1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dyskusyjna trwałość kontrolerów Xbox One

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez KAF4R84, Grudzień 23, 2014.

1. KAF4R84

KAF4R84 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Siemianowice Śląskie
    Chciałem zapytać się użytkowników Xbox One o zdanie na temat kontrolerów Xbox One.
    Macie do nich jakieś zastrzeżenia, zaobserwowaliście jakieś problemy z nimi ?

Pytam, ponieważ ja mam problem przede wszystkim z ich trwałością. Jakiś tydzień temu odebrałem pada, po wymianie na gwarancji. W padzie oryginalnym kupionym w zestawie z konsolą zaczął szwankować przycisk "Y" - sprawiał wrażenie jakby zalanego ("kleił się", nie odskakiwał po naciśnięciu). O żadnym zalaniu pada czy jego upadku nie ma w ogóle mowy (dbam o takie rzeczy). Dodatkowo chropowata okrągła krawędź lewego joysticka uległa wytarciu (po 3 miesiącach używania - sic!). Wysłałem go zatem do wymiany.

W międzyczasie używałem drugiego pada kupionego osobno w ten sam dzień co konsola ale dotychczas nie używanego. Dzisiaj zauważyłem, że w tym padzie lewy joystick odpowiadający za poruszanie się postaciami w grach zaczął dziwnie się zachowywać. Po ułożeniu joysticka w górnym położeniu ("do przodu") i przesuwaniu w lewo i w prawo wyczuć można wyraźnie jakby joystick o coś zahaczał, ocierał. Daje to taki efekt lekkich przeskoków podczas poruszania joystickiem w jego górnym położeniu. Oczywiście odbija się to również na precyzji poruszania się w grze.

Suma sumarum:
    1. Po 3 miesiącach używania jednego kontrolera padł przycisk "Y" i wytarła się krawędź lewego joysticka.
    2. Po 3 tygodniach używania drugiego pada padł lewy joystick.

Uprzedzając pytania ignorantów: nie mam rąk jak Pudzian i nie gram po 16 godzin dziennie - patrząc na wyniki znajomych gram bardzo przeciętnie, żeby nie powiedzieć - niewiele.

Czy ktoś też ma takie jazdy z padami?

2. Lotnik421 Xbox One

3. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    u mnie mniej-więcej po roku użytkowania pad ma sie dobrze gałki nie sa dosyć mocno wytarte ale widać ze już nie jest nowy, wszystkie guziki działają tak jak na początku, jedynie to klawisz RB wymaga większej siły by go aktywować, tez mam takie przeskakiwanie w lewej gałce, lecz nie odczuwam z tego tytułu dyskomfortu podczas gry, nie przeszkadza mi to, w najbliższym czasie i tak mam zamiar zmienić kontroler a na jaki to jeszcze zobaczę

4. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    u mnie po roku pad wyglada praktycznie jak nowy, wszystko dziala bezproblemowo, nie narzekam na wykonanie chociaz stwarza wrazenie slabszego niz ten od 360 ale za to jest lzejszy

5. cub33

cub33 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja miałem bardzo duże problemy.. :) 3 miesiące a czekam właśnie na pada numer 3 :( Pad numer 1:
    latająca gałka, sama się porusza w grach podczas celowania itp + przycisk a nie odbijał
    pad numer 2: znów problem z analogiem tym razem z drugim +przycisk RB nie klikał

Teraz czekam na trzeciego kupiłem z innego sklepu :) może z tamtymi było 'coś' nie tak :)

sspshmm lubi to.
  6. Tobah1990

Tobah1990 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Tarnowskie Góry
    A mi jedynie co to skrzypi prawy Trigger pewnie jakieś czipsy mi tam weszły albo inne dziadostwo bo gram, pije i jem jednocześnie :D A tak poza tym że skrzypi mi ten prawy trigger to żadnych problemów nie mam a napierdzielam po 6h dziennie na xboxie

7. slimLeo

slimLeo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    K-ce
    polecam WD40 też kilka razy zalałem pada piwem, i gram intensywnie, ale po 11 miesiącach działa bez zarzutu. a co do gałek uważam za bardzo udane w swoich nie widzę jakiegoś specjalne zmęczenia materiału. prawie jak nowe, natomiast w x360 był o wiele bardziej wytarty po takim okresie.

8. KubaFreeStyle

KubaFreeStyle Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    94
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zamość
    Po 3 miesiącach codziennego użytkowania mój pad jest jak nowy i wszystkie przyciski/analogi są sprawne.

9. Tobah1990

Tobah1990 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Tarnowskie Góry
  10. marlis93

marlis93 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    u mnie po pół roku lewa gałka pomimo że jest połozona na środku to po jakiejś chwili jest tak jakby była wychylona do przodu pomimo że jej nie ruszałem

11. o M a c z 0 S

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    Mam już 2 pada w pierwszym przestał działać analog lewy, a teraz mam taki problem że mam luz na gałkach, przez co jest mało precyzyjny

12. Julian1916

Julian1916 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ją mam problem z bumperem prawym, czasami chyba nie łapie , ale może paranoja bo jednego pada z tego powodu wymieniłem . Dodatkowo podobnie jak kolegom wyżej analog nie chodzi lekko jak na początku.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

13. wojek_gacek

wojek_gacek XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    151
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    BB
    Wkurza mnie wycieranie się czpienia lewego analoga przy dłuższej grze np w bfa gdzie duzo uzywa się biegu do przodu.

o M a c z 0 S lubi to.
  14. Chudysid

Chudysid Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Koluszki/Łódź
    ja mam problem z lewym analogiem , lekko przeskakuje , i jak zobaczyłem koszt wysyłki kurierem do Czech to chyba przestało mi to przeszkadzać :p

15. o M a c z 0 S

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    Jeżeli masz konsole na gwarancji a zapewne masz ( mowa w temacie o kontrolerach do XO ) to wysyłka, wymiana czy naprawa jest za darmo, a i nie do Czech tylko do Niemiec się wysyła kontrolery, wiem bo sam wysyłałem.

16. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    U mnie konsola od premiery i pad bardzo dobrze się trzyma używany po 10h+ dziennie i jak na tak dlugi okres to raczej jestem zadowolony z niego .

17. tysszek

tysszek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    No ja też już jednego pada odeslalem. Prawy analog umarł, jakby coś się w nim połamało.

18. sqbnc

sqbnc Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    54
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    BBA
    Witam,
    Zaczął przeskakiwac lewy analog (w prawo) xbox kupony w euro, jak jest z wysyłka? Czy lepiej się nie bawić i zanieść do sklepu?

G2 / SwiftKey

19. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1060
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Zamów kuriera na xbox. Com

20. Chudysid

Chudysid Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Koluszki/Łódź
    Kurde , wiec anuluje poprzednie zlecenie , system kazał mi na własny koszt wysłać do Czech kontroler i dopiero wtedy by mi dali nowy, nast razem zobaczę bo może coś źle wpisałem.

21. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1060
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Przychodzi list na email. Jeśli nie dojdzie to zadzwoń

Poleć forum