Dylemat w wyborze wersji Xbox:)

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
gappa bierz xboxa premium na allegro odrazu przerobionego i będzie git jaspery chodzą po 999 zł.
 

falcon1984

Użytkownik
Użytkownik
Od pewnego czasu zastanewiam sie nad zakupem xboxa 360 i nie wiem właśnie jaki model wybrać. xbox elite to mi raczej nie będzie potrzebny a arcade nie ma twardego dysku a nie wim czy sie by oplacało pózniej kupować. zostaje jeszcze 60gb ale jeżeli ktoś ma inny pomysł to czekam. A tak wogóle to jeżeli ktoś przerobil se x'a to prosiłbym o przesłanie nr. telefonu lub adresu gzie moge se przerobic ( mieszkam w Łodzi wiec nie wyskakujcie ze w warszawie to u goscia sie przerobiło). Z góry dzienks i sorry za błedy ortograficzne.
Na twoje potrzeby idealny będzie XBOX 360 Premium. Bez dysku raczej ciężko bo napęd mega szumi więc od razu warto brać dysk. Na 60GB wchodzi 6-8 gier więc spokojnie każdemu wystarczy (nie ma sensu dopłacać do elite IMO).

Na allegro są aukcje od razu z wgranym ixtreme 1.51 i takiego sobie kup za pobraniem - zero ryzyka. Konsola przyjdzie od razu przerobiona :) No i szukaj wersji Jasper - niewiele droższa a mniej się grzeje i nowocześniejsza
 

Kamil24

Użytkownik
Użytkownik
znowu wypowiedź ala ONET :D
za te pieniądze to masz 50 tytułów kupując w dniu promocji
co ty p................:confused:
Jakby każdy tak myślał jak @kamil24 to samochody stały by w garażach bo przecież nie kupie do tego paliwa:):)
Chodzi mi o to ze PS3 to o wiele lepszy sprzet od x360 i spokojnie pozamiata x360 a ja mam xboxa bonie mam zamiaru wyawac 200 PLN na gre.
Myslisz ze wszystkich stac nanowe gry :confused:
Ja 50 tytulow mam za 250PLN :D
 

tomi1025

Użytkownik
Użytkownik
Hmm Panowie a nie przeraża was odrobinkę to przerabianie konsol? falcon1984 napisał żeby braż xbox 60gb najlepiej jaspera (ja tak myśle) z wgranym ixtreme 1,51 to czy za pobraniem czy na przelew to nieważne ale napisałeś zero ryzyka z tego co czytałem to jednak ryzyko jest awarii konsoli i nie uznania gwarancji przez MS chyba że się mylę proszę mnie poprawić (jak to jest z tym ryzykiem). Nie wydaje wam się że lepiej dołożyć te dwie stówki i nie kombinując mieć full wypas ps3 znaczy sie? Troszkę przeraża mnie kombinowanie przerabiania konsoli za 1k zł bo można potem mieć drogi przycisk do papieru.
 

czeski24

Banned
Użytkownik
jest 100 tys pytań,odp na twój post wiec po ch...j zakładać ten sam tylko w innej formie(co z tego ze to twój 1 post)......po coś jest opcja SZUKAJ
 

tomi1025

Użytkownik
Użytkownik
jest 100 tys pytań,odp na twój post wiec po ch...j zakładać ten sam tylko w innej formie(co z tego ze to twój 1 post)......po coś jest opcja SZUKAJ
Czeski24 wiem ze swojego doświadczenia że przekopywanie się przez 50 tematów na forum jest czasochłonne i nie dostarcza wyczerpujących odpowiedzi. Dużo lepszą metodą są odpowiedzi konkretnie na temat od bardziej doświadczonych użytkowników forum.
 

falcon1984

Użytkownik
Użytkownik
No cóż, ja pisałem o ryzyku apropo zakupu na allegro (że za pobraniem nie ryzykujesz)

Co do gwarancji to wiadomo M$ tego nie uzna jak im wyślesz przerobioną konsolę, a sprzedawcy na allegro dają tylko 3 miechy "własnej gwarancji". Tak to już jest, nie ma ryzyka - nie ma zabawy

Jak cię stać na PS3 i oryginały to możesz kupować, nikt nie broni :)
 

tomi1025

Użytkownik
Użytkownik
No cóż, ja pisałem o ryzyku apropo zakupu na allegro (że za pobraniem nie ryzykujesz)

Co do gwarancji to wiadomo M$ tego nie uzna jak im wyślesz przerobioną konsolę, a sprzedawcy na allegro dają tylko 3 miechy "własnej gwarancji". Tak to już jest, nie ma ryzyka - nie ma zabawy

Jak cię stać na PS3 i oryginały to możesz kupować, nikt nie broni :)
falcon1984 właśnie pośmigałem po allegro i niestety ps3 z kilzonem dwójeczka raczej nie ma a na pewno nie za 1200 niestety. Pooglądałem gry na jedną i na drugą i faktem jest że gry na ps3 są cholernie drogie na xboxa oryginały są dużo tańsze hity za ok 150 trochę droższe niż na pc a starsze do stówki to duży plus. I bądz tu człowieku mądry :D
Zresztą wiadomo trzeba od razu drugi pad kupować coby z żonką pograć jakieś dwa fajne tytuły by się przydały to już się robią dodatkowe koszty zarówno w xbox jak i ps3. Mocno zastanawiam się nad nie przerobionym xbox 60gb tym najnowszym jasperem tylko na allegro nie za bardzo są nieprzerobione chyba że to kwestia uzgodnienia ze sprzedawcą przerabiamy / nie przerabiamy.
 

oomnix1

Świeżak
Świeżak
a tam gadacie moc :d ja mam xboxa elite, mialem brac ps3 ale:
1. 90% gier na pc jest na xboxie wiec nie muisz sie martwic zakupem nowego kompa jesli cie cos tam zainteresuje
2. Jesli lubisz rpg (chociaz ps przoduje) japonce coraz wiecej robia rpg na x
3.Cena
4. jakosc poloczenia internetowego (zaplacisz 100 zl na 1 rok ale zero laggow) na ps3 zdazaja sie problemy z siecia
5.nie przerabiaj konsoli ja na allegro wpisuje bcm i licytuje wyrywam gry warte 200 zl za np 80 zl :D
6.Przerabiajac i tak nie bedziesz chyba gral w 10 gier jednego dnia :D kupisz np cod 4 jak wlonczysz online to bedzierz z kilka miesiecy w ta gre gral
7.Niedulgo wyjdzie nowy xbox (kwestia moze 4 lat) i na x wydasz malo kasy to kupisz za pare lat nowa wersje :D xboxa (ktora napewno bedzie bila na pysk ps3 )
8. aha biblioteka gier duza na x jest a co do exlusive na ps3 to wiekszosc gier powoli z ps 3 trafia na x np teken :D
 

Mati_2006

Banned
Użytkownik
Polecam xbox jasper oczywiście przerobiony 1,5,
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Wybór należy do Ciebie. Zależy w jakie gry lubisz grać najbardziej. Zobacz jakie tytuły są na daną konsole i wtedy dokonaj wyboru. Xbox 360 jest awaryjniejszy (zobaczymy co będzie z Jasperem) ale jest 3 lata gwarancji a PS3 ma 12 miesięcy gwarancji.
 

tomi1025

Użytkownik
Użytkownik
Wiecie co byłem dziś w mm na ostrobramskiej, mieli xbox elite tylko po 1250 zł obok ps3 z killzonem 2 za 1550zł najchetniej wziąłbym jaspera 60 gb ale to chyba tylko przez sklepy netowe :/
Patrze stoi sobie uczynny pracownik sklepu poszedłem i pogadałem.
W czym lepszy jest ps3 od xbox? odp blue ray i tym że ma wifi
Który jest lepszy do gier? Odp Xbox ładniejsza grafika i o dziwo w niektórych grach szybsze działanie brak przycięć które występuje czasem w ps3 (ciężej sie podobno na 3 gry pisze)
Czym różni sie wersja 60gb od 120gb poza atrakcyjniejszą cena Odp elite jest lepsza bo ma lepszy bardziej dopracowany naped (podobno płyt nie rysuje)

Z rozmowy wyszło że mając taki sprzęt komputerowy jak ja mam Q6600 4gb ram Sprzedawca dokupiłby sobie grafikę za 1000 zł i komputer uzyskałby tą sama jakość obrazu co xbox lub ps3 (tutaj zadaje sobie pytanie czy jest sens kupować konsole)
Przy okazji podsumował ze nie wie jak można grać w shootery na konsoli ze względu na sterowanie, szczerze mówiąc mam pożyczoną ps2 i killzone I i nie wiem czy się przyzwyczaję do kierowania postacią za pomocą dwóch drążków strasznie to trudne (idzie się przyzwyczaić w ogóle)?
Pochodziłem sobie popatrzyłem na gry na xbox i ps3 faktycznie więcej tytułów w które chciałbym pograć jest na xboxie, tylko ceny gier są wysokie gta IV na xbox 249 zł na ps3 podobnie fallout 3 199 xbox ps3 ja za kolekcjonerską wersję na PC (na punkcie tej gry mam hopla) dałem 150 zł wiec gry relatywnie droższe
Sprzedawca również poddał pod wątpliwość jakość grafiki wyświetlanej z xbox i ps3 stwierdził że lepsza grafikę wyświetli komputer ponieważ niektóre gry nie maja rozmywania tekstur czy czegoś tam. Tu prosiłbym o wyjaśnienie bo jeśli kupie xboxa i zobaczę grafikę taką samą jak na ekranie komputera (teraz mam gf 7900 gt bodajże) to będzie troszkę szkoda kasy wydanej na konsolę.

Proszę o komentowanie rozmowy z Pracownikiem mm i wyjaśnienie wątpliwych kwestii :)
Z góry dzięki
 

zaku666

Użytkownik
Użytkownik
dobra karta graf do kompa to HD4870/4850... i najlepiej x2 , wiec za sama grafe masz xboxa. Choc w xboxie sa juz wieksze loadingi czasem cos zwolni doczyta w biedu ale i tak jest znacznie wygodniejszy od PC. W strzelankach wystarczy czulosc pod siebie ustawic i bedziesz heady sadzil ;P elite bralbym bo ma najlepszy kabel do fullHD TV no i dysk 120gb teraz instalacja jednej gry to 5-7gb a warto zainstalowac bo odejdzie z 2-5sec loadingu i nie meczysz lasera. PC ci na krotka chwile cos lepszego zaoferuje... o ile w ogole, twoj q6600 to nic specjalnego do gier a ramy 4gb to standard o ile masz przynajmniej 800mhz. moim zdaniem szkoda kasy wydanej na kompa. twoj ci wystarczy do wszystkiego a do gier na fajnym tv wez Xa. Chyba ze niemasz tv to wez karte graf.
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
No ale popatrz tak wezniesz karte graficzną no dobra wszystko ci chodzi ładnie ale po około 2 latach znowu będziesz musiał wymieniać całego kompa żeby pograć w taką grafike jak na xboxie a xboxa nie będziesz musiał modernizować i grafe będziesz miał taką jak na kompie z 3000 zł.

A co do grania na padzie to na pewno da się przyzwyczaic ja za miesiąc kupuję xboxa i trzeba będzie się przyzwyczaić bo mam dość ładowania kasy w kąpa ciągle.
 

marwol

Użytkownik
Użytkownik
grałem troche w csa na esl, a teraz cioram w gearsy i left 4 dead i jakoś nie przeszkadza mi strzelanie na padzie. Do wszystkiego da rade się przyzwyczaić!
 

tomi1025

Użytkownik
Użytkownik
Panowie jeszcze jedno ostatnie już pytanie. Dzwoniłem do ultimy z zapytaniem czy w tej promocji Xbox 60gb + 4 gry za 1050zł są jaspery czy falcony sprzedawca znając temat powiedział że maja falcony i że microsoft nie kwapi sie z wypuszczeniem tej wersji na Polske chce (co zrozumiałe) najperw sprzedać falcony i dlatego taka cena + 4 gry na pytanie skąd na allegro jaspery stwierdził że to jakis prywatny import. Znalazłem sobie na allegro za 999zł gołego (bez gier) jaspera 60 gb w boxie od firmy z papierami paragonami i co tam jeszcze mi przyjdzie do głowy. Teraz pytanie czy Jasper to taki przełom że warto na niego czekać ewentualnie brać z allegro czy nie opłaca się czekać i brać falcona z ultimy. Od razu dziękuje za wyrozumiałość :) .
 

chudas94

Banned
Użytkownik
A co powiecie na to XBOX 360 PREMUM HDMI 60 GB Kupował ktoś tam?
 

tomi1025

Użytkownik
Użytkownik
A co powiecie na to XBOX 360 PREMUM HDMI 60 GB Kupował ktoś tam?
No to mnie bardzo zainteresowałeś jutro tam zadzwonię sprawdzę czy to faktycznie Jasper :)
 

chudas94

Banned
Użytkownik
To jak tam zadzwonisz i się coś dowiesz (i czy faktycznie mają tego właśnie premium za 890 zł) to jak byś mógł napisać mi na PW albo na gg (661799) co ci powiedzieli
 

kkoolleess

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ja polecam sklep MOBISOFT Sklep oraz serwis konsol Xbox 360 PS2 Slim PSP tam jest z przerobką 1.51 nxe i 6mies. gwarancji (plus gw od MS) dzisiaj tam kupiłem jaspera jak przyślą to powiem czy wszystko ok
 

Do góry Bottom