1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dyskryminacja konsolowców - Ceny Gier

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez dommal4, Sierpień 4, 2012.

1. dommal4

dommal4 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    Witam.

Chciałbym poruszyć pewien temat. Otóż co sądzicie o cenach gier na Xbox 360? Moim zdaniem to jest trochę niesprawiedliwe. Podam przykład na grze Battlefield 3. W Multiplayer, nie oszukujmy się dużo map jest okrojonych, gorsza grafika i pomniejszona liczba graczy. Jakim prawem musimy za taką grę płacić o wiele większą cenę? Ponad pół roku po premierze taki Battlefield 3 kosztuje na PC 98 zł a na Xboxa ponad 180 zł. Gracze grający na PC mają duży komfort. Mogą poczekać pół roku i kupić grę w 2x mniejszej cenie i mają z kim grać online a na konsolach cena minimalnie maleje a na serwerach jest znikoma liczba graczy i nie ma z kim grać więc gry musimy kupować najlepiej przed premierą. Ja sądzę że to jest dyskryminacja osób grających na konsolach.

Bardzo jestem ciekaw waszych opinii. Co na ten temat sądzicie?

2. Lotnik421 Xbox One

3. President

President Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Poznań
    Witaj w świecie konsol.

1 osoba to lubi.
  4. dommal4

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    po prostu jest nas za mało i nas dymają na kasę ; )

5. Taz

Taz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kołobrzeg/Szczecin
    To wina zarobków w PL , bo jak bysmy normalnie zarabiali tak jak na europejczyków przystało to i ceny były by dla nas do przyjęcia.

6. Grubyzula

Grubyzula Banned Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Jak moja mama spotkała mego tatę to...
    Co do cen gier na konsolę, to wnioskuję że twórca tego tematu jest młodym człowiekiem. Wystarczy popatrzeć kilkanaście lat wstecz żeby wiedzieć że wtedy gry dopiero kosztowały. I gry nie taniały po pół roku, tylko po roku czy też dłużej, a przeważnie było to dłużej.
    P.S Battlefield 3 za 180 zyla, gdzie tak jest drogo???. Jak popatrzyć po różnych (nie szemranych) sklepach wychodzi kilkadziesiąt dyszek mniej. Ale ludziska mają różne internety:stung:.

7. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Tu nie ma co dyskutować bo ceny gier na konsolach w Polsce mamy takie same jak w innych krajach. $60, 50E czy 40F to jest nasze 200zł. Nikt nie będzie obniżał ceny specjalnie dla Polaków. Ceny gier na PC z kolei to inna bajka i tutaj cena jest jedynie zasługą naszego rynku. Gry na PC mamy najtańsze patrząc względem krajów zachodnich.

Ja bym proponował się cieszyć, bo taki Niemiec czy Francuz płaci za gry konsolowe 20-25 procent więcej. Polska wbrew pozorom nie ma tak drogo, a wspomniane gry PC w Polsce są czasami nawet 2x tańsze niż w Europie.

Kwestia zarobków to inny temat i nie jest to sprawa wydawców gier.

8. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
    no tak 200 zl moge jeszcze dac, ale kurde jak słyszałem ze maja podrożeć do 260 to dziękuje ;/ wole troche poczekac niz kupywac w premiere :)

9. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Też jestem tego samego zdania. Jakby dali zarobić i ceny były mniej więcej pod nasze wypłaty to, aż tak nie odczulibyśmy tego. Ale jest jak jest w naszej kóćhąńęj Polsce..

Kiedyś gry na PC kosztowały grubo ponad 250zł.. (jak się mówiło o nowościach). Teraz już mniej. Ale nie zmienia to faktu, że gry na konsole zawsze były droższe od tych na PC.

10. baczek87

baczek87 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zabrze
    ja osobiscie zarabiam calkiem niezle, kupno paru gier w miesiacu to dla mnie w zasadzie zaden problem, ale jak widze np Maxa Payne'a za 260zł to sorry wole ta kase wydac na inne glupoty ;)

11. dommal4

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    mi nie chodzi o ceny gier ogólnie tylko o różnice z PC. Jakby gra była lepszej jakości to zapłaciłbym więcej ale często jest na odwrót. Nie czujecie się graczami 2-giej kategorii? Ludzie piracą na kompach a my musimy za nich płacić. Tu chodzi o cały świat a nie o PL

12. brozio991

brozio991 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Serio? Ceny gier na konsolę są spowodowane tym że jakby nie patrzeć to za dobry komputer w którym nie będziemy musieli przez kilka kolejnych lat wymieniać bebechów żeby zagrać w nowości to zapłacimy spokojnie 2-3 tysiące,jak nie więcej,a my sobie kupimy konsolę za 1000 zł i starczy nam (jeżeli się nie zepsuje) do następnej generacji konsol,a że xbox 360 jest bodajże od 2005 roku a xbox 720 ma wyjść za jakieś 2-3 lata to mamy niezły czas żeby pograć na jednym sprzęcie przez tyle lat,dlatego gry są droższe,bo konsola tania,gry na pc są tańsze bo sam komputer droższy,proste i logiczne

13. BuRRRza

BuRRRza Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tarnobrzeg
    Na serwerach w BF 3 jest znikoma liczba graczy ? Kolego chyba nie grałeś w BF 3 na konsoli. BF 3 za 180 zł ? Nówke można dorwać za 110 zł. Jestem tego zdania co @Taz ;) A wiecie ,że na 1 nową kupioną grę Xbox 360 przypada 8 na PS3 ?

14. Grubyzula

Grubyzula Banned Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Jak moja mama spotkała mego tatę to...
    Wiesz wydaję mi się że to nie jest wina piractwa (na zdrowy rozum na pc powinny być większe ceny). Popatrzmy ile platform konsolowych się przewinęło???. A teraz załóżmy że ceny na PC są takie same co na konsoli. I tu mam małe pytania dla (aktywnej) braci "pecetowców".
    Ile wydaliście na "uprage" swego kompa???.
    I jak często robicie takie "uprage" ewentualnie ile zmieniacie swego kompa???.
    Jeśli będzie odpowiednie dużo (niech się wypowiedzą wasi znajomi pecetowcy, a wiem ze takich posiadacie:sneakiness:) odpowiedzi na mój post, to rozwinę z mojej strony wywód ten temat.

15. ColoringWyso

ColoringWyso Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Co do cen.
    Polecam pojechać na zachód europy, wejść do sklepu RTV i zobaczyć ile tam kosztują gry.
    BF3 we Francji kosztuje 90 euro=379 zł przy obecnym kursie.

16. Dominus PL

Dominus PL XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kielce
    Ja tam do cen sie przyzwyczailem :) Jeszcze zadnej gry na xboxa nie kupilem w zwyczajnym w sklepie (oprocz przy kupnie konsoli zakupienie GTA IV). Zawsze kupuje na allegro badz innych sklepach internetowych :)

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

17. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Na początek: Coś za coś. Dobry komputer do grania w dzisiejszy gry? + 2000zł. A konsola? 600-800zł. Różnica spora. Istotna sprawa w cenie gier jest taka, że spora część ze sprzedaży gier na konsole leci do Microsoftu lub Sony, na PC jest ten komfort, że komputer należy do użytkownika, a nie do koncernu. Sam miałem Xboxa, za którego dałem jakieś 920zł, Xbox 360 Elite, kiedy go kupiłem to i tak stał jeszcze po 1100zł na allegro, więc okazja była niezła, przegrałem na nim 1,5 roku, nie przerabiałem, ze względu na te problematyczne przeróbki LT w których nie byłem obeznany, wolałem kupić oryginał i mieć spokój. No i fajnie było te oryginały za 200zł mieć na półce, było ich zaledwie kilka, ale duma była. Jednak po jakimś roku od posiadania konsoli doszedłem do wniosku, że jest to za drogi interes, kupiłem sobie w odstępie miesiąca dwie premierowe gry, Naruto UNS 2 i AC Brotherhood, poszło na nie w sumie 400zł, jakieś 70zł dołożyła mama. Jak na 17latka niezarabiającego na siebie, to dużo, cholernie dużo, jakimś cudem jednak miałem takie oszczędności, ale to portfel zabolało, potem przez kolejne pół roku kupiłem za jakieś 30zł konto z wbitymi mspointsami, kupiłem RDR + wszystkie dodatki, pożyczyłem dwie-trzy gry od kumpla i zdecydowałem, że lepiej sprzedać konsolę z grami, kupić za to kartę graficzną do komputera (którego właśnie dostałem, w sensie, gdy miałem jeszcze konsolę) i cieszyć się grami na PC, przynajmniej się łatwo piraci ]:-> Ponad rok już jestem zatwardziałym PCtowcem i wiem, że wybrałem dobrą drogę, jako gracz, moja półeczka z grami jednak pare tytułów posiada, nauczyłem się kupować oryginały, chociaż pirata mam na wyciągnięcie ręki. W tej chwili mam 9 tytułów, a byłoby ich jeszcze więcej, gdybym tylko miał więcej kasy, nie chcę tak jak wtedy wszystkich moich oszczędności przetopić w gry, kupiłbym teraz Sleeping Dogs i Dark Souls na PC bo wiem, że to będą dobre gry, warte tych pieniędzy, może się powstrzymam, kupię te gry za pół roku czy coś, jak stanieją, a ja będę miał więcej pieniędzy. Coś bym jeszcze z refleksji napisał, ale mózg mi zaczyna wysiadać z racji późnej pory :)

Edit: A już wiem, po przygodzie z konsolą wyrobił mi się taki instynkt, że jak gra na PC mało kosztuje w dniu premiery to są bardzo duże szanse na to, że ją kupię. Taki Ghost Recon, 99zł za permierówę? Bez namysłu złożyłem pre-ordera, mając na uwadze to, że na konsoli musiałbym zapłacić 199zł i mieć dokładnie to samo. Teraz ten Sleeping Dogs też kusi ceną... jedyne 99zł...

18. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    wiecie ten temat jest mocno z d*** wyjety bo takie ceny sa od dawna wiec jak komus przeszkadzaja to nie musial wcale kupowac konsoli i pozostac przy PC takie jest moje zdanie, ale tez dobrze tu mowia ze jakby ceny byly ustosunkowane do zarobkow tak jak na zachodzie, cena 50 euro przy zarobkach ok 2000 to tak samo jak u nas gra za 50 zl, wtedy by to wygladalo inaczej ale niestety jest jak jest, sam sie ciesze ze moge Football Managera na PC kupic za 80 zl w dniu premiery, a na xboxa kupuje te ktore uwazam ze sa warte zagrania i nagrodzenia producentow za wysilek, reszte sciagam

19. Famous

Famous Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    68
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    to wina tego kraju którego już nic nie uratuje i poloczków którzy nim "rządzą" można zauważyć np. USA mają grę za np 40$ dla nas to 120zł i mówimy że mają tanio jak dla nas ale dla tych mieszkańców USA to jest tak jak dla nas 40zł i gdzie tu sprawiedliwość ? oczywiście że chodzi o zarobki też bo u nas ludzie zarabiają grosze i niewiedzą czy dożyją do następnego "dziesiątego", ja osobiście nie poszedłbym do pracy poniżej 10zł za godzinę bo obliczając nie da się z tego wyżyć w tym upadłym kraju;\\ niestety jedyne wyjście to ucieczka do innych krajów. Gra w premierę powinna kosztować góra 100zł wg mnie a potem 60zł, ale nie ma nikogo w tym cyrku który ma nazwę "rządu" kto się tym zajmuje, CdPROJEKT RED dał nam Wiedźmina za te 119zł w premierę i to już niby było coś ale się nie powtórzy.. ehh i dziwią się potem ludzie że są piraci i że ludzie grają na piratach, nie każdego stać na taką przyjemność jak oryginalna gra, zauważcie że za zachodzie są minimalne ilości piratów związanych z grami a w poloczkowie jest znaczna przewaga tych co grają na piratach.

1 osoba to lubi.
  20. Ciesiel91

Ciesiel91 V.I.P V.I.P

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Ceny gier na konsole są droższe w stosunku do wersji komputerowych - tak było i będzie. Żalenie się, że to niesprawiedliwe nie ma sensu. Kiedyś widziałem w internecie jakiś wykres, który był podzielony na kilka części i było pokazane gdzie i w ilu procentach idą nasze pieniądze po zakupie gry. To nie jest żadna dyskryminacja, tylko większy koszt wydania na konsole, stąd wyższe ceny. A najwięcej w takich tematach mają do powiedzenia osoby, które nie pracują. Rozumiem, bo pieniądze trzeba skądś skołować, żeby kupić dobry tytuł. Sam pracuje i nie miałbym problemu z kupowaniem, ale halo? W internecie jest wszystko i to jeszcze przed premierą. Nie chodzi tu o jakieś skąpstwo, ale proste myślenie - po co wydawać około 200 zł, skoro wystarczy zostawić komputer na noc. Ostatnio trochę xbox razi mnie w oczy i też przesiadłem się na pc. Znalazłem złoty środek - komputer podłączyłem pod TV, kupiłem pada przewodowego i gram na komputerze, a komfort taki sam jak na konsoli - nawet lepszy, bo 60 fpsow robi swoje.

21. newuser1

newuser1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    94
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    @Famous

Cóż za bzdury piszesz domniemam młody człowieku.

Nowa gra na premiere w USA to koszt 60$
    60 dolarów amerykańskich = 197,076048 złotego polskiego

Takich ludzi "niewiedzą czy dożyją do następnego "dziesiątego" to w większości pokazują własnie w mediach, biedni Polacy ledwo wiążący koniec z końcem, a gdy wychodzisz na ulicę widzisz ogrom pięknych świecących mercedesów, BMW, Volv czy nowych Volkswagenów. Telewizja karmi nas obywateli takim stereotypem, że nasz kraj jest taki biedny biedniusi, kiedy to na prawdę biedni gdzieś tam głodują.

"ja osobiście nie poszedłbym do pracy poniżej 10zł za godzinę bo obliczając nie da się z tego wyżyć w tym upadłym kraju;\\"
    Żadna praca nie hańbi, tylko za to zapłać mi. Albo idziesz i zapierpapier za ~10/h albo idziesz się uczyć, rozwijać dalej i zarabiasz od 3000 minimum wzwyż.

"ehh i dziwią się potem ludzie że są piraci i że ludzie grają na piratach, nie każdego stać na taką przyjemność jak oryginalna gra, zauważcie że za zachodzie są minimalne ilości piratów związanych z grami a w poloczkowie jest znaczna przewaga tych co grają na piratach."

Gdyby nie polska zachłanność to nie było by tak wielkiej skali piractwa, otóż polak musi mieć wszystkiego jak najwięcej i najlepiej za jak najmniejszy koszt. Zamiast nazbierać pieniążki kupić grę raz na czas i grać jak przystało na gracza to zasysa z internetu ile fabryka dała gier, kupuje 50paki DL'ów, cały dzień wypala gry, a po tygodniu "nie ma w co grac", a żadna gra nie ukończona w 100procent.

Co do tematu, gry w czasie premiery są w takich samych cenach jak wszędzie na świecie więc argument z **** wzięty. Poza tym są serwisy takie jak allegro, gametrade gdzie gry się kupuję od 30zł do 70zł
    podam przykładowe ceny za gry które ostatnio kupiłem:
    RDR 30zł
    Medal of Honor 30zł
    Wiedźmin 2 50zł
    RDR Undead nightmare 29zł
    Black Ops 39zł

I to mają być drogie gry?

Wczytywanie...

Poleć forum