1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dysk oryginalny z Elite 120GB a dysk z Allegro 250GB.

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez BabyBoy, Styczeń 27, 2010.

1. BabyBoy

BabyBoy V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Cleveland
    Witam.

Mam jedno pytanie, na forum odpowiedzi nie znalazłem.

Chcę wymienić swój dysk 120GB na większy - 250GB.
    Na Allegro widziałem aukcje z dyskami 250GB do X360 już gotowymi do zamontowania.
    Czy takie dyski sprzedawane różnią się czymś od tych oryginalnie montowanych w wersji Elite(120GB) ?
    Czy stracę coś na tym np.prędkość,wydajność(zapis/odczyt) ?

Pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. sniperx

sniperx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    ok. Tarnowa
  4. BabyBoy

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Cleveland
  5. Davvido

Davvido Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Niektóre dyski WD (nie te od Microsoftu) są minimalnie szybsze, więc nie masz się czego obawiać. Niestety nieoryginalne obudowy pozostawiają wiele do życzenia i z miejsca odradzam ich zakup.

6. BabyBoy

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Cleveland
    Tzn? W końcu dysk i tak siedzi cały czas "w" konsoli więc co ma się z nim stać? Czy te obudowy są aż tak złe?

7. sniperx

sniperx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    ok. Tarnowa
    Przecież możesz włożyć nowy dysk do starej obudowy

8. Davvido

Davvido Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Są tandetne. A to coś odstaje, a to naklejka krzywa, a to zaczep trzymający dysk się chowa. Po prostu nie trzeba się*wysilać by zauważyć, że to podróbka. I jeszcze jedno - plastik jest na tyle miękki, że obudowa czasem schodzi, a śrubki zostają w gwintach. No masakra. :)

9. liqid

liqid Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Radze pozostawic swoja obudowe i zakupic dysk WD 250GB przerobic taki dysk. Kupisz na KT po ok 150-170zl. ja osobiscie kupilem oryginalna 20 w obudowie na licytacji za niecale 60zl dla obudowy a dysk wystawilem na licytacje heeh poszedl za 52zł wiec mam oryginalna obudowe z tasma za 5zł kupilem na licytacji 120GB WD za 82zl + wysyłkai stałem sie szczesliwym posiadaczem 120GB w oryginalnej obudowie w BDB stanie dysk przerobilem w 2 minuty sam działa pieknie. mam dświadczenie z dyskami WD od ok 10 lat tak wiec szczerze polecam ta marke. a co do podrobek obudów to jest ich masa na allegro w cenach 50-79zł licytujcie oryginalne 20stki to sie oplaca masz jakosc i zwraca ci sie na dysku. jedyna roznica to fakt ze mam napis HDD a nie HDD 120GB :) na obudowie pozdro

10. azam360pl

azam360pl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Podepnę się do tematu,czy gdybym zakupił dysk 250gb WD na Allegro i włożył go zamiast mojego oryginalnego 20gb czy grozi to banem czy tylko banują za Flash napędu.Proszę o odpowiedź bo kumpel mi mówił że blokują nieoryginalne dyski.
    Z góry Dzięki

11. AnarchyMen

AnarchyMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grudziądz
    Bana można dostać tylko i wyłącznie za modyfikowany napęd i tylko za to ;) jak podmienisz to śmiało możesz grać :)

12. i.T

i.T Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Jak przerobić dysk, by działał pod konsolą?

Oraz jakie dokładnie to są dyski, tzn. Jakie mają oznaczenie

13. fiedzio

fiedzio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zajęczniki
    Tutorial masz na forum, poza tym, możesz kupić gotowe dyski przystosowane do konsoli bez obudowy... Za 189 zł bodajże...

14. dembol

dembol Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A jak wygląda sprawa banowania konsol przez nieoryginalne dyski?

TUTAJ napisano:
    "Niestety, istnieje prawdopodobieństwo, że producent konsoli zażąda informacji na temat numeru seryjnego dysku twardego poprzez połączenie Live i porówna go ze swoją bazą danych. Gdy okaże się, że dysk twardy nie pochodzi z Microsoftu, może dojść do zablokowania naszego konta Live. Na razie producent nie wypowiedział się na ten temat."

Co sądzicie? Dopiero kupiłem konsole i głupio by było od razu dostać banana :) Z drugiej strony kupienie oryginalnego dysku graniczy z cudem, bo znając życie to połowa dysków dostępnych na allegro jako oryginalne to podróby w chinskich obudowach.

15. shibby20

shibby20 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    @dembol - to tylko gdybanie, nie potwierdzone. Ja uwazam ze M$ przegina z cena dedykowanych dyskow dlatego smialo bym na twoim miejscu kupowal WDka. Takie chore pomysly z dedykowanymi dyskami ma tylko M$, jakos do PS3 mozesz wsadzic sobie kazdy dysk sata 2.5" kazdej pojemnosci.

16. dariusz666

dariusz666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja mam inne pytanie, bo nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

1. Czy konsola nie będzie miała problemu z obsługą dysku który ma 7200 rpm? Nie wiem jak w XBOX'ie, ale obudowy zewnętrzne podpinane na USB do komputerów często mają problemy ( brak mocy ) z rozkręceniem takiego dysku. Stąd tez pytanie czy warto inwestować w 7200 obrotów.

2. Zakupiłem obudowę na eBayu.
    250GB HARD DISK CASE FOR MICROSOFT XBOX 360 ELITE BLACK (aukcja 320500638927) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

Mam nadzieję, że nie okaże się tragiczna. No i ma przynajmniej to 250 HDD na wierzchu.

Wczytywanie...

Poleć forum