1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

„Dzień dobry, GTA V poproszę. - A dowodzik jest?”

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Listopad 11, 2013.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Tak ma wyglądać kupowanie gier dla dorosłych według pomysłu rzecznika praw obywatelskich.
    Najpierw oddajmy głos Irenie Lipowicz, która w liście do wicepremiera Janusza Piechocińskiego pisze tak:

Co w związku z tym należałoby zrobić? Rzecznik praw obywatelskich proponuje:

Mówiąc w skrócie, sklepy mogłyby nie sprzedać gry osobom niepełnoletnim.
    Czy to możliwe? Teoretycznie tak, możemy wprowadzić taki przepis. Tyle że będzie on absurdalny i znając życie nie zawsze wykonywany. Już wyobrażam sobie, jak grupka licealistów stoi pod Empikiem i prosi przechodzących klientów:

Pomijam już fakt możliwości zrealizowania takiego "pomysłu". Absurdem całej tej sytuacji jest to, że rzecznik praw obywatelskich - a później masa ekspertów, a w końcu sprzedawców - będzie decydować o tym, w co może grać moje dziecko, a w co jeszcze mu nie wolno. Rodzic nie będzie mógł zadecydować o tym, czy jego szesnastoletni syn powinien zagrać w GTA V. Od tego jest przecież "opiekuńcze" państwo.

Najlepiej byłoby oddać głos rodzicom - ci, którzy nie wiedzą, jak zajmować się swoim dzieckiem, na pewno z takiego przepisu się ucieszą. Jednak bardziej rozsądne osoby będą oburzone. To rodzice są od dbania o dziecko i pilnowania, w co gra. Rodzice, nie państwo.

Ale skoro takie pomysły już są, to czemu nie pójść o krok dalej? Zatrudnijmy eksperta, który stać będzie przy naszym telewizorze i na wszelki wypadek przełączy kanał, by dziecko czasami nie natknęło się na film pełen przemocy i brzydkich wyrazów. No co? Troska o dzieci najważniejsza! ​

2. Lotnik421 Xbox One

3. Filemon666

Filemon666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    znowu wymyslaja jakies pierdoły, sam gram w GTA od 14roku zycia i moje dzieci tez beda w tym wieku w to grac i niech mi nikt nie wmawia glupot, ze gry dzialaja na mlodych a Ci zaczna zabijac czy cos bo to smieszne...

4. PidzamaSGaming

PidzamaSGaming Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Worszoł
    Żenada- i tyle w temacie

Wysłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

5. Marszal95

Marszal95 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Częstochowa
    Idąc ich tokiem myślenia to ja już dawno powinienem być seryjnym mordercą, gwałcicielem, dilerem narkotyków, który spędził większość życia w więzieniu.

4 użytkowników lubi ten post.
  6. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Ja zaś powinienem cały czas ścigać się po ulicach miast jak szalony i rozjeżdżać ludzi...
    To jest kpina i tyle.

7. pajak

pajak Świeżak Świeżak

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18

Gram w GTA od 6 roku życia, jestem popi.erdolonym psychopatą (TO WSZYSTKO PRZEZ GRAŻYNĘ ŻARKO!).

8. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1655
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Hehe to tak jak z alkoholem :p młodym się nie sprzedaje.. Wezmą jakiegoś żula on kupi dla siebie flaszkę dla młodych i po kłopocie, bądź starszego kolegę..

Nie ma co lubię tematy które są śmieszne :)

9. DeadWarrior

DeadWarrior Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    To już chyba rodzice powinni tego dopilnować,tak jak jest z zakazami w tv,też często widać morderstwa,widać różne inne sceny.

10. WooC4$h

WooC4$h Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Racoon City
    Ale beka czego to już nie wymyślą w sumie ja to mam w .... bo mam dowodzik ale młodsi mają lipe jak ktoś starszy nie kupi :D

11. p1teReq.

p1teReq. Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    czas spie.rdalać z tego kraju

12. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    gratuluje podejscia... wlasnie u nas bez problemu kupisz GTA, a spruboj w innym cywilizowanym kraju, akurat pomysl mnie sie podoba bo jezeli gra jest od 18 lat to powinna byc sprzedawana od 18 lat, tak samo jak jest z fajkami i alkoholem czy hazardem, tylko aby bylo to egzekwowane a nie tak jak jest teraz

1 osoba to lubi.
  13. Jax9000

Jax9000 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zielona Góra
    Generalnie to u mnie w miesicie w empiku normalnie proszą o dowód w przypadku gdy mają podejrzenia o wiek. Znajomemu raz się zdarzyło, że musiał właśnie tak kimś się wyręczyć bo mu nie chcieli sprzedać gry od 18 .

14. xgrzesiox

xgrzesiox Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tomaszów Lubelski
    Całe szczęście nic nie zrobią z Steam, PSN, XBL, Nintendo Network/eShop, allegro.pl, muve.pl itd.

15. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Nie wiem może się starzeję, swoje na karku mam.Nie dawno ukończyłem GTA V i powiem, że Rockstar w nowej odsłonie naprawdę nie zostawiał wiele wyobraźni i sceny, głównie z Trevorem, naprawdę są mocne jak na to co widziałem w grach (vide choćby sceny gdy po raz pierwszy spotykamy Trevora). Ja nie mam nic przeciwko takiemu prawu, nie chciałbym aby moje 10, 12letnie dziecko oglądało takie rzeczy.
    Ta gra naprawdę zasługuje na 18+.

1 osoba to lubi.
  16. The mistic40

The mistic40 Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Pomysł bardzo dobry z tymi dowodami przy zakupie, gimby i mają w głowie nasrane bez tego.

17. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1655
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    LOL.. A wierzysz w to, że twoje dziecko w dzisiejszych czasach biegało by na dworze z innymi rówieśnikami grając grzecznie w piłkę, bawiąc się na huśtawkach itp itd? Jaja sobie robisz? Przecież dzisiejsze smarki mają już kozackie telefony i inne bajery.. Po co są na dworze? By robić głupstwa.. Ich język do wspólnej komunikacji też pozostawia wiele do życzenia..

Niestety panowie/panie ale lata młodości w dzisiejszych czasach nie wyglądają już tak jak za naszych czasów. Gdzie na prawdę chodziło się pograć w piłkę bez wulgaryzmów, bawiło się w chowanego itp.
    I teraz nawet jak smarka przypilnujesz w domu (chociaż tyle mogli by zrobić rodzice) to nie wiadomo, co on później robi z kolegami.. W końcu nikt z Nas nie będzie biegał za swoim dzieckiem. A trzeba pamiętać, że to co jest "zakazane" najbardziej kusi..

A tu kolega pokaże jakiś filmik na YT, a tu kolega pokaże jakieś wulgarne komentarze na FB, a tu kolega ma zainstalowaną grę dla +18 itd.

--------

Jak chodzi o te dowody itp itd. to jest to dobre.. ale wiadomo musiało by być bezwzględnie egzekwowane.

2 użytkowników lubi ten post.
  18. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Grami się przejmują, a wystarczy spojrzeć jak daleko sięgają reklamy...
    Chodzi o seksualność reklam która aż kapie z telewizora.
    Reklamy gumek są co raz odważniejsze.
    Moim zdaniem to jest rozbój w biały dzień.

19. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Trzeba jakoś odciągnąć uwagę od długu publicznego

20. Sokar

Sokar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nie mają czym się zajmować to jakieś kocopoły wymyślają...

21. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Do filmów (I reklam) gdzie jest sex, przemoc, sieka - Nie przyprują się. A jeśli któryś z tych aspektów znajduje się w grze, to już wielkie halo, że to nie dla dzieci. No chyba po to są oznaczenia PEGI na okładkach z grami, żeby określić kategorię wiekową. Jak mnie takie coś wkurza... -.-

Wczytywanie...

Poleć forum