1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dziwny dźwięk przy uruchamianiu

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Herdalis, Lipiec 9, 2010.

1. Herdalis

Herdalis Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Witajcie!

Zwracam się z prośbą o przeanalizowanie załączonego filmiku nagranego przeze mnie podczas uruchamiania się mojego xboxa. Niestety od pewnego czasu zaczął mnie dochodzić dziwny dźwięk ze środka maszyny. Dzieje się to zawsze przy uruchamianiu - czasami po minucie, czasami po dwóch, czasami po trzech. Jedno jest pewne - zawsze po uruchomieniu gry nie trzeba na to czekać dłużej niż minutę. Dźwięk jest charakterystyczny - metaliczny - coś jak dźwięk jaki wydaje żelazko po nagrzaniu się. Na filmiku dosłyszycie go przy 2m 35s. Pewnie powiecie, że panikuje itd. ale zawsze właśnie takie drobne początki są preludium do gorszej usterki.

Xbox posiada płytę Jasper. Jest to model z września 2009 roku. Konsola nie była nigdy otwierana ani flashowana, jest na gwarancji.

Bardzo proszę Xboxowych specjalistów o analizę. Ja próbowałem już uruchamiać go bez płyty w środku, bez dysku, w pozycji pionowej - zawsze jest jednak to samo. Dzieje się tak od około 5 dni. Na dole załączam filmik umieszczony na serwisie YouTube nakręcony telefonem komórkowym (zalecam dobre podgłośnienie - jednak bądź, co bądź, dźwięk jest dobrze słyszalny)

Z góry za wszystko dziękuję i pozdrawiam,

Herdalis

** YouTube - Usterka ? **

2. Lotnik421 Xbox One

3. promi

promi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nieprzerobiona, ma gwarancje, więc graj. Jak się zepsuje to M$ naprawi za darmo:) A Ty się delektuj graniem :)

Ps ten dźwięk to 2.35/2.36 ? czy jednak ten 2.34/2.35 ?

Jeśli chodzi o ten 2.35/2.36 to przypomina pyknięcie termostatu. Konsole kupiłeś nową czy może używaną ?
    Mój Jasper z Sierpnia 2009 takich dźwięków nie wydaje.

4. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    To jest normalne, nie przejmuj się.

5. lansio94

lansio94 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Chorzów
    Nie słyszę tam nic dziwnego. Też tak mam

6. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    takiego pukniecia jeszcze nie slyszalem.

7. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    272
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Jeśli chodzi o te puknięcie 2.35/2.36 to jak DEXTER pierwszy raz słyszę coś takiego :) więc nie piszcie że to normalne :)

8. Grzib

Grzib Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Górny Ślonsk
    ja tez czegos takiego nigdy nie uslyszalem i na pewno w mojej konsoli tak nie ma. jak masz gwarancje to graj bez problemu, a gry dzialaja normalnie? wszystko dziala tak jak powinno?

9. Herdalis

Herdalis Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Właśnie wszystko działa tak jak powinno, gry tak samo. Zastanawiam się tylko przez ile ...

2.35/2.36 :)

10. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    a ja wiem co to jest za dźwięk :D

po uruchomieniu [lub po wyłączeniu jak stygnie] konsola sie nagrzewa i swoje ciepło poprzez radiatory i wkręty mocujące przekazuje do tzw. metalowego koszyczka w którym mocowana jest płyta główna
    i jest to dźwięk rozprężającego się lub kurczącego metalu który ma minimalne luzy na śrubkach i sie przesuwa - to ustąpi z czasem :) - to są takie naprężenia

11. promi

promi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    A przy otwartej tace napędu ?

Też bym się skłaniał, że to coś w okolicach radiatora, może xclampy ?. Przypomina to dźwięk jaki wydają listki radiatora jak się je zaczepi paznokciem i z nich "strzeli".

Edit: Witamy w xboxowym wydaniu "dźwięków ściśle tajnych", dziś prezentujemy dźwięk ........ PYK :D

12. Herdalis

Herdalis Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Hah, złowieszcze pyknięcie :)

Próbowałem również przy otwartym napędzie i mniej więcej w tym samym czasie dźwięk się 'ujawnił' :)

Tak jak właśnie wspominałem - przypomina to dźwięk żelazka które się nagrzewa.

Wydaje mi się, że dzieje się to właśnie od paru dni. Być może pojawiało się to już wcześniej, gdyż wcześniej miałem konsole troszkę dalej od siebie - na półce znajdującej się pod telewizorem. Teraz znajduje się ona niemal ramię w ramię ze mną gdyż leży na biurku przy którym gram i dlatego tak wyraźnie słyszę każdy jej głos :)

Istnieje możliwość, że wspomniane mocowania poluzowały się w wyniku transportu - wróciłem teraz do domu rodzinnego na wakację a konsolka ze mną nierozłącznie :)

Ten dźwięk w tak charakterystyczny sposób pojawia się tylko raz - przy uruchomieniu - później jest już wszystko ok.

Czy wobec - nic poważnego się nie dzieje ? Jest to tylko dźwięk rozprężającego się metalu i nie ma czym się przejmować ?

Już teraz bardzo wam wszystkim dziękuje - jak tylko zamkniemy temat kliknę w "Dziękuję" :)

Wczytywanie...

Poleć forum