Dziwny problem z TV

konradd19

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc. Otóż posiadam 37'' tv LG (LG5000) i mój problem wygląda następująco. Po włączenia konsoli i przełączeniu w telewizorze na wejście HDMI wszystko śmiga normalnie do momentu jak przełączę na przykład na jakiś kanał w tv lub na inne wejście (powiedzmy dvd) i po przełączeniu z powrotem na hdmi konsola załącza się od nowa (pojawia się animacja początkowa i załącza się menu) nawet jeśli byłem w trakcie gry. U mojego kolegi z innym TV lcd nie zaobserwowałem czegoś takiego, więc proszę o pomoc kogoś kto się z tym spotkał czy mogę to jakoś rozwiązać czy tak po prostu musi być w tym Tv. Oduczyłem się po prostu przełączania na telewizje podczas grania ale czasami jak zostawię konsolkę i moja dziewczyna się zapomni i przełączy to mnie po prostu szlag trafia zwłaszcza jeśli czegoś wcześniej nie zapisałem (zresztą nie muszę chyba pisać jak coś takiego może podnieść ciśnienie). Bardzo liczę na wasze wsparcie ;) i pozdrawiam
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
Dziwny problem... Może po prostu w trakcie gry nie przełączaj na nic innego :) a jeśli już, to chyba raczej coś z konsolą, bo u mnie jak ja np. zrobię PAUSE w powiedzmy - GTA IV i przełączę na ANTENA (żeby zwykłe programy w tv leciały), później włącze z powrotem HDMI3 (do którego mam X'a podłączonego) to GTA IV nadal jest włączone i mogę kontynuować grę...
 

dragonage360

Użytkownik
Użytkownik
Specem nie jestem ale popatrz w ustawieniach konsoli, może coś pogrzebałes przypadkiem .
 

konradd19

Świeżak
Świeżak
Dokładnie tak robię, gram i nie przełączam, ale czasami przydałaby się jednak taka możliwość. W takiej sytuacji jak opisałeś podczas grania ja mam tak, że mi się konsola załącza od nowa. Dodam, że przy podłączeniu konsoli przez wejście component nie ma takiego problemu, ale to nie rozwiązanie ponieważ po to zakupiłem lcd tv żeby grać w jakości hd.
 

warone

Banned
Użytkownik
ja mam tak ze na telewizorze wybija mi komunikat: Telewizor nie obsluguje tej rozdzielczosci zmien rozdzielczosc i nie wiem jak zrobic by mi konsola na HDMI dzialala musze ja podlanczac po przez component +wlacznik HD co do kolegi wyzej jak odlacze kabel component od tv lub konsoli to tez mi restartuje konsole nie wiem co zrobic z jednym i drugim gdzies na forum juz o tym pisalem dano mi kilka podpowiedzi ale niestety zadna nie pomogla :(
 

AlCapone1

Banned
dekoder przez euro x360 przez hdmi na moim tv nie ma takiego problemu
jedyn mam ustawione wygaszacz w x360 na 10 minut to sie ekran przyciemnia
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
jest to znany problem na niektorych TV. Jak zmienisz kanal lub wylaczysz tv w czasie gry to konsola sie resetuje. Jedyne co mozesz to zobaczyc na innym kablu ale to zapewne niewiele da.
 

Do góry Bottom