Dysk Xbox 360 120GB

Milano

Świeżak
Świeżak
Mam dwie oferty dysków z Allegro i zastanawiam się nad oryginalnością tego drugiego. A jeżeli jest oryginalny to czy może być zbanowany i czy opłaca się przepłacać za oryginał w obudowie? Oto linki:
-360SHOP DYSK 120GB do Xbox 360 + TASIMEKA WAWA (867380066) - Aukcje internetowe Allegro
-ORYGINALNY DYSK 120GB HDD do Xbox 360, gwarancja (866372089) - Aukcje internetowe Allegro
 

Davvido

Banned
Dysk to dysk. Może i nie pochodzi bezpośrednio od Microsoftu, ale nie można go nazwać podróbką. Blokada dotyczy konsoli, a nie samego dysku. Jeśli coś może być nie tak, to jedynie profil zapisany na dysku mógł ulec uszkodzeniu, ale wątpię by ktoś sprzedawał dysk z profilem. Nawet jeśli - wystarczy format. Czy warto przepłacać za dysk w obudowie od Microsoftu? Zdecydowanie nie - lepiej kupić dysk WD Bevs i oddzielnie obudowę, bo cena i tak będzie dużo niższa, a jakość ta sama lub wyższa (dyski te z tego co wiem są minimalnie szybsze). Oczywiście są na forum użytkownicy, którzy twierdzą, że jak nie od Microsoftu to podróbka, ale przecież dysków się nie podrabia. Równie dobrze możesz wyciągnąć taki dysk z laptopa - przecież w laptopach nie ma podróbek. :) Pozdrawiam.
 

maclogan

Banned
Użytkownik
Zgadzam się z przedmówcą . Bierz tańszy dysk . A obudowę możesz dokupić za grosze osobno jak będziesz chciał .
 

daniels22222

Świeżak
Świeżak
Tak jak piszą poprzednicy nie ma różnicy.
 

Radovan

Użytkownik
Użytkownik
Czyli nie ma takiej opcji, żeby dostać bana na konsolę, za dysk nie pochodzący bezpośrednio od microsoftu?
 

Senseipl

Użytkownik
Użytkownik
Nie, nie dysk twardy.
 

Milano

Świeżak
Świeżak
Dzięki za pomoc zdecyduje się na dysk bez obudowy. Menavodi dał ofertę oryginalnego takiego za 250zł ale po co mam przepłacać. Wezmę ten WD Bevs i dokupię tylko śrubokręty odpowiednie bo mam w swoim xbox-ie 20GB, wiec mam już obudowę.

EDIT: Gdzieś czytałem, że do rozkręcenia tej obudowy potrzebne są 2 śrubokręty 1 o symbolu T6 i 2 T 10. Może ktoś to potwierdzić?
 

daniels22222

Świeżak
Świeżak
dokładnie ci nie powiem jakie ale możesz kupić na allegro za kilka złoty zestaw Torx . I nimi bez problemu rozkrecisz

Nie wiem jak z symbolami ale to chyba torx 6 i 8
 

Milano

Świeżak
Świeżak
Jeszcze jedno pytanko. W opisie aukcji napisane jest, że dysk ma odpowiednie partycje, jest sformatowany i w ogóle gotowy do pracy. Czyli nie ja nie muszę się już bawić w podłączanie do kompa zmianę na fat32 i różne inne czynności?
 

CiSek

Użytkownik
Użytkownik
tak czy inaczej jednak wolałbym kupic nowy dysk a nie jakiś używany z odzysku bo aż taki to drogi sprzęt nie jest
 

Do góry Bottom