1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dysk Twardy Xbox slim

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez papadzordzio, Listopad 2, 2012.

1. papadzordzio

papadzordzio Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Mława
    Witam, mam pytanie czy jak kupie do swojego Dysku SATA obudowe że można podłączyć pod USB, to jest możliwość że będę mógł go podłączyć pod konsole i instalować na nim dodatki do gier? Posiadam Xboxa 360 slim 4gb, konsola nie przerabiana a miejsca mam troche za mało niestety

2. Lotnik421 Xbox One

3. xjojo

xjojo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Na nowym dashboardzie będziesz mógł wykorzystać maksymalnie 32 gb z takiego dysku

4. papadzordzio

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Mława
    A nie da rady jakoś zwiększyć tej pojemności?

5. xjojo

xjojo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    nie. musiałbyś mieć rgh żeby podłączyć dowolny dysk usb i żeby go wykrywało jako całość.Takie już zabezpieczenia Microsoftu...

1 osoba to lubi.
  6. papadzordzio

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Mława
    Dobra, dzięki wielkie za pomoc

7. papadzordzio

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Mława
    a jeszcze sie zapytam czy jak przerobie metodą LT 3 to dalej bedzie tylko 32gb?

8. AHC

AHC Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polkowice
    Tak, dalej będzie 32 GB. LT jest to przeróbka napędu która pozwala tylko na uruchamianie gier ze zwykłych płyt DVD+DL.
    Pomóc Ci może tylko i wyłącznie przerobienie konsoli chipem, tj. RGH.
    Wtedy możesz zapomnieć o jakimkolwiek kupowaniu płyt :) Wszystko śmiga z dysku zewnętrznego :)

Pozdrawiam
    ahc

1 osoba to lubi.
  9. Aldric666

Aldric666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kraków
    Witam. Dołącze się do wątku.

Mam Xbox 360 Slim Arcade i dwie drogi wyboru rozszerzenia pamięci:

1. Mam dysk ze starszej wersji konsoli Xbox 360 Fat - 20GB. Wyczytałem, że te dyski są kompatybilne z wersją Slim. Wystarczy tylko rozkręcić obudowę, wyciągną dysk i zamontować go w Slimce. Obudowę udało mi się rozkręcić, dysk wyjąłem. Teraz mam pytanie - jeśli włożę go do Slimki wymagana będzie ingerencja w oprogramowanie dysku twardego, czy zostanie wykryty bez przeszkód i nie będę musiał nic konfigurować? W Slim mam najnowszy dashboard, nie pamiętam natomiast jaki był w Fat. Do dyspozycji miałbym ~13GB wolnej przestrzeni dyskowej, resztę zżera emulator gier Xbox i ustawienia systemowe. To trochę mało - nadchodzi Halo 4, chciałbym zgrać sobie kampanie i tryb wieloosobowy na dysk, aby oszczędzać laser w konsoli i samą płytę. Obawiam się, że te 13GB nie wystarczą mi, aby zainstalować całość na HDD.
    2. Zakup pendrive 32GB. Microsoft wprowadził blokadę na zewnętrzne dyski - konsola obsługuje maksymalnie 32GB. Czy jeśli podłącze pendrive/dysk zewn. to będę mógł na nim instalować gry, dodatki itp.?

Jeśli chodzi o opłacalność, szacuje całość następująco:
    Stary HDD z wer. Fat - tu wystarczy zamówić obudowę dysku do wersji Slim (łatwość w demontaży, mniejsze ryzyko uszkodzenia konsoli), co wiąże się z niewielkim wydatkiem, bo raptem 25zł z przesyłką. Natomiast starą obudowę bez problemu sprzedam za około 30-35zł + wysyłka.
    Pendrive 16GB to wydatek rzędu 35-40zł, 32Gb są dwukrotnie droższe i w tym przypadku chyba bardziej opłacalne byłoby zainwestowanie w dysk 60GB od Microsoftu lub dysk zewnętrzny, który zawsze może posłużyć przy PC. Orientujecie sie ile jest miejsca dla użytkownika w pendrive 16 i 32GB? W pierwszym przypadku chyba około 14GB?

I bardzo ważna kwestia - czy pendrive/dysk zewn. pozwoli mi na uruchamianie gier z poprzedniej generacji (Halo, Halo 2...)? Z Xbox 360 działa wyłącznie pendrive z licencją Microsoftu, czy dowolny?

Wczytywanie...

Poleć forum