przepłacając a już najlepiej po znajomości u kogoś :D
    a X ma jeszcze przed sobą minimum 4-5 latek a może nawet więcej na to że będą na niego lecieć nowości :)

17. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Jak lubisz grać to bierz notebooka i Xboxa 360 :)

18. kangus

kangus Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0

na kompach się znam więc na pewno nie przepłacę :D komp za 3200 jest na ok 2-3 lata :p

19. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Patrzcie też na jego problem, mianowicie studia. Za 2200zł to kupisz takiego Samsunga R510 z GF9200GS na pokładzie, który jest praktycznie bardzo mało wydajny i wg mnie do Twojej pracy za słaby. Ja bym jednak obstawał przy PC, a to dlatego, że za tę kwotę złożysz naprawdę porządny sprzęt i dzięki temu będziesz mógł swobodnie i grać w najnowsze gry (z lepszą grafiką niż na X'a) a i do programów studenckich też będzie się odpowiednio nadawał. W razie czego w przyszłości sobie kupisz X'a jednak patrz w sposób praktyczny, żebyś potem się nie wkurzał, że programy do grafiki komputerowej Ci dobrze nie chodzą. A wiadomo, że tutaj potrzebujesz i dobry procesor i dobrą kartą graficzną, których w laptopie za 2200zł nie uświadczysz

Nie patrzcie TYLKO na granie, bo z tego co widzę to tak jest. "Bierz X'a będziesz mógł dłużej pograć" a to, że na programach graficznych już nie popracuje to już olać, ważne, że pogra ;) Są różne priorytety naprawdę i nie każdy patrzy tylko na gry. Ceny laptopów poszły w ostatnim roku dość mocno w górę przez wzrost $ i teraz za 2200zł można kupić sprzęt bardziej stacjonarny i do filmów niż do wymagających programów. Sam mam laptopa i niebawem będę musiał pomyśleć o zmianie go na inny + PC, ponieważ będę się zajmował profesjonalną obróbką audio i video HD, a co za tym idzie na laptopa musiałbym wydać konkretną kasę a i tak bym nie był do końca zadowolony.

P.S. fakt faktem dowiedz się jakich programów będziesz używał i sprawdź ich wymagania. Program programowi nierówny i może się okazać, że wystarczy słabszy sprzęt. Jednak mimo wszystko w Twoim przypadku jestem za PC

20. kangus

kangus Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    nie jestem studentem :p narazie jestem w 2 klasie technikum inf :p i z tego co wiem bd się zajmował obróbką grafiki rastrowej i wektorowej, programami do projektowania i obróbki animacji i filmów. programy: Corell Draw, Photoshop, 3Dmax, Flash.

21. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Co nie zmienia faktu, że potrzebujesz tego sprzętu do nauki a potem pewnie pracy ;) Sprawdź dokładnie wymagania tych programów, potem powiedzmy na studiach też możesz zobaczyć jakie będę ewentualnie programy (lub jakich będziesz używał w pracy) i porównaj.

Pamiętaj, że do swobodnej obróbki grafiki do takiego laptopa pewnie byś musiał dokupić monitor niezłej jakości, bo ta matryca w laptopach tańszych się do tego nie nadaje ;) No i jak jeszcze będziesz się zajmował obróbką filmów to już w ogóle taki procesor powiedzmy T3400 lub T4200 który dostaniesz w laptopach w tej cenie to by Ci konwertował/przerabiał/obrabiał taki film ładnych parę(naście) godzin ;)

W Twoim przypadku WG mnie wybór jest jeden => PC

I kolega też ma rację. Taki sprzęt za ok 3,5k może starczyć spokojnie na 2/3 lata. Mój znajomy złożył 2 lata temu komputer za 4k (wtedy były wyższe ceny podzespołów) i do dzisiaj gra we wszystko na MAX i nie musi nic zmieniać jeszcze.

Wczytywanie...

Poleć forum