Dzielenie się cyfrową zawartością może powrócić na Xbox One

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik


Mark Whitten zajmujący się marką Xbox przyznał, że komunikacja w ostatnim czasie pomiędzy Microsoftem a klientami nie należała do udanych. Wyznanie to zostało wywołane przez niedawną petycję podpisaną przez 20 000 graczy, domagających się przywrócenia kontrowersyjnych założeń odnośnie zarządzania cyfrowymi dobrami zgromadzonymi na kontach użytkowników.

Zdaniem Marka, jednym z problemów był brak zrozumienia dla tego co planował Microsoft. Podstawowy lekarstwem na tego typu sytuację jest zwiększenie w przyszłości ilości informacji przekazywanych do użytkowników. Mając na uwadze ostatnią petycję, widoczne jest zainteresowanie od strony klientów nowościami technologicznymi, jednak nie wszyscy są przygotowani na planowaną wcześniej rewolucję.

Whitten dodaje, że pierwszym krokiem do pogodzenia obydwu obozów jest stworzenia w pewnym sensie mostu łączącego nową funkcjonalność ze obecnie wykorzystywanym modelem dystrybucji. Dodanie do konsoli trybu offline musiało spowodować wypchnięcie czegoś, a z produkcyjnego punktu widzenia najłatwiej było usunąć funkcję dzielenia się cyfrową zawartością. Mark zapewnia również, że nie oznacza to całkowitego porzucenia tego projektu.

Jeżeli istnieje grono osób podekscytowanych tą technologią, chcących aby pojawiła się ona na rynku, dołożymy z naszej strony wszelkich starań, aby w odpowiedni sposób ją przywrócić. Nie posiadamy obecnie „drogowskazu z oznaczoną datą”, jednak cały czas mamy na uwadze budowanie wyśmienitych doświadczeń zarówno dla indywidualnych osób, jak i dla całej rodziny. „Family Sharing” jest świetnym przykładem na to co można zrobić z zawartością cyfrową. Wierzę, że w przyszłości będziemy kierowali się w stronę nie tylko powyższego przykładu, ale również innych podobnie dobrych pomysłów. Tak jak w przypadku posiadania przez jednego z domowników konta Gold, pozostali członkowie rodziny również mogą z tego tytułu odnosić pewne korzyści. W tym właśnie kierunku planujemy się kierować.
Mając na uwadze powyższe informacje pozostaje oczekiwać na rozwój wydarzeń związanych z premierą nowego Xboksa. Dobrze wiedzieć, że pomimo spowolnienia wywołanego przez błędy w komunikacji, nadchodząca rewolucja nie zostaje odwołana, a jedynie spowolniona. Premiera nowej konsoli jawi się obecnie jako początek drogi do cyfrowej rewolucji.

Źródło#1: Dzielenie się cyfrową zawartością może powrócić na Xbox One Ť polskilive.pl – Centrum Informacji o Xbox Live w Polsce
Źródło#2: Microsoft:
 

Coller22

Użytkownik
Użytkownik
Powiem tak prawie wszystkie pomysł M$ z one były cacy poza dwoma czyli wymóg logowania co 24h i zabicie używek, a tak to to mogłoby naprawdę zrewolucjonizować przemysł konsol i gier dotyczących ich, warto jeszcze mieć nadzieje że pójdą w dobrym kierunku ;D
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
"Powodzenia i krzyż na drogę"

@UP
O ile dobrze pamiętam to nie byłeś zbytnio zachwycony XO.. Już zmieniłeś zdanie? heh.
 

TheDoom

Użytkownik
Użytkownik
Teraz trzeba być skończonym parapatem by narzekać. Będzie i rynek używek/brak łączenia z netem i opcja powrotu do starej polityki/tania dystrybucja cyfrowa. Nie wiem kto jeszcze może narzekać na politykę ms.
 

rikamaru

Użytkownik
Użytkownik
Powiem tak prawie wszystkie pomysł M$ z one były cacy poza dwoma czyli wymóg logowania co 24h i zabicie używek, a tak to to mogłoby naprawdę zrewolucjonizować przemysł konsol i gier dotyczących ich, warto jeszcze mieć nadzieje że pójdą w dobrym kierunku ;D
Z tymi używkami to nie do końca prawda, MS planował stworzyć własny, że tak powiem "Bazar" wewnątrz konsoli do dzielenia się, wymieniania, sprzedawania gier ale tylko w wersji cyfrowej. Jednak na pełną cyfryzację jest jeszcze za wcześnie i na pewno ta generacja będzie takim pomostem a jak już wyjdzie następna (o ile wyjdzie) to pewnie 100% cyfrowa.
 

Testtest2

Użytkownik
Użytkownik
...tania dystrybucja cyfrowa. Nie wiem kto jeszcze może narzekać na politykę ms.
Teraz też masz dystrybucję cyfrową od MS. Jakoś nie widzę żeby było taniej ...

... no ale głupich ostatnio chyba sieją zamiast zboża, więc pewnie wielu się nabierze.
 

rikamaru

Użytkownik
Użytkownik
Testtest2 pozwolę sobie zacytować twoje brednie z tematu http://xboxforum.pl/aktualnosci-9/max-payne-3-assassins-creed-3-oraz-far-cry-3-za-49-zl-w-wyprzedazy-na-xbox-live-170501/index4.html :

Nie wytłumaczysz im. Dla nich jak pisze "promocja" i cena 50zł przy zakupie online to mega okaja. Nie ważne że tą samą grę mają w sklepie za 25zł. Ważne że M$ napisał promocja. Niektórzy lubią być dymani i mają do tego prawo :applouse: wolny kraj :rolleyes-new:
Do dziś się nie doczekałem pokazania tych twoich sklepów z nowymi Far Cry 3, AC3 itd za 25zł nóweczki w folii. No ale głupich sieją chyba zamiast zboża.
 

peh

Banned
Ale trzeba przyznac szczerze, gdyby chcieli przekształcić całą dystrybucję z pudełkowej w cyfrową gdzie odpadają koszta tłoczni pudełkowania i pośredników, to ceny gier już dawno powinni zbijać bo przeciez zgodnie z tym modelem powinno być tanio, a nie jest i na pewno nie będzie. Sami byśmy chętnie kupowali, a tak to zwykła kontrola rynku, piractwo konsol producentów nigdy jakoś specjalnie nie ruszało, największy ból dopy to używki. Dadzą możliwość dzielenia się grami, super, ciekawe ile razy jedna osoba może powtórzyć tą czynność - co za tym idzie - dają bajer za free ale odbiją sobie jakimś innym absurdalnym obostrzeniem. Wszak jedna używka moze krązyć nieskoczoną ilość razy a cyfrak dostanie limit i finito. Każdy kij ma dwa końce pamiętajcie.
 

Coller22

Użytkownik
Użytkownik
"Powodzenia i krzyż na drogę"

@UP
O ile dobrze pamiętam to nie byłeś zbytnio zachwycony XO.. Już zmieniłeś zdanie? heh.
Wiesz nadal nie jestem nim zachwycony ale pomysły mieli może nawet troszeczkę ciekawe (chodzi mi tu głównie tylko o dzielenie się grami) za to przedstawienie i ich wykonanie chu**** :/
A taka stara dobra konkurencja jaka była (i jest) pomiędzy ps3 a xbox 360 by się trochę przydała ;p Wiesz nadal jestem za kupnem Ps4 (i od tej decyzji nic mnie nie odciągnie ;p) z dużych czynników które w tej konsoli są na plus graczy ;)
 

Testtest2

Użytkownik
Użytkownik
Testtest2 pozwolę sobie zacytować twoje brednie z tematu http://xboxforum.pl/aktualnosci-9/max-payne-3-assassins-creed-3-oraz-far-cry-3-za-49-zl-w-wyprzedazy-na-xbox-live-170501/index4.html :

Do dziś się nie doczekałem pokazania tych twoich sklepów z nowymi Far Cry 3, AC3 itd za 25zł nóweczki w folii. No ale głupich sieją chyba zamiast zboża.
Na początku wybacz że nie odwiedzam wszystkich tematów co 24h. Niestety są wakacje i korzystam z nich.

Co do twojej wypowiedzi. "Promocja" dotyczyła AC3, MP3, FC3, BL2. O ile pamiętam to pisałem że ich cała "promocja" jest gówno warta i dla ludzi którzy nie umieją obsłużyć choćby allegro. Jak widać Ciebie to też dotyczy.

Proszę bardzo promocja dla debili na Microszicie się skończyła , a tymczasem na allegro nadal jest:
Max Payne 3 PL /NOWA*X360/ ^noomad^ (3378551894) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Max Payne 3 - 44,90zł - NÓWKA , FOLIA. Pomijam używki i konta z grami które wychodzą jeszcze taniej. Reszty gier nie sprawdzam bo mi się po prostu nie chce. Wspomnę tylko że AC3 był 2 razy do kupienia za 0zł na Xbox Live.

Teraz się wypnij i dalej czekaj aż MS z tobą skończy skoro tak lubisz być dymany.
 

rikamaru

Użytkownik
Użytkownik
Na początku wybacz że nie odwiedzam wszystkich tematów co 24h. Niestety są wakacje i korzystam z nich.

Co do twojej wypowiedzi. "Promocja" dotyczyła AC3, MP3, FC3, BL2. O ile pamiętam to pisałem że ich cała "promocja" jest gówno warta i dla ludzi którzy nie umieją obsłużyć choćby allegro. Jak widać Ciebie to też dotyczy.

Proszę bardzo promocja dla debili na Microszicie się skończyła , a tymczasem na allegro nadal jest:
Max Payne 3 PL /NOWA*X360/ ^noomad^ (3378551894) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Max Payne 3 - 44,90zł - NÓWKA , FOLIA. Pomijam używki i konta z grami które wychodzą jeszcze taniej. Reszty gier nie sprawdzam bo mi się po prostu nie chce. Wspomnę tylko że AC3 był 2 razy do kupienia za 0zł na Xbox Live.

Teraz się wypnij i dalej czekaj aż MS z tobą skończy skoro tak lubisz być dymany.

Ja tam widzę cene 45 zł a nie 25 tak jak pisałeś.
 

Seban_ZA

Użytkownik
Użytkownik
Cyfrowa dystrybucja ma sens jeżeli gry są tańsze i to o wiele od swoich fizycznych odpowiedników. Jeżeli miałbym wybrac między grą w formie cyfrowej a na nośniku to gry dozprowadzane cyfrowo muszą byc 0 50 % tańsze i z czasem taniec a nie gra sprzed 2 lat na allegro po 30 zł chodzi a na markecie 100zł.

Edit: Sprawdziłem cenę gry na polskim markecie. Need For Speed: The Run za 99 zł a na amerykańskim markecie za 20$ czyli jakieś 70 zł i na co ta dystrybucja skoro różnica w cenie 30% na Naszą nie korzyśc?
 

Coller22

Użytkownik
Użytkownik
Dobra fajne wszyscy lecicie w kłótnie o ceny a ja ponowie i powtórzę CO Z ŁĄCZAMI ^.^ ja panowie nie widziałbym siebie pobierającego z 30gb na łączu 6mb dziękuje pójdę do sklepu i sprawę załatwię w nie całe 15 minut tzw. "od ręki" ;)
Ale co do cen to prawda ładnie jesteśmy "rżnięci" i nie ważne czy to nośnik fizyczny czy cyfrowo ;/
 

Do góry Bottom