Dysk 3,5 WD, podpięcie zamiast napędu

Lesterr

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Witam. Niebawem będę przerabiać swoją konsolę na RGH. Posiadam konsolę FAT. Chce po przerobieniu, włożyć dysk zamiast napędu. Chciałbym się dowiedzieć, jak zrobić, żeby dysk miał zasilanie? Posiadam adapter sata, ale nie widzi mi się to, że zasilacz z tego adaptera wyżyje dłużej niż tydzień.

Czy musi być kieszeń do tego dysku? czy mogę wykorzystać kieszeń z napędu?
Proszę o wyrozumiałość.
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik

Lesterr

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
A ten poradnik co pokazałeś jest do dysków 2,5 cala, a mi chodzi o dysk 3,5 cala. Czyli jeśli potrzebuję kieszeni, to mogę skorzystać z kieszeni z napędu?
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
Hmm. 3.5 potrzebuję dodatkowego zaisalnia,które możesz chyba podpiąć zamiast napędu,chociaż nie wiem czy to uciągnie . Z resztą nie wiem do końca jak to jest z 3,5 gdzieś tu było na forum szukaj .

Proszę bardzo.
http://xboxforum.pl/threads/podpinanie-hdd-po-polsku-zadziala.141225/
 

Lesterr

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Dzięki za odpowiedź. Ale nadal nie wiem jak odprowadzić 12V zasilanie. Wyczytałem gdzieś, że można przylutować do wejścia z zasilacza, tak?

A jak się mają dyski 2,5 cala, jak je podpiąć np pod usb?
 

Damian_89

Użytkownik
Użytkownik
2,5 cala to laduj w kieszeń oryginalną i pod RGH ci wykryje bez dodatkowego zasilania.
 

Lesterr

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ok. A dyski 2,5 '' muszą być z WD czy mogą być z innej marki?
 

Damian_89

Użytkownik
Użytkownik
Obojętnie jaki, pod RGH wszystkie wykryje.
 

Lesterr

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
No ok. Dzięki za informację. Można zamknąć.,
 

shte-fun

Użytkownik
Użytkownik
Oczywiście partycją musi być w FAT32
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
3,5" można wsadzić zamiast napędu jednak musisz dolutować w konsoli MOLEX'a.
zasilanie 12 możesz pociągnąć ze slotu karty pamięci jeśli to fat lub bezpośrednio z napędu - w każdym przypadku.
formatujesz go pod fat32 i będzie działać.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Nikt nie napisał ze w grubasie trzeba jeszcze kabel sata podlutowac pod złącze dysku ;-) także gra nie warta świeczki według mnie. Jak juz koniecznie 3,5" to na usb.
 

Kyubi

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Można by spróbować też dysk 3.5" na usb przylutować do usb na płycie. Dzięki temu wszystko będzie ładnie schowane. Tylko trzeba pamiętać by nic więcej nie podłączać pod tego usb-ka gdzie podłączony jest dysk by nie obciążać za dużo tego portu.
 

Ezio21

Banned
Użytkownik
12V do dysku 3,5 pójdzie z usb? Raczej wątpię. Nawet w komputerze jak masz obudowę do dysku na usb i chcesz podłączyć 3,5 to trzeba dodatkowe zasilanie.
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
Nikt nie napisał ze w grubasie trzeba jeszcze kabel sata podlutowac pod złącze dysku ;-) także gra nie warta świeczki według mnie. Jak juz koniecznie 3,5" to na usb.
to raczej jest oczywiste.
jednak jak ktoś ma smykałkę do majsterkowania i ma na to ochotę i czas to zawsze warto pokombinować.
 

Do góry Bottom