1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dysk zewnętrzny - Gry

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez kamilolos123, Kwiecień 3, 2013.

1. kamilolos123

kamilolos123 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam!
    Dzisiaj dostałem dysk zewnętrzny 500 GB. Wcześniej grałem na pendrive i w momencie kiedy chciałem sobie przerzucić gry z pendrive na dysk, konsola ich nie widzi. Gry które dopiero ściągnąłem, przerobiłem do xex czyta bez problemu. W czym tkwi problem? Dlaczego po przerzuceniu gry z pendrive na dysk konsola nie widzi poszczególnych gier?

2. Lotnik421 Xbox One

3. mrowa110

mrowa110 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    64
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Z tego co się oriętuje to w dashu będą widoczne tylko te co są na dysku wew i penie , a na zewnętrznym dysku będą widoczne tylko w FSD i musisz przypisać ścieżkę dostępu do gier albo włączyć skanowanie i Ci je znajdzie

4. kamilolos123

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Hmm, dziwne to jest. Ładuje wszystkie gry do jednego folderu. Przykładowo...
    Dzisiaj ściągnąłem sobie Tomb Raidera, MoH, CoD, Snipera, Skate 3. Wszystkie te gry wrzuciłem na mój nowy dysk zew. żeby sprawdzić czy działa. Działa bez problemu a więc, żeby nie wpinać już pendrive i mieć wszystko w jednym miejscu postanowiłem przekopiować z pendrive GTA IV i Crysisa 3 na dysk. Zrobiłem wszystko jak należy, wpinam do konsoli gry są ale nie wszystkie. Nie widzi mi gier które skopiowałem wcześniej z pena. Skoro tamte pięć gier potrafi wykryć, dlaczego nie wykrywa GTA i Crysisa? Przecież te wszystkie gry są na jednym dysku...

5. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    A robi skan dysku?
    Jak nie to zrób manual scan
    Settings > content Settings > scan settings i tam "start manual scan"
    Powinno wykryć "nowe" gry wrzucone na dysk

Wysłane z mojego ST27i za pomocą Tapatalk

6. kamilolos123

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Próbowałem... Dalej to samo

7. mrowa110

mrowa110 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    64
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    A nie trzeba ich czasem potraktować programem nx2god

8. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1108
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie pisz herezji , NXE2GOD traktuje się gry instalowane na wewnętrzny dysk konsoli bezpośrednio z płyty.

- musisz spełnić kilka warunków:

1. dysk sformatowany do fat32
    2. na dysku gry trzymaj w jakimś folderze : np. "GRY X360"
    3. W grach przerobionych do XEX'a nie ma znaczenia nazwa folderu w którym znajduje się gra
    4. W grach przerobionych do GOD'a - nie możesz zmieniać tej 8-mio znakowej nazwy folderu (ta nazwa to inaczej TITLE ID gry)
    5. Jeśli chcesz, aby gry w GOD były widoczne w orginalnym dashu NXE, tomusisz je kopiować do: content/0000000000000000/ TUTAJ, gier w XEX nie da się ,by były widoczne z poziomu NXE
    6. Jeśli używasz FSD, to po wrzuceniu gier na przenośny HDD, podłącz dysk najlepiej przed uruchomieniem konsoli, i włącz skanowanie ,jeśli masz wyłączony skan przy starcie FSD

1 osoba to lubi.
  9. kamilolos123

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    1. Dysk formatowałem z poziomu konsoli.
    2. Wszystkie gry mam w folderze "Games"
    3. I własnie tu jest chyba pies pogrzebany. Skopiowałem teraz z pendrive F1 2012 które miałem przerobionego do XEX i konsola czyta grę.
    4. Tamte gry miałem w formacie GOD i na dodatek zmieniłem title id. Dziwne, że z pendrive czytało normalnie
    5. Używam FSD
    6. Tak zrobię :)

Dzięki jabar30 :)

A jeszcze mam dodatkowe pytanie... Nieraz kiedy ściągnę grę która ma 16 GB jest podzielona na DVD1 i DVD2. Przerabiając do formatu XEX jak to wygląda? Co zrobić, żeby konsola czytała zarówno DVD1 i DVD2 bez problemu?

10. Jabar

Polubienia:
    1108
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Zależy co jest na drugie płycie
    Np. Forza 4 na drugiej płycie są dodatkowe auta i instaluje się ją w grze
    W Medal Of Honor WarFighter na 2 płycie są textury HD, wtedy wrzuca sięja do CONTENT'u w odpowiednią lokalizację
    Czasem w grach 2płytowych jest fabuła poprostu na 2 płytach i wtedy obydwie płyty w XEX wrzucasz odpowiednio podpisując foldery DISC 1 i DISC 2

:)

PS. Nie formatuj pod konsolą dysku zewnętrznego, bo tylko 32 gb uzyskasz
    Sformatuj pod komputerem, najlepiej programem guiformat

Łap: http://www.sendspace.com/file/nuujst

11. kamilolos123

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Fakt konsola zabrała mi 30 GB miejsca z dysku (Gdy wrzucam gry na dysk, nadal jest 30 GB) ale w FSD pokazuje normalną wielkość i widzi tam ponad 400 GB wolnego miejsca. Wydaje mi się, że ta przestrzeń 30 GB jest przeznaczona do np. zapisywania stanów gry itp... W sumie to moge to chyba nawet usunąć z dysku i nic się nie stanie.

Co do tego programu już wczoraj miałem z nim przygody. Kiedy go sformatowałem, wrzuciłem gry, odpiąłem od kompa a potem znowu wpiąłem, komputer przestał go widzieć. Dopiero kiedy sformatowałem go z poziomu konsoli zaczął działać. Ale wydaje mi się, że ja tu też jestem troszkę winny. Przed tym wszystkim chciałem go sformatować przez cmd, tam pojawiły się jakieś komplikacje i koniec końców dysku nie sformatował a doprowadził do tego, że komputer nie widział dysku. Dopiero format z poziomu konsoli przywrócił go do życia. Teraz wolę już nic nie ruszać.

12. pejakk

pejakk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18

Nie pisz głupot. Wystarczy, że sformatuje dysk pod NXE, a następnie usunie folder Xbox 360 z tego dysku i FSD będzie widzieć całą dostępną pojemność.

Sam tak sformatowałem i działa idealnie, po potraktowaniu dysku przez guiformat - nie.

13. Jabar

Polubienia:
    1108
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    U mnie było dokładnie na odwrót, więc dlatego tak napisałem, sformatowałem formatgui i chodzi jak złoto

Wczytywanie...

Poleć forum