1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dysk zewnętrzny pod RGH - kilka wątpliwości

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez MateuszR, Marzec 31, 2014.

1. MateuszR

MateuszR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam serdecznie!

Zamierzam zrobić w moim Xboxie przeróbkę RGH, a co za tym idzie planuję również kupić dysk zewnętrzny. Spotkałem się do tej pory z zaleceniami takimi, że nie powinien on przekraczać 2 TB i posiadać prędkość obrotową minimum 5400 obr/min i partycję FAT32. Chciałbym poprosić was o rozwianie moich wątpliwości:

1) Jeżeli chodzi o przekroczenie 2 TB - co jest brane pod uwagę przez konsolę, wielkość dysku czy też wielkość partycji w systemie FAT32? Przykładowo, gdybym kupił dysk o wielkości 3 TB i stworzył na nim jedną partycję FAT32 1TB i drugą partycję NTSC 2 TB (na prywatne zwykłe dane, nie do konsoli) to taki dysk by poszedł?
    2) Czy róznica między dyskiem o prędkości talerzy 5400 a 7200 obr/min rzeczywiście jest nieodczuwalna jeżeli chodzi o granie, jedynie można ją odczuć np. podczas zgrywania danych z komputera?
    3) Czy te dyski: Dyski twarde zewnętrzne - porĂłwnanie: WD Elements 2TB (WDBWLG0020HBK), WD My Book 2 TB USB 3.0 – RTV EURO AGD Lider Rynku RTV i AGD w Polsce w pełni nadawałyby się do przeróbki RGH - chciałbym zrobić 1 TB pod FAT32 do konsoli i 1 TB pod NTSC na dane z dysku typu filmy itp. Czy są jakieś ograniczenia typu "Dyski firmy WD nie chodzą" czy też śmiało mogę nabyć jeden z nich, i jak tak to który?
    4) Czy to prawda, że do niektórych rzeczy (emulator poprzedniego Xboxa, niektóre gry typu NFS Rivals) wymagają wewn. dysku?

Pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc,
    Mateusz

2. Lotnik421 Xbox One

3. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Jak robisz rgh to zainstaluj dysk wewnętrzny. Unikniesz wtedy takich problemów jakich dostarczył ostatnio nowy Metal Gear Solid.

4. MateuszR

MateuszR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Co masz na myśli mówiąc o instalacji? Trzeba jakoś instalować dyski pod Xboxa?
    Ja chciałbym mieć dysk pół na pół, że połowę poświęciłbym pod Xboxa, a połowę po prostu na inne dane.
    Myślałem o dysku wewnętrznym, ale niestety wszystkie jakie znalazłem są pod SATA, a ja w Xboxie mam tylko wejście USB. Słyszałem, że można wyjąć napęd i w jego miejsce włożyć dysk - jest to wykonalne? I wtedy pod jakie złącze kupuje się dysk twardy?

Wczytywanie...

Poleć forum