1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dzisiaj stary dobry Xbox kończy 10 lat - nowy

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Kidney, Listopad 15, 2011.

1. Kidney

Kidney Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Już dziesięć lat mamy Xboxa. W 2006 roku zaprzestano rozwijania tej konsoli i doczekaliśmy się nowej generacji (360). Do tego czasu sprzedano 26 milionów jednostek urządzenia.

Dzisiaj w urodziny, do sieci wypłynęły informacje na temat nowej edycji. Pokaz nowego Xoboxa miałby się odbyć w styczniu 2012. Sprzęt miałby zostać wyposażony w sześciordzeniowy procesor, 2 GB pamięci DDR3 RAM oraz kartę graficzną firmy AMD.

Wygląda na to, że sony pozostaje w tyle. Czy 2 giga to mało czy dużo jak na konsole?

Więcej informacji tutaj: Pokaz nowego Xboksa w styczniu 2012 roku? Konsola z technologią

2. Lotnik421 Xbox One

3. domingta

domingta Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Co za *beep* to pisał, przecież w konsolach nie ma kart graficznych tylko układy graficzne.

4. Kidney

Kidney Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To jest informacja GOL-a. Zakładałem, że to w miarę pewne źródło. Wygląda na to, że newsman złapał to na jakiejś stronie zagranicznej i źle przetłumaczył.

5. uszyneq

uszyneq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Sony w tyle ? Dlaczego ?

6. Kidney

Kidney Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    wątpię żeby ogłosili nową generacje w styczniu. Być może w przyszłym roku, ale to też nie jest pewne, chociaż różne plotki słyszałem. Więc zasadniczo jeśli chodzi o czas, to trochę jest w tyle:) - nie miałem na myśli technologii.

7. uszyneq

uszyneq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Uwazam ze w 2012 to raczej nie, moze w 2013

8. darmon

darmon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    10 lat to juz kawal dobrej roboty ale slim nie jest stara konsola. jesli wyjdzie nowa generacja w 2013 roku to jest pewne ze sony bedzie w tyle.jak zapowiadaja nowy battlefield 4 na nowa technologie to cos bedzie dzialo za rok moze dwa lata.

9. Frezer

Frezer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    2gb ramu to kpina i raczej nierealne min 4GB a najlepiej 8GB jeżeli ma wytrzymać kolejne 7 lat

10. Marszal95

Marszal95 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Częstochowa
    nie wyjdzie w 2013 bo jest koniec świata w 2012, a tak na serio to uważam że ogłoszą nową konsole na E3 2012.

11. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    jakbyś znał się trochę na tematyce to wiedziałbyś, że 2gb ramu w konsoli to tak jak 8gb ramu w komputerze

12. Frezer

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    nie wiem jak to sobie wyliczyłeś ale 8 gb ramu plus 2 gb w karcie graficznej to nie to samo co 2gb ramu na wszysko w konsoli,optymalizacja optymalizacją ale jednak sa pewne granice jeżeli system ma przetrwać ze 7 lat na rynku tojest kpina

13. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Nie wiem czy wiesz, ale to jak "dobry" jest dany sprzęt nie zależy od ilości pamięci, ale od jej jakości (czytaj prędkości/przepustowości) oraz od zastosowanej architektury, zastosowanej szyny systemowej pomiędzy pamięcią a procesorami itd. Możesz sobie mieć i zylion GB, ale na nic ci się to nie przyda jeżeli pamięć ta będzie wolna. Przykładowo xbox360 posiada zaledwie 512mb pamięci, co biorąc pod uwagę osiągi tej konsoli na tle innych platform, jest imponujące.

14. KLAIN

KLAIN Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zamość (okolice)
    moze 512 i jest imponujace ale nikt nie ma watpliwosci ze to za malo na dzisiejsze gry. w wielu grach widac znaczne ciecia w grafice jak np. w gta 4 przy szybszej jezdzie , widac ze zdalo by sie wiecej ram aby bylo ladniej i bez przycinek. nie jestem pewien czy robilo by komus roznice w cenie te kolejne 512mb, w skali calej konsoli nie bylo by to wiele.

15. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    pamięci wykorzystane w konsolach są pamięciami bardzo szybkimi - a te pamięci to najdroższe elementy w konsoli :)

polecem :
    Xbox 360 hardware - Wikipedia, the free encyclopedia
    GDDR3 - Wikipedia, the free encyclopedia
    XDR DRAM - Wikipedia, the free encyclopedia

16. KLAIN

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zamość (okolice)
    spodziewalem sie takiego argumentu. zastanow sie jednak jak bys mial w planach zmontowac i sprzedac kilkadziesiat miljonow sztuk to jak bys negocjowal ceny pamieci z producentem? mysle ze fakt zbytu na dana pamiec w takiej ilosci sklania do usrednienia cen tych pamieci bo wtedy byly drogie a teraz to juz niemal zabytek.

17. Remek00

Remek00 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    W grudniu 2012 wychodzi Halo 4 jeszcze na Xboxa 360. Nie wydaję mi się, żeby nas w konia robili więc wydaję mi się, że nawet jeżeli wspomną coś o nowej generacji to będzie miała swoją premierę jakoś w 2013-2014 roku. Tak na prawdę - nie zależy mi na niczym jak na możliwości odpalania gier na... dajmy Xboxie 720 tych z 360. Inaczej trzeba będzie gry sprzedawać i liczyć, że kogoś nie interesuje nowa konsola, a i wpadnie trochę kasy do kieszeni. Ogółem nie narzekam na grafikę czy te 30fps'ów i myślę, że wytrwałbym bez nowej generacji jeszcze przez 2-4 lata. ;)

18. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Zastanów się - jak byś miał w planach zmontować i sprzedać kilkadziesiąt milionów sztuk, po jak najniższych cenach, tak aby zaprojektowany produkt był atrakcyjny cenowo i jednocześnie generował zysk będący w stanie pokryć cały effort zaprojektowania plus części, to co byś zrobił? Projektujesz raz... a komponenty potrzebne są ci do każdego egzemlarza. Więc lepiej oszczędzić na komponentach, i zwiększyć trochę wymagania od strony projektu, niż wpakować kupę pamięci i później dopłacać do każdego egzemplarza. Te "śmieszne" 512MB w Xbox360 starczyło na pełne 6 lat, gdzie niekiedy komputery stacjonarne z 2GB czy 4GB pamięci nie dają takich efektów jak xbox. Ilość pamięci jest ważna, ale nie jest najważniejsza. Ważne jest to jak się tą pamięć wykorzystuje i ile się z niej da wycisnąć :)

19. KLAIN

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zamość (okolice)
    zgadzam sie z toba choc osobiscie dolozyl bym 100zl na dodatkowa pamiec bo mysle ze dala by sporo.niesadze tez aby jej koszt byl wiekrzy od kozysci.

20. d0mel

d0mel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    z okazji rocznicy wszystkiego najlepszego z racji tego ze miałem kilka x360siątek :)

21. Frezer

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    od paru lat juz programisci jeczą nad tym 512 mb wiec nie wmawiaj że to starcza poprostu muszą ciać to i owo oraz sie ograniczać ze wszystkim, tematu PC bym nie poruszał bo na tej platformie gry sa nie zoptymalizowane gdyby robić gre na poważnie od poczatku do końca tylko na pc ze sredniej półki czyli 4gb ram ,1gb na grafe plus 4 rdzeniwy proc to byś się zesrał za przeproszeniem z wrazenia ale to się nie opłaca dzisiaj wiec piec dostaje podrasowane porty z konsol i na tymm sie kończy, żeby nie było sam siedze na konsolach co nie znaczy że jestem głupi i nie widze co się dzieje na rynku dzisiaj

Wczytywanie...

Poleć forum