Dysk nie jest obsługiwany!

kubassie1323

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam.
Otóż mam problem z moją konsolą, a dokładnie z grami. Moja konsola to Xbox 360 Elite LT 3.0 z najnowszym dashem. Po włożeniu dysku do napędu wyskakuje błąd : "Dysk nie jest obsługiwany" albo czasami żebym wyczyścił dysk, ale tylko w kilku grach. Przykładowo Far Cry 4 działał mi bez problemu około 2 tygodnie temu lecz na następny raz ten błąd zaczął mi wyskakiwać. A co ciekawsze koledze ( profil Saintx ) który ma Xbox 360 Premium LT 3.0, wszystkie gry działają a mi tylko niektóre.
Ostatnio rozbierałem konsole i czyściłem laser alkoholem izopropylowym lecz to nic nie dało, błędy te same.
Dodam jeszcze, że przez abgx'a wszystko robię tak samo i jedne gry działają a jedne nie.
Czym to może być spowodowane ?
Laser już wysiada ? a może źle wyczyściłem ?
Proszę o odpowiedź! :/
Jakby ktoś chciał wiedzieć coś więcej to pytać
Dodam jeszcze, że konsola to Jasper
 
Ostatnia edycja:

Pawkus

Świeżak
Świeżak
A czy Gry które masz na dysku o ile masz, działają? np:demonstracyjne wersje gry?
tu masz link w którym jest pokazane jak należy czyścić laser.
 

zibi_07

Użytkownik
Użytkownik
Na forum masz opis jak podnieść moc lasera. Będzie potrzebny miernik. Jak zwykle zalecam ostrożność. Dużo też zależy od jakości płyt i nagrywarki na jakiej nagrywasz.
 

Jenx

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Cześć wam mogę wam powiedzieć że podkręcanie lasera jest tylko tymczasowym rozwiązaniem , trzeba będzie pomyśleć o wymianie laser a najlepiej napędu też tak miałem gry chodził dobrze jak je wypaliłem a po kilku dniach błąd o nierozpoznanym dysku.
 

zibi_07

Użytkownik
Użytkownik
Oczywiście, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Laser się po prostu kończy. Niektórym jednak działa nawet i rok po takiej operacji, więc może to być jakimś (chwilowym) rozwiązaniem. Dużo też zależy od tego jak używa się konsoli. Gry instalowane na twardym dysku korzystają tylko z płyty przez chwilę (w celu weryfikacji). Można w ten sposób wydłużyć żywot napędu DVD.
 

kubassie1323

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Pawkus, tak te gry co mam na dysku się normalnie instalują ale już ich nie włączę.
Co to podkręcania to spróbuję ten sposób i dam znać co dalej.
 

kubassie1323

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A więc podkręciłem laser, miał około 6 i zmieniłem na 4,30 ale niestety to nic nie dało i dalej te same gry z tymi samymi błędami...
Co więc mi pozostaje ?
 

drzazga78

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli piszesz ze gra działała ok, a po jakimś czasie dostajesz komunikaty o błędach odczytu, to pozostaje wymiana lasera.

Edytuj posty, nie piszesz jeden pod drugim, i nie ma potrzeby zakładania nowych wątków.
 

Do góry Bottom