1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dystrybucja cyfrowa coraz popularniejsza wśród posiadaczy konsol.

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez meelman, Marzec 23, 2011.

1. meelman

meelman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Cyfrowa dystrybucja staje się z każdym miesiącem coraz popularniejsza – w Stanach Zjednoczonych w przypadku PC wygrywa nawet ze sprzedażą detaliczną. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również platformy dedykowane użytkownikom konsol. Potwierdza to najnowsze badanie firmy EEDAR.

Wynika z niego, że wśród użytkowników Xboksa 360 odsetek osób, które zdecydowały na skorzystanie z dystrybucji cyfrowej (zakupili zatem płatny dodatek lub np. grę z oferty Xbox Live Arcade) wzrósł z 43% w 2009 roku do ponad 55% w roku ubiegłym. Duża w tym zasługa nie tylko większego zaufania graczy do tej formy kupowania gier, ale również coraz ciekawszej oferty Xbox Live.

W 2011 roku wskaźnik przychodów uzyskiwanych z tytułu dystrybucji cyfrowej ma być wyższy o 35%, niż w poprzednim przebadanym okresie. Ponadto z wyliczeń wynika, że w 2014 roku produkcje zakupione w tej formie stanowić będą już 24% wszystkich nabytych gier na konsole.

Ucieszą się z tego zapewne wydawcy i producenci, którzy na dystrybucji elektronicznej potrafią zarobić naprawdę pokaźne sumy. Okazuje się, że średni koszt nabycia gry zaoferowanej w ten sposób kształtuje się na poziomie około 10 dolarów. Natomiast zysk ze sprzedaży takowego tytułu to aż 7 dolarów. W przypadku pudełkowych edycji gier konsolowych w kieszeni wydawcy zostają 22 dolary z 48 dolarów przeznaczanych na zakup produkcji przez klienta.

Co o tym myślicie ?

Źródło: Dystrybucja cyfrowa coraz popularniejsza wśród posiadaczy konsol | Wiadomość 2011-03-23 11:42:08 | GRY-OnLine

2. Lotnik421 Xbox One

3. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    No ładnie, ja jestem za cyfrową dystrybucją ale bez zaniedbywania fizycznych nośników :)
    Zawsze wygodniej odpalić sobie grę z dysku i napęd się nie męczy :D

4. bgszef

bgszef Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Cie znam skarbie?
    Ja rowniez jestem jak najbardziej za cyfrowa dystrybucja. ********, warezy itp ;)

5. the wert

the wert Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Z Bieguna Północnego.
    Powaliłeś mnie tym.

6. Lycha POL

Lycha POL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Tychy
    ja tam lubię moją kolekcje pudełek na półce :)
    a jak ktoś ma słabego neta i będzie miał ściągać gre 8gb to kolorowo będzie miał :p

7. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Dobre :D

Hehe i tak mam to gdzieś czy gry na konsole będą na płytkach czy nie. I tak niedługo przesiadam się na PC :)

8. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    ja tam zostaję przy pudełkach, aż do ich naturalnej śmierci na rzecz dystrybucji cyfrowej :)

9. Kuzarek

Kuzarek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrów wlkp.
    Pudełeczko,książeczka..mmmmm...

10. dawgrodoburca

dawgrodoburca Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pułtusk
    Po części to na pewno wina tych tanich ,,allegrowych" punktów. Przynajmniej w Polsce.

Wczytywanie...

Poleć forum