1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dysk zewnętrzny, podział na partycje i zmiana formatu.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez orzech86, Styczeń 4, 2011.

1. orzech86

orzech86 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,
    Posiadam dysk zewnętrzny 500gb, chciałbym go podpiąć do xboxa i instalować na nim gry. Wiem, że maksymalnie xbox odczyta tylko 16 gb na jednym porcie, ale i tak mnie to ratuje gdyż mam skromną 20stkę i chciałbym zainstalować na nim więcej niż dwie gry.
    Problem jest w tym, że dysk mam w formacie ntfs a na nim trochę danych + obrazy gier - więc nie mogę sformatować go całego fatem.
    Pytanie brzmi, czy mógłbym utworzyć na tym dysku dodatkową partycję fat bez utraty danych i podpiąć ten dysk do konsoli - czy wtedy konsola go zobaczy?
    Drugie pytanie: Jak to jest, że ludzie podpinają pendrive lub dysk zewnętrzny do x'a i instalują na nim gry, skoro xbox nie obsługuje ntfs a fat nie obsługuje plików większych niż 4gb?
    Pozdrawiam,
    orzech

2. Lotnik421 Xbox One

3. rs.pect

rs.pect Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    gdzieś w Polsce
    Nie da się. Musi być to jeden z dysków kompatybilnych z X360, w przeciwnym razie do 16 gb, wówczas nie zgrasz żadnej gry. A gry mogą instalować, ale po uprzedniej instalacji JTAG, niemożliwej na dashboardzie od 8955.

4. orzech86

orzech86 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dlaczego się nie da? Przed chwilą włożyłem pendrive i xbox sformatował go sobie po swojemu i mogę kopiować na niego różne pliki z xboxa i odwrotnie. Niestety ma za małą pojemność aby zainstalować na niego grę. Kiedy podpinam ten duży dysk konsola też chce go sformatować po swojemu, ale nie chcę utracić na nim danych i tu jest pies pogrzebany :/ Jesteś pewny, że bez JTaga nie da się? Gdzieś obiło mi się o uszy, że nie ma z tym problemu.

5. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    podpinasz dysk 500 formatujesz go spod konsoli dajesz 16gb (max) i reszte masz dla peceta
    jedyny minus to taki ze pendrive bedzie w fat32 wiec pliki max do 4gb

6. redman89

redman89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Partition Magic 8.0 - dobreprogramy
    tutaj masz program do zarządzania partycjami. Zrób na dysku partycje 16gb w formacie fat32 i zobacz jak ci wykryje xbox może sie uda:)

A no to jest tak że musisz posiadać nie obraz tylko płytę z grą i wtedy nie masz całego pliku 6-8Gb tylko setki mniejszych które xbox sobie instaluje pojedynczo i bez problemu je obsługuje

Jak sformatujesz go w xboxie to na 99,99% skasuje całe dane bo wątpie aby formatowanie skończyło sie na tych 16Gb tak więc użyj partition magic zrób nową partycje i może się uda ale formatuj tylko wtedy jak wykryje ci nie cały dysk tylko pojedyńcze partycje. Aha głowy nie daję

7. orzech86

orzech86 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    !krisr77 - Chodzi o to, żebym nie stracił danych na tym dysku i żebym mógł trzymać na nim obrazy gier, które zajmują 7gb, więc taki format odpada.

redman89 - Dzięki. Też myślałem o Partition Magic, tylko obawiam się, że konsola nie wykryje dwóch partycji, dlatego chciałem się upewnić na forum. Jedynym wyjściem będzie sprawdzenie tego samemu.
    Nie mniej jednak dzięki Ci za dobre rady ;)

No niby tak, ale... wchodząc do ustawień w konsoli i wybierając "pamięć" mogę zobaczyć co i ile zajmuje na dysku. I z tego co tam widzę to gra, która zainstalowałem jest w jednym pliku i zajmuje 6gb - chyba, że dysk wewnętrzny jest w innym formacie?

8. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    pendrive musi byc w fat32 partycja xboxsowa to tak naprawdę ukryty katalog na tej partcji i w nim pliki ktore zgrywa sobie xbox.
    możesz co najwyzej utworzyc partcje fat32 16gb sfonmatowac ja z poziomu xbosa a reszte na ntfs i wtedy moze odali

Wczytywanie...

Poleć forum