1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dzięki grom możesz stać się lepszym człowiekiem

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez jarek43_16, Maj 30, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. jarek43_16

jarek43_16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lisów
    I chętniej pomagać innym - przekonują naukowcy.

Istnieją gry, które sprawiają, że gracze w realu stają się bardziej empatyczni i skorzy do pomocy niż ludzie, którzy nie grają w ogóle - twierdzą badacze z Iowa State University.

<< SPRAWDŹ, DLACZEGO GRY SĄ LEPSZE OD KSIĄŻEK >>
    http://www.sfora.pl/Gry-komputerowe-ucza-lepiej-niz-ksiazki-a779

O tym, że gry wymagające jakiejś interakcji mogą korzystnie wpływać na graczy przekonuje także ankieta przeprowadzona wśród nastolatków z Singapuru. Pokazała ona, że osoby najwięcej czasu poświęcające grom, w których trzeba komuś pomagać, częściej deklarują skłonność do przyjaznych zachowań w życiu codziennym - pisze „Newsweek".

Zdaniem Tobiasa Greitmeyera z University of Sussex ludzie ci, częściej widzą też świat w różowych barwach.

Po kilku godzinach wirtualnego zabijania powinniśmy odbyć seans terapeutyczny z grami, w których bohaterom trzeba pomagać. Tym sposobem może udałoby się zapobiec spustoszeniu, jakie krwawe gry zostawiają w naszych mózgach - radzi „Newsweek".

Sfora.pl - Dzięki grom możesz stać się lepszym człowiekiem - Świat

2. Lotnik421 Xbox One

3. magiczny

magiczny Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Ciekawe, jak zareagują starsi, jak im to pokaże :D ? Zawsze wiedziałem, że gry są lepsze od książek ;p

4. Blanco09

Blanco09 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Też tak sądzę... Np. w Left 4 Dead trzeba sobie pomogac. Atakuje nas Horda to ja chronie go,a on mnie. :D

5. CwK Bialy

CwK Bialy Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    Tak samo w GOW i GOW2... Resident... przecież to pomaga w życiu ;)

A tak na prawdę, chodzi o gry edukacyjne. Moja mama jest logopedą i to co piszą jest już znane od dawien dawna.

6. Respev

Respev Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ~Kraków
    Co ma do tego logopeda?

Nie chodzi o gry edukacyjne. Wyraźnie piszą, że chodzi o graczy, a nie o dzieci. Co, może dorośli gracze grają w gry edukacyjne a'la "Kubuś Puchatek poznaje świat"?

7. CwK Bialy

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    Po 1. Ma i to dużo jeśli chodzi o gry EDUKACYJNE.
    Po 2. Poza tym GRA EDUKACYJNA to nie znaczy gra pokroju Kubusia Puchatka, tylko taka, która np. pobudza wyobraźnie. Edukacja to nie tylko nauka polskiego czy matmy :p

8. Flisek

Flisek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Lublin
    Tak czy siak, wielcy naukowcy będą mówić, że to wina GTA IV :D

9. Angoleiro

Angoleiro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    wiele tez ludzi znajduje azyl w grach, szczegolnie w MMO. Tylko ze to idzie w odwrotna strone niz powinno... ktos kto jest gnebiony w szkole odnajdzie sie latwo np w WOW'ie gdzie jest nie wiem.. szanowany w gildii czy cos.. sam mam takiego znajomego... no gry teraz juz maja na prawde duzy wplyw na spolecznosci..

10. CwK Bialy

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    $Angoleiro, zgadzam się z Tobą. To nie jest dobre rozwiązanie. Takie gnębienie powinno być "leczone" u psychologa. Odcinanie się od rzeczywistości grając w WOW'a dniami i nocami poskutkuje prędzej czy później chorobą psychiczną.

11. Kuzarek

Kuzarek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrów wlkp.
    niedługo będą nas leczyć gearsami,GTA albo condemned (nie mam nic przeciwko temu:p) co do wow-a to nie przesadzajcie grałem w wow-a dniami i nocami i jakoś psychy "zrytej" nie mam i jeszcze jedno tylko nie myślcie ze jak ktoś gra w mmo to jest gnębiony :D

12. Szark

Szark Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Bardzo gruba wkrętka. To tak jak szwedzcy naukowcy oznajmili, że picie wódki powoduje wzrost inteligencji u pijącego. Według mnie bujda na resorach.

13. Respev

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ~Kraków
    Tak? Wymień przykład gry edukacyjnej, która nie jest pokroju Kubusia Puchatka i jest przeznaczona dla dorosłych. Poza tym co ma logopeda w ogóle do gier? Przepraszam bardzo, logopeda to nie psycholog i jego zdanie jest tyle warte co zdanie innych ludzi bez tego zawodu.

14. CwK Bialy

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    Wysłałem Ci PW. Dosyć offtopa.

A tu masz tylko kilka gier o które prosiłeś:

- Brain Age: Train Your Brain in Minutes a Day
    - Go! Sudoku
    - The Typing of the Dead
    - Hot Brain: Fire up Your Mind
    - Symulator jazdy 2006
    - Lumines

Widzę, że zjawisko dzieci neostrady wciąż się rozpowszechnia. Respev proszę kolejny raz. Zamilknij.

15. Respev

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ~Kraków
    @up, dziękuję ci za PW o treści:
    Ciekawi mnie, co ten link ma wspólnego z tym, że spytałem się, co ma wspólnego logopeda z grami komputerowymi.

O ile się nie mylę, to większość tych gier to gry LOGICZNE, a nie edukacyjne. Idąc twoim jakże wysublimowanym tokiem myślenia, należałoby stwierdzić, że nawet saper jest grą edukacyjną. Powiedz mi, jakim prawem gra Lumines to niby gra edukacyjna? Czego ona uczy? Poza tym "naukowcom" nie chodzi o gry typu "Symulator jazdy 2006" (to symulacja, a nie gra edukacyjna), bo jak ona się ma do polepszania stosunków międzyludzkich?

Właśnie - proszę, zadzwoń do prowidera, by odłączył Ci dostęp do sieci.

16. Jar

Jar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź
    Ad tematu gier edukacyjnych powiem,że gier o czystym edu tak naprawdę nie ma. Grając w "jakieś tam gry" jest szansa,że uzupełnisz nieznaczenie swoją wiedzę o "jakieś tam fakty"(głównie rtsy historyczne się tu kłaniają) i tyle.
    Jedynymi grami zupełnie edukacyjnymi z jakimi się spotkałem była seria Language Coach na DSa(choć trudno to było nazwać grą...ale trochę japońskiego opanowałem zanim mi się znudziło totalnie).

Btw przez gry mam być lepszym człowiekiem? Don't think so, naprawdę(patrz liczba przypadków działalności szatana za sprawą GTA, więcej ci tego niż starych bab na niedzielnej mszy ; O)

17. Respev

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ~Kraków
    Są, na przykład gry dla sześciolatków uczące matematyki.

18. Jar

Jar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź
    Touché. Tylko,że raczej nikogo nie obchodzą amirite?

edit: Poza tym ciężko to chyba nazwać grą imo, dlatego nawet nie biorę pod uwagę ich istnienia.

19. CwK Bialy

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    Otóż już Ci tłumacze. Gry edukacyjne - powiedzmy, że te dla 6 latków - wykorzystuje się np. do nauki poprawnego wymawiania. Link był podany, to po abyś mógł zobaczyć iloma rzeczami zajmuje się logopeda.

Chyba nie wiesz, co to znaczy edukacja, otóż:
    Edukacja (łac. educatio - wychowanie) – pojęcie związane z rozwojem umysłowym i wiedzą człowieka, stosowane w następujących znaczeniach:

* proces zdobywania wiedzy, polega na zdobywaniu wiedzy w szkole lub poza nią.
    * pojęcie używane dla określenia stanu wiedzy danej osoby, społeczeństwa, narodu. W tym kontekście mówi się o dobrej lub złej edukacji, wystarczającej lub niewystarczającej.
    * wychowanie (głównie pod względem umysłowym), wykształcenie, nauka
    * kształcenie, ogół czynności i procesów mających na celu przekazywanie wiedzy, kształtowanie określonych cech i umiejętności.

Logiczne myślenie jest więc częścią EDUKACJI.

No comment ;)

20. borciuh

borciuh Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Pabianice
    ......fajnie :D

Wczytywanie...
Status Tematu: