Dziewne zachowanie x360...

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

snard

Świeżak
Świeżak
Witam

Mam problem a mianowicie gdy po godzinie grania na konsoli dochodze do wniosku ze dał bym jej chwile odpocząć (niesamowicie boje sie o konsole .). Wyłaczam ja przycieskiem Guide na padzie to konsola wydaje taki gwizd (cichutki) trwa to niecała sekunde przy wyłaczaniu sie ekranu. Gdy konsola jest już wyłaczona, to dioda od zasilacza jest pomarańczowa i w tym momecie zaczyna sie mój problem gdyż nie moge uruchomić konsoli... Dziwne, gdzyż jak wyciagam wtyczke od zasilania i podłaczam spowrotem to konsola działa już normalnie. Dzieje sie tak tylko wtedy gdy gram dość długo (1godz).
Jestem tym troche zaniepokojony... czy to znaczy ze coś zaczyna sie psuć?
Dodam ze konsola była kupiona od kogoś z allegro z dwa tygodnie temu. Była właściwie nowa bo miesieczna.

Jest to Arcade z płytą Falcon 65nm z zasilaczem 175W.

Czego to moze być wina? Boje sie ze mogą być to jakieś skoki napiecia czy coś... nie znam sie dokładnie. Ale nie chciał bym by sie zjarała.... bo dopiero poznaje mozliwości tej konsoli ;p

PS. Wiem ze to głópie i absurdalne ale moze to wina tv... jest dość stary i tez mi sie wyłacznik ostatnio w nim popsuł .
Ale z drugiej strony: co ma piernik do wiatraka...


Pozdro
 

Laska

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Dziewne zachowanie x360...

Nie martw sie jest to zupelnie normalne mam to samo ;)
 

snard

Świeżak
Świeżak
Odp: Dziewne zachowanie x360...

A jak długo masz konsole? I tez z prockiem 65nm? Czym to moze być spowodowane?
 

realizer

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Dziewne zachowanie x360...

no no tak strasznie sie boisz o konsole ,a sam ja bardziej katujesz ,niz zabezpieczasz ;) wlaczanie konsoli i wylaczanie co chwila jest gorsze niz by byla wlaczona caly czas ...
 

mateusz_gosc

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Dziewne zachowanie x360...

no właśnie ... meczysz sam siebie i konsole ciągłym włączaniem i wyłączaniem ...

to tak jak byś oglądał TV ... właczasz,wyłaczasz i tak w kólko ... to TV by długo nie podziałał....

tak samo konsola .... rozgrzejesz ją później wyłączysz (będzie zimna) znowu rozgrzejesz a potem są RODY


graj wtedy kiedy chcesz ... mi chodzi juz od 16 godzin bo sciagam demówki i jest lekko ciepła ..... (premium 65nm)


pozdr.
 

snard

Świeżak
Świeżak
Odp: Dziewne zachowanie x360...

Zapomniałem wyjąć płyty z napędu. Wiem ze to mniej wiecej jest tak jak z resetem przy kompie... ale nie robie tego specjalnie ;) tak dla zabawy bo fajny świecący przycisk ;)... ale zauwazyłem przy tym problem, dlatego napisałem. I jeżeli jest to całkowicie normalne to czy ktoś wie czego to moze być przyczyna?


PS. Własnie konsola po takiej godzinie tez jest ciepła z boku (tam gdzie jest spód płyty głównej). Ciekawi mnie jaka by była przy 90nm. Czy jest faktycznie róznica.
 

Majcher997

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Dziewne zachowanie x360...

U mnie zdażyło sie ze 2 razy że 13 godzin non stop chodziła przy GTA IV ;) I to przy starym procku. Lepsze to niż wyłączanie i włączanie.
 

Raikoh

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Dziewne zachowanie x360...

Konsola powinna dac sie wlaczyc w pare sekund po wylaczeniu.
Zachowanie twojej nie jest normalne, jednak nie potrafie okreslic powodu.
Co do gwizdu, to moze byc on spowodowany wstrzymaniem pracy dvd, mysle ze to akurat nie jest nic niezwyklego.

Potwierdzam ze wylaczanie i wlaczanie x'a po chwili jest bez sensu, wszak rod wystepuje przez przegrzanie, a nic nie stygnie w pare sekund.
Pozatym w przypadku falcona nie musisz sie go raczej obawiac, graj spokojnie.
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Dziewne zachowanie x360...

mateusz_gosc ma racje, co do tego wlaczania i wylaczania. Jest to najgorsze, co mozna zrobic. Poza tym piszesz, ze 1 godzina grania to dlugo? Kolego, ja gram niekiedy po 4, 5 godzin, a i konsoli niekiedy zdazy mi sie nie wylaczyc, takze nie raz swieci z 10 godzinek. Tez mam falcona... i pierwsze slysze o takich problemach, takze nie jest to "normalne", jak ktos tutaj napisal.
 

WReki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Dziewne zachowanie x360...

Raikoh napisał:
Konsola powinna dac sie wlaczyc w pare sekund po wylaczeniu.
Zachowanie twojej nie jest normalne, jednak nie potrafie okreslic powodu.
Co do gwizdu, to moze byc on spowodowany wstrzymaniem pracy dvd, mysle ze to akurat nie jest nic niezwyklego.

Potwierdzam ze wylaczanie i wlaczanie x'a po chwili jest bez sensu, wszak rod wystepuje przez przegrzanie, a nic nie stygnie w pare sekund.
Pozatym w przypadku falcona nie musisz sie go raczej obawiac, graj spokojnie.
Ja mam gwizd podczas wyłanczania konsoli tylko wtedy jak zostawie płyte w napędzie ;]
 

snard

Świeżak
Świeżak
Odp: Dziewne zachowanie x360...

Nie wiem moze jest troche nagrzana a wyłaczam ja tak nagle :| teraz robie tak ze zanim wyłacze konsole to właczam dasha czekam z 2 min by radiatory wypuściły troche tego ciepłego powietrza ze środka i wyłaczam. I z tego co widze to problemu nie ma... ale ciekawe czy sie znowu pojawi. Dziwne to, moze coś od zasilacza nie wiem.

PS. napisałem przeciez ze wyłaczyłem konsole i właczyłem ja szybko bo płyty zapomniałem wyciagnąć (przezwyczajenie z pc). A gdzy zobaczyłem ten problem to chciałem następnym razem zobaczyć czy dalej jest tak samo... Wiem ze nie nalezy sie tak bawić włacznikiem i nie robie tego bez celu ;)
 

MARINO

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Dziewne zachowanie x360...

Ja mam starego x'a z systemem 90nm i gram jakieś 3-4 godz. dziennie. Ta strona gdzie jest płyta główna jest ciepła ale narazie nie mam żadnych problemów. Jeżeli grasz tylko godzinę na nowej konsoli to na 100% ci sie nie przegrzeje.
 

snard

Świeżak
Świeżak
Odp: Dziewne zachowanie x360...

No to dzisiaj nie miałem wogóle tego problemu. Moze faktycznie coś źle robiłem. Teraz wyciagam płytke, czekam z 2 min w dashu i dopiero przycisk power (ale na konsoli) i wszystko ok :) co do tego ze konsola jest ciepła po tej stronie z płyta wydaje mi sie ze to normalne bo w koncu jakaś temerature tak czy inaczej musi być wytwarzana :) wazne by nie była za wysoka. Dzisiaj pograłem troche dłuzej... i po dwóch godzinach zauwazyłem ze konsola nie była cieplejsza. Troche juz mniej sie o nia obawiam . poprostu trzeba dbać o konsole i jak ktoś powiedział zabezpieczać ja przed RODAMI itd. (czyt. nie wsadzać w ciasne pomieszczenia bez wentylacji, resetowania konsoli co chwile). A ja żyje sobie nadzieją ze jak bedę przestrzegać to wszystko, to konsola bedzie chulać przez wiele lat az do wydania nowego klocka ;)

Pozdro i dzieki ;)
 
P

przeo_91

Guest
Odp: Dziewne zachowanie x360...

Temat do zamknięcia, wszystko co miało być powiedziane zostało... więc zamykam :)
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom