1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

DYSK POD X360 RGH 2,5" czy 3,5"

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Coverrussel, Październik 27, 2013.

1. Coverrussel

Coverrussel Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Hej, pytałem niedawno o formatowanie dysku i o to co jest korzystniej kupić czy X360 już z dyskiem czy dysk osobno i doszedłem do wniosku, że lepiej jak kupie dysk osobno gdyż będę go wykorzystywał także jako miejsce na filmy, które bezpośrednio odpalę na TV ale to tak tytułem wstępu.
    Jednak jest problem a raczej dylemat, czy kupić dysk zewnętrzny 2,5" 500gb 5400 obrotów + 8mb bufor czy może 3,5" wewnętrzny i wpakować go w kieszeń a sam dysk 7200 obrotów i 32mb bufor. Czy będzie to kolosalna różnica i aż tak widoczna jeśli zakupie dysk 2,5" ? Jaka jest wasza opinia? Może jeszcze ktoś ma podobny problem albo ma jakieś doświadczenie z dyskami i pomoże ? Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. wiesman

wiesman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bytom
    Wiem tylko ze wchodzi do xboxa taki HDD jak w laptopie

wysłane z mojego xboxa za pomocą taptalk 4

4. Coverrussel

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ale ja nie mówię, że chciałbym go trzymać w xboxie tylko na zewnątrz, która natomiast opcja będzie bardziej korzytna bo cena 2,5 jest trochę mniejsza niż dysk + kieszeń a dodatkowo kabel zasilający

5. wiesman

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bytom
    Jeżeli podłączysz go przez usb bedzie ci czytać tylko 32gb wiesz o tym co nie ?

6. Coverrussel

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  7. TigraTeam

TigraTeam Banned

Polubienia:
    513
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biala
    Kup 2,5 na usb lepszy bo bez zasilania

8. wiesman

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bytom
    To wydaje mi sie ze zewnętrzny bedzie lepszym rozwiązaniem bo tak możesz wykorzystać sobie połowę dysku do xa a resztę na inne rzeczy . A jak go wstawisz na stale to tylko w klucku. O ile dobrze rozumiem

9. Coverrussel

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mam wrażenie, że nie do końca się zrozumieliśmy ale to nic, jeszcze raz szybko wytłumaczę. Oby dwa dyski będą używane jako dyski zewnętrzne gdyż do tego 3,5 kupię kieszeń. Jednak jest droższy ale obroty i buforowanie ma lepsze ale czy to będzie aż taka różnica?

10. yago13

yago13 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    Tak ale do tego 3.5 potrzebny jest jeszcze zasilacz włączany osobno a dysk 2.5 sam sie włączy oraz wyłączy razem z konsolą bierz dysk 2.5 przetestowane i to jest najlepsze rozwiązanie

Wysłane z mojego GT-S6500D

11. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Jak masz możliwość to bierz 2.5" i włóż go jako wewnętrzny

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 4

12. Coverrussel

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    więc tak, podstawowa sprawa to to, iż dysk będzie podzielony na dwie partycje, jedna część pod Xa a druga pod TV podajże ntsc ale sprawdzę to jeszcze więc musi być to dysk zewnętrzny. Kolejna sprawa to po prostu prędkość, czyli różnica między 5400 a 7200 i co z buforowaniem. O tym porozmawiajmy :)

13. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Różnicy w grach (płynności) nie zobaczysz, jeśli dysk zew. podzielony na 2 partycje to proponowałbym dysk 3.5 w obudowie na USB

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 4

14. Coverrussel

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    a jak z wczytywaniem gier ? jeśli różnicy by nie było to brałbym 2,5 zewnętrzny, jeśli mała to też ale jeśli jest różnica i wczytują się szybciej ( niestety nie miałem okazji tego sam sprawdzić, testować ) to biorę 3,5

15. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Ja zauważyłem, że u mnie na dysku zewnętrznym 3,5 cala 7200 obrotów w obudowie i z osobnym zasilaczem GTA V w ogóle nie przycina a na dysku 2,5 cala zdarzało się to dość często.

1 osoba to lubi.
  16. Coverrussel

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    O to mi chodziło. Podjąłem decyzje w takim razie, wezmę 3,5" trochę więcej kabli i większy dysk no i trochę większe pieniądze ale to chyba dobra inwestycja na przyszłość. Dzięki wszystkim za pomoc

17. djploki

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Najlepszą opcją jest mieć dysk wewnętrzny 2,5 cala i dysk zewnętrzny 3,5 cala. Ja tak mam i jestem bardzo zadowolony. Wewnętrznego głównie używam do dlc, tekstur hd , title update i emulatora pierwszego Xboxa a zewnętrzny na gry, filmy, muzykę.

18. Coverrussel

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mógłbyś jakoś wytłumaczyć dlaczego własnie tak ?

19. djploki

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Niektóre gry wymagają dodatkowych plików jak np. Battlefield 4 - tekstury hd, czy Forza Motorsport 4 - dodatkowe samochody i trasy i tych rzeczy nie można uruchomić z dysku zewnętrznego pod usb. Podobnie nie uruchomisz emulatora pierwszego Xboxa i do tych rzeczy jest potrzebny dysk wewnętrzny. A zewnętrzny wybrałem 3,5 cala ze względu na te obroty właśnie. Może różnica pomiędzy szybkością wgrywania gier nie jest znaczna, ale przy GTA V tą różnicę np. przy działaniu gry odczułem pomiędzy tymi dyskami dlatego zalecam Ci taką konfigurację. Oczywiście dysk wewnętrzny to jakikolwiek dysk 2,5 cala. Najlepiej jakby też miał 7200 obrotów. Dzięki takiej konfiguracji nic Cię na Xboxie 360 nie ominie :)

20. Coverrussel

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    wszystko już rozumiem, na razie nie będzie mi to jakoś bardzo potrzebne natomiast w przyszłości pomyślę o jakimś małym dysku 2,5 cala, bo jednak tekstury HD przydałyby się gdyż grafika jest dla mnie bardzo istotna. Jeszcze raz dzięki :)

21. Tomo262

Tomo262 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Płock
    dysk 2,5 cala zewnętrzny pod usb wyłączy się razem z konsolą bo czytałem że idzie stałe napięcie i działa również jak konsola jest wyłączona?

Wczytywanie...

Poleć forum