1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dziwny efekt w grach.

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez peek188, Listopad 5, 2012.

1. peek188

peek188 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Newcastle
    Witam. Chciałem się zapytac o efekt który zauważyłem w grach i nie wiem czy to jest standrad czy wina zle skalibrowanego tv. Chodzi o "mgłę" która jest zauważalna (w szczególności na horyzoncie świata gry np skyrim) lub efekt "zadymionych" pomieszczeń (np. dishonored).

2. Lotnik421 Xbox One

3. kamileKSP

kamileKSP Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Może spróbuj zmienić tryb w jakim TV ma pracować ?
    Spróbuj w ustawieniach pogmerać, ja też miałem czasami takie dziwne rzeczy, ale jak zmieniłem tryb TV to wszystko git bylo

4. peek188

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Newcastle
    Tryb obrazu tak - jaki będzie ok dla samsunga ue40es5500?? A może wejscie hdmi1 oznaczyc jako gra??

5. DJDIDO88

DJDIDO88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Jarosław
    dokładnie, sam tak mam i o wiele lepszy obraz

6. byqu

byqu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bytom
    Spróbuj jeszcze (o ile tego nie zrobiłeś) zmienić w ustawieniach konsoli zakres czerni, wybierz opcję rozszerzone.

7. tysonic

tysonic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ustaw tak:
    tryb "gry"
    jasność 44
    kolor 50
    kontrast 100
    dynamiczny kontrast i WSZYSTKIE inne opcje WYŁĄCZONE
    w zakładce opcje obrazu POZIOM CZERNI - niski
    w x360 w ustawieniach "kalibracja czerni" ustaw "standardowy"

8. peek188

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Newcastle
    Ok co do tego trybu gry - nie ten tryb gry co jest w ustawieniach sys (choidzi o te lagi) i który pier**** obraz tylko po prostu podpisać hdmi 1 jako gra?? tak
    Kontrast - 100 - nie za duzo??:):)

9. tysonic

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Najpierw dajesz tryb obrazu "standard" - w ustawieniach włączasz tryb "gry" (bez znaczenia jak nazwiesz złącze) - i teraz ustawiasz jak Ci napisałem. Co prawda mam inny model sammyego ale to już mój 7my lcd samsunga i w każdym od serii r8/m/n/etc ma dokładnie takie same ustawienia (tzn te główne bo balans bieli/kolory/etc to już inna sprawa). Kontrast jest też zależny od poziomu czerni tak więc jeśli w konsoli ustawisz "standard" a w tv "niski" to 100wka nie powinna "zżerać" ani jednego jasnego paska z planszy 0-255. Ściągnij sobie to: https://picasaweb.google.com/lh/photo/_dZubuKVzyEWYT49IbB1Yg - zapodaj na pendrive i odpal na xboxie - mając ten ekran odpalony na tv ustawiasz jasność, kontrast oraz gammę tak, aby każdy pasek był widoczny - jasny ma być jak najjaśniej się da a czarny jak najczarniej (jednocześnie każdy z osobna musi być widoczny). Tylko tak ustawisz odpowiednio poziom czerni, kontrastu oraz gammy (i tylko wtedy będziesz widział zawsze 100% tego co powinieneś - w innym razie raz cienie będą bez szczegółów a kiedy indziej np jasne chmury będą tylko płaskimi konturami bez detali, itp. itd). To podstawa podstaw kalibracji a zakładam że przynajmniej 95% ludzi nie ma o tym pojęcia i zwyczajnie widzi "mniej niż powinno" na ekranie swojego tv heh.

p.s. i zawsze wyłączaj "kontrast dynamiczny" i wszystkie redukcje szumów oraz systemy poprawy ruchu (pseudo 100/500/milion hz).

2 użytkowników lubi ten post.
  10. peek188

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Newcastle
    Ok ale ten tryb gry - w komunikacie przy włączaniu pisze, że może on pogorszyć jakość wyświetlanej grafiki?
    Ogólnie już od czasów mojego poprzedniego tv mam głupie odczucia co do jakości gier - np na gameplayach na youtube wyglądają one inaczej tzn - na youtube obraz jest ostrzejszy i nie widać poszarpanych krawędzi jak u mnie natomiast u mnie są kolory ładniejsze na tv (porównywałem na gameplayach rage, dishonored i fifa 12 i 13).

Co do tego obrazu co mi podesłałeś: paki 0 8 i 16 się zlewają i trudno jest je ustawić. Jasność na 43 gamma +1 kontrast 95 zcerń niska
    Paski te można odróżnić dopiero na jasności 60
    PS. jak masz ustawiony balans bieli w tym samsungu?? wszystko na 25??

11. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
    a zmieniales rozdzielczosc w ustawieniach KONSOLi ??

12. peek188

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Newcastle
  13. tysonic

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Tryb gry wyłącza processing który w grach jest w 100% zbędny i na dodatek zwiększa drastycznie input lag. Balans bieli to często różni się w zależności od sztuki - różne matryce/procki/itp są nawech w tych samych modelach tak więc tutaj trzeba kolorymetru żeby dobrze ustawić. Ustaw po prostu tak aby biały był jak najbardziej...biały (na twoje oko). Pamiętaj że na ten parametr ogromny wpływ ma opcja "ton kolorów" (zimny/ciepły - zimny idzie w stronę niebieskiego a ciepły w czerwony - w kinie w każdym razie jest "ciepły" (6504k to ideał). Ja tam wolę neutral w każdym razie.

14. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
    a zmien jesli mozesz na jakas inna rozdzielczosc wyzsza tez pamietam ze mialem brzydki obraz na 1080p

15. peek188

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Newcastle
    Mam oprócz standardowych rozdzielczosci jakies inne np 1024x768 itp ale to juz nie bedzie fullhd prawda??
    PS. Dzisiaj odpaliłem halo reach i tak: pikseloza (krawędzie) są ok - lekko postrzępione. Jednak ten efekt grafiki coś w rodzaju montion bur i częste zwolnienia animacji która kuleje cały czas - jaki może być problem z tv/konsolą??
    Jescze jedno - gdy ustawiam rozdzielczość tv testuje tryb 50 hz i gdy jest pytanie czy ekran działa poprawnie dać TAK czy NIE?

Wczytywanie...

Poleć forum