dysk do xboxa chyba martwy ...

buKKa

Banned
Użytkownik
witam miałem sobie dysk do xboxa zwykły przenośny 40 giga 2,5 cala, i pewnego dnia zaczęła się świecić zielona dioda że nie działa, nigdy go nie wyłączałem tylko tak sobie siedział przy xboxie.
teraz jak się go przesunie czy coś takiego to raz na jakiś czas da się go odczytać, nie chce tych 16 giga przenosić na dysk kompa chce tylko sejwy i profil jest jakiś program od tego?:D
 

strusic

Użytkownik
Użytkownik
Jak go ruszasz to działa? To może kabel usb jest uszkodzony? (w końcu kabel też się przesuwa :p). A co do programu to spróbuj np. Party Buffalo Drive Explorer v1.0.0.13 Beta | Team Xecuter
 

buKKa

Banned
Użytkownik
kabel odpada ;] bo dawałem też inny :p stuka coś w dysku i w ogóle:D a to jest źle dla dysku jak ciągle jest włączony nawet jak konsola nie chodzi?:D
 

Diabolique

Użytkownik
Użytkownik
no napewno nie robi mu to dobrze. z tego co pamietam to przy wylaczonym klocku talerze dysku i tak sie kręcą. mimo ze dioda na obudowie dysku sie nie swieci. odzyskaj co mozesz. stukac moze glowica. moze porysowac talerze i wtedy to juz bedzie napewno ****.
 

onix212

Użytkownik
Użytkownik
jak ci stuka masz bad sectory . polecam go jakis progralem przeleciec co usunie bledne sektory i dysk ci raczej bedzie dalej dzialal. znaczy usunac nie usunie ale przytnie pojemnosc. w google znajdziesz pozdr
 

o4ka

Banned
Onyx nie gadaj bzdur bo jak wytnie trochę miejsca to xbox nie odczyta go przez Lba
 

onix212

Użytkownik
Użytkownik
zatuszuje bad sectory to wiadomo ze dysk sie bedzie dalej sypal ale podziala poczytaj troszke na necie. to nie bzdura . naprawialem wiele dyskow tak laptopowych i zwyklych zalezy gdzie jest uszkodzony .efektem naprawde uszkodzonego dysku po zabiegu byl taki ze gubil dane mimo brak badow. warto co kolwiek zrobic niz dysk wyrzucic pozdr
 

o4ka

Banned
Onyx na laptopie czy na PC. Bedzie dzialac owszem ale nie na xbox

Wiem to z doświadczenia
Edit. Przepraszam nie doczytalem myślałem Ze chodzi o dysk sata. Pod usb powinien dzialac
 

onix212

Użytkownik
Użytkownik
wiesz nie oceniaj ludzi tak ostro. ja sie zajmuje serwisowaniem . wiem z doswiadczenia ze lapki to wygodna rzecz bady to pewna rzecz kazdy lubi se przenosic lapka jak jset wlaczony itd. przez usb nie bedzie roznicy chyba. skoro na pc da sie sektory przyciac chyba na xie powino tez isc. analiza po programie ci na pc pokaze czy masz bady czy nie. chyba ze system xa dziala innaczej jak sie myle to sorrki tez sie ucze caly czas:) pozdr
 

o4ka

Banned
Pisalem wczesniej z telefonu, teraz to bardziej wytlumacze.Mianowicie gdy zrobi sie Twoim sposobem to po prostu system operacyjny zamiast 40gb odtworzy powiedzmy 35gb, na xbox przez USB bedzie podobnie bo tylko 16gb mozna wykorzystac natomiast jezeli dysk 40gb podlaczymy do xboxa przez SATA to juz go xbox nie przeczyta bo zmieni sie LBA dysku.Sam mialem podobny problem z 250gb dyskiem i trzeba bylo albo wymienic dysk albo korzystac ze 120gb~ bo wiecej nie dalo rady wrzucic (blędy) Mam nadzieje ze zrozumiales co nieco :) Aha i sorki ze na Ciebie tak najechalem bo jednak miales racje, moja wina zle zinterpetowalem to ;p

Reasumujac, jezeli podlaczasz przez USB i zrobisz tak jak kolega onix napisal - bedzie dzialac, natomiast jezeli podlaczasz przez SATA - nie bedzie
 

buKKa

Banned
Użytkownik
a co zrobić żeby narazie odzyskać pliki profilu i save do gier?:D

ten program co jest w 1 odpowiedzi?
Party Buffalo Drive Explorer v1.0.0.13 Beta | Team Xecuter
??
 

o4ka

Banned
raczej Xplorer_360 albo podlacz go przez usb i przekopiuj pliki za pomoca programu USBXTAFGUI_v44.exe
 

buKKa

Banned
Użytkownik
ok dzięki
a może mnie jeszcze ktoś oświecić które to są pliki save'ów do gier i profili?:D
działa mi tylko usb xtaf gui bo tam jest opcja pod usb w tym 2 nie ma ;]

jeden to chyba folder content zgrać?
 

buKKa

Banned
Użytkownik
odświeżam :)
 

Do góry Bottom