1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dzielenie konta z MSP

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Bansuj, Styczeń 16, 2011.

1. Bansuj

Bansuj Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tczew
    Mam klika pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi w innych tego typu tematach.

Otóż z kilkoma kolegami mamy zamiar złożyć się na konto 18k MSP z Allegro. Zastanawia nas:

1. Czy jest pewne, że gdy kupimy jakiegoś fulla z Games on Demand, to każdy z nas będzie mógł go pobrać na swojego Xboxa? Przykładowo jeden kupuje BC2 i wszyscy go pobierają z jednego konta. Będziemy wtedy mogli razem zagrać? Próbowaliśmy tego z grami Arcade, ale nie działały. Z fullami podobno jest inaczej?
    2. Czy wszyscy naraz będą mogli wbić na to jedno konto i ściągać tą samą grę jednocześnie? Czy może trzeba zaczekać aż jedna osoba ją ściągnie i dopiero potem oddawać je kolejnemu który chce ściągnąć? Jeśli jednak by się nie dało ściągać jednocześnie tej samej gry, to czy z innymi plikami jest taka możliwość? Np. jeden w tym czasie ściąga jakąś grę, drugi obrazki/theme/DLC.
    3. Jak to jest z tymi blokadami regionalnymi? Jeśli to konto na którym kupujemy jest z UK/US, to gry które pobierzemy nie będą działać jeśli będziemy chcieli je odpalić na swoich własnych kontach PL? Gra musi być w polskim Games on Demand albo nie mieć blokady, żeby grać w nią na koncie PL? Gdy pobiorę jakąś grę przez kupione konto US to będę mógł w nią grać na własnym koncie PL?
    4. Wiem że po pobraniu na dysk konsoli, takie rzecz jak ubrania avatarów czy gry Arcade nie działają na innych kontach niż na tym, na którym zostały pobrane. Pozostałe rzeczy będą działać bez problemu, czy są jakieś wyjątki? Np. Online Passy, VIP w BC2 działają?

Za pomocne odpowiedzi będą "Dziękuję".

2. Lotnik421 Xbox One

3. Chuck

Chuck Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Oświęcim
    1. Tez mnie to zastanawia, nawet założyłem temat ale nikt sensownie nie odpowiedział.
    2. Nie ma szans zeby na raz pobierać. Trzeba bedzie poczekac aż kolega ściągnie.
    3. Nie wiem.:)
    4. Kod VIP na każdym koncie działa, tylko tak jak napisałeś ubrania dla avatarów nie dzialają.

4. Wujek WilQ

Wujek WilQ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żory ( Śląsk )
    1. Chyba tak się nie da ( 90 % ). Tam się chyba rozchodzi o licencje .
    2. Nie.
    3. W US jest dużo gier z blokadą regionalną, po prostu nie da się ich pobrać, jest komunikat że ustawienia nie są zgodne z ustawieniami konsoli( coś w tym klimacie ) . Da się to ominąć , patrz VPN.
    4. Jak ściągniesz np. BC2 + Vip + Vietnam na koncie z allegro to będzie działać, sam tak mam . Gry arcade działają przynajmniej u mnie. Bo gry które ściągasz na swoją konsole nieważne z jakiego konta, przypisywane są do konsoli , a nie do konta.

5. Bansuj

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tczew
    No ale spójrzcie na tą aukcję: 18000 MICROSOFT POINTS XBOX 360 LIVE FOREVER 24/7! (1405730204) - Aukcje internetowe Allegro

W opisie jest napisane: "PO ZAKUPIE KONTO MOŻESZ POŻYCZYĆ KOLEDZE, KTÓRY RÓWNIEŻ BĘDZIE MÓGŁ KORZYSTAĆ Z ZAKUPIONYCH PRZEZ CIEBIE TREŚCI."

A co do tego przypisywania, to jestem pewien że pobrany stuff przypisuje się do konta, bo pobierałem już za darmo płatne rzeczy (które były wcześniej zakupione) z innych kont na swoją konsolę.

6. blazejp

blazejp <a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Tutaj chodzi o to, że akurat ty i kolega potrzebujecie po 3000msp więc kupujecie jedno konto 6000msp
    Najpierw ty się logujesz i ściągasz co chcesz, a jak skończysz i wykorzystasz te swoje 3k to kolega się loguje i robi to samo.

7. Bansuj

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tczew
    No bo właśnie tak chcę zrobić. Tylko jeśli ja kupię jedną grę, a kolega chce tą samą to on już nie będzie musiał za nią płacić bo będzie na tym koncie wykupiona. Chyba takie coś by się udało?

8. blazejp

blazejp <a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Raczej nie, bo poprostu nie wykryje jemu tej gry na dysku

9. plbubu

plbubu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Tarnów
    ręce opadają jak to czytam... temat wałkowany juz kilkakrotnie

1. Tak, jest pewne na 100% ale tylko na 2 osoby poniewaz licencje da sie przeniesc raz na rok

np...

a. kupujesz konto 6000 MSP
    b. odzyskujesz konto silver z punktami u siebie na konsoli.
    c. kupujesz na swojej konsoli gry za MSP i ściagasz
    d. (dla pewnosci kasujesz konto z konsoli) Ustawienia>pamiec> i gdzies tam :p
    e. dajesz koledze dane do konta które zakupiłeś
    f. kolega postępuje wdłg. instrukcji na stronie: Przesyłanie licencji na inna konsole
    g. pobiera z poziomu konsoli to co zakupił kolega nr.1

edit: z grami Arcade też sie tak da.

2. NIE !

3. TAK jeśli nie ma blokady regionalnej lista tych gier na US marketplace:

1. ALAN WAKE PL
    2. ASSASSIN’S CREED 2
    3. AVATAR THE GAME (JAMES CAMERON’S)
    4. BORDERLANDS
    5. CABELA’S ALASKAN ADVENTURE
    6. CABELA’S BIG GAME HUNTER
    7. CALL OF DUTY WORLD AT WAR
    8. CALL OF JUAREZ BOUND IN BLOOD
    9. CONDEMNED
    10. CSI - HARD EVIDENCE
    11. DARK MESSIAH OF MIGHT AND MAGIC
    12. DRAGON AGE ORIGINS
    13. F.E.A.R 2
    14. GEARS OF WAR 2 PL
    15. LEGO ROCK BANDS
    16. LOST
    17. MONOPOLY
    18. MORTAL KOMBAT VS DC UNIVERSE
    19. NBA 2K9
    20. NBA 2K10
    21. NHL 2K9
    22. RAYMAN
    23. RESIDENT EVIL 5
    24. SPLINTER CELL CONVICTION
    25. STREET FIGHTER IV
    26. THE BIGS 2
    27. TIME SHIFT
    28. TMNT
    29. TOM CLANCY’S GHOST RECON 2
    30. TOMB RAIDER ANNIVERSARY
    31. VIRTUA TENNIS 2009

4. tylko gadzety dla avatarów

10. plbubu

plbubu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Tarnów

co do tego posta... to jesli nie przeniesiesz licencji to gra bedzie działała tylko na tym koncie na którym została zakupiona na innych kontach bedzie widniała jako demo

11. raflooldz

raflooldz Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Jednak z tym przenoszeniem licencji to na własną odpowiedzialność i nie radzę robić tego często ;)

Trochę niektórzy przeginają, kupują coś za 1/5 ceny i chcą jeszcze w 5 się złożyć najlepiej :p

Owszem to działa, jednak z tymi licencjami jest jakiś błąd, bo to jest przeniesienie, a licencja się kopiuje. Więc to tylko kwestia czasu zanim ten błąd naprawią.

Co do Twojego konta na konsoli, nieważne jaki ma region, może być PL, a konto z którego pobierasz może być USA i możesz sobie pobrać co chcesz przez VPN lub to, co nie ma blokady (lista na aukcji w sygnaturce).

Pozdrawiam

12. Chuck

Chuck Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Oświęcim
    Chyba sam nie wiem co sprzedaje, ja normalnie sie wymieniłem i wszystko działa. Przeniosłem licencje i pobrałem gry i działają na każdym koncie:) Nawet te gry które były na tym koncie które oddałem także działają.

13. Kser

Kser Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Biała Piska
    A ja mam pytanie kumpel ma konto z rdr a ja mam z bf bc2 to on mi daje passy do tego konta z rdr ja mu do tego z bf bc2 i poprostu pobieram i czy musze cos jeszcze zrobic? Moze mi ktos to wytlumaczyc i czy jak on sciagnie tego bc2 a ja tego rdr to bede mogl normalnie korzystac w tym samym czasie z bc2 co on

14. Antek22

Antek22 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bielsko
    ja tez mam pytanie: czy jak bede przenosil te gry ze starego dysku na nowy od slima,czy bede musial przenosic licencje?
    oraz czy jak sprzedam iksa z tymi grami ,ale wykasuje konta ,z ktorych zostaly pobrane,to czy bedzie mozna w nie grac?

15. tactlessczak27

tactlessczak27 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Siemka
    Odpowiedż jest prosta
    Wejdż w zakładke games&Demo (albo podobnej)i klikni na jakąś gre co jest za microsoftpointsy i tam gdzieś piszę że jeśli usuniesz grę z dysku to nie będziesz mógł jej pobrać jeszcze raz (nigdy nawet ty) ale możesz dać zgrać z twojego dysku grę na kolegi

16. Duster1

Duster1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Nie dość, że jest opcja kupić takiego AC II albo Alana za 20 zł sztuka , to jeszcze trzeba się w 20 osób na to zrzucać . Żal...Oczywiście odpowiedzi były we wcześniejszych wątkach na ten temat...W skrócie : to konto (pomijam fakt, że nie dostaniecie jednego wielkiego konta 18000, tylko prawdopodobnie 3 x 6000 , czy coś w tym stylu) nie może być online na 2 konsolach na raz, nie wiem czy będzie blokada, czy będzie działać, ale łatwo złapać za to bana/tymczasową blokadę. Jeżeli ty jesteś tym kto pierwszy pobrał daną rzecz , to tobie będzie gra w każdej sytuacji działać. Koledzy będą musieli robić sztuczkę z dwoma padami.

17. Antek22

Antek22 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bielsko
    No wlasnie, z czesto zadawanych pytan o przesylaniu licencji z xbox.com:

Co się stanie z moimi materiałami zapisanymi na poprzedniej konsoli?

Nie będą już one licencjonowane do używania na starej konsoli. Możesz je usunąć lub używać ich tylko po zalogowaniu do witryny Xbox LIVE

18. mitek96

mitek96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    Mam trochę inne pytanie, czy mogę usunąć konto jak już wydałem punkty?

19. haker10103

haker10103 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Jarocin
    a po co Ci puste konto? ;F

20. mitek96

mitek96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    Chodzi mi o to, czy po usunięciu konta nie znikną mi zakupione dodatki, gry itp.

21. tactlessczak27

tactlessczak27 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    znikną jak usuniesz z dysku a tak to się zalogujesz na to konto i ściągniesz jeszcze raz
    pzdr

Wczytywanie...

Poleć forum