1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dziwny RROD 0102

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Sz0rTi, Grudzień 25, 2012.

1. Sz0rTi

Sz0rTi Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Siedlce
    Witam.
    Jakiś czas temu kupiłem używanego X-a. Jest to jedna z pierwszych... (2006r.) Sprzedawca pisał, że była już naprawiana, więc myślałem że jak naprawiana to RROD się nie powtórzy. Pierwszego dnia chodziła dobrze. Następnego dnia pograłem ogólnie z 2 godziny, a potem po ok. godzinnej przerwie dałem kumplowi zagrać w GTA IV. Nagle konsola się zawiesiła. Na nic nie reagowała. Odłączyłem ją z kontaktu i już się nie uruchomiła. Kod błędu 0102 (zimne luty pod ?cpu/gpu?). Rozebraliśmy ją i zajęliśmy się modułem (tym od włączania). Przy minimalnych, innych ułożeniach konsola włączała się. Potem okazało się że moduł ma kilka zimnych lutów. Naprawiliśmy je i konsola normalnie się włączyła. Zadowoleni złożyliśmy ją i chcieliśmy sobie popykać. Ale już się nie włączyła. Dalsze próby "kombinowania" z modułem nic nie pomogły. I tu moje pytanie, czy to może być coś innego niż rzeczywiście zimne luty pod układami i jak moge to sprawdzić?
    PS. Konsola jest przerobiona.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. arekkobylo

arekkobylo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zabrze
    Co byś nie zrobił to konsola pochodzi ci kilka dni.Niestety konsole z początku produkcji były bardzo awaryjne.Sprzedaj na części,zrób kwietnik cokolwiek.Pisze poważnie

4. Sz0rTi

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Siedlce
    Ja wiem że po reflow'ie nie będzie długo chodzić, ale chodzi o to że ona już normalnie się włączała bo próbowaliśmy pare razy przed złożeniem. A przy składaniu mogło coś drgnąć itd. I dlatego się pytam czy to może coś innego być i ewentualnie gdzie/jak szukać problemu.
    PS. Xpudło miało gumki na ramie. Wymieniliśmy też paste na procku ale nie na Arctic Silver 5 tylko na jakieś gów*no i chyba źle zrobiliśmy bo nie "gotowaliśmy" jej przed złożeniem. Kolejnym błędem było zmywanie starej pasty. Nie mieliśmy acetonu technicznego więc walneliśmy zmywak do paznokci i zrobiła się chlapa :D

5. arekkobylo

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zabrze
    Z tego xbox'a już wiele nie będzie.Uwierz że czas naprawy będzie większy niż czas pracy konsoli :p

6. Sz0rTi

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Siedlce
    No dobra, a co i za ile moge z takiego złomu sprzedać? Obudowa jest cool bo ma wyciętą dziure nad radiatorami i spory wentylator. Ale reszta? Co moge z niego wywalić?

7. arekkobylo

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zabrze
    Napęd,wiatraki,obudowę. może 50zl dostaniesz :D A serio to Zrób coś artystycznego pomaluj obudowę i zrób doniczkę na kwiaty. :) Bo nikt tego nie kupi chyba że za piwo.

8. Sz0rTi

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Siedlce
    Zaczynam podejrzewać że ten typek to zgrzał ją żeby działała i wystawił na aukcje. Jak sie zdenerwuję :) to zrobie tak samo bo mam tą jakby suszare :D. A tak z ciekawości, to nie da się jakoś zdobyć płyty głównej?

9. ad1

ad1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    147
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Śląsk
    Zjedzą Cię koszty. Opłacalniej będzie kupić jaspera/slima

10. arekkobylo

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zabrze
    Nie opłaca się i tyle w temacie.Niech nawet ci do głowy nie przychodzi pomysł aby naprawić i sprzedać na allegro.

11. Sz0rTi

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Siedlce
    Znaczy, nie zależy mi AŻ TAK na tej konsoli, mam dobrego kompa, ale w UFC 3 to bym baaardzo chętnie grał i grał. No nic dzięki wszystkim za rady. Chyba najzwyczajniej poczekam aż wyjdzie Xbox 720 i 360 stanieją i wtedy coś pokombinuje, albo zgrzeje i popykam pare dni ;)

12. janusz19967

janusz19967 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    a nie dal ci zadnej gwary?z tego co czytalem w regulaminie alledrogo tylko nie wiem czy to obowiazuje tez prywatnych sprzedawcow mozesz zwrocic towar w ciagu 10 dni bez podawania przyczyny

13. Sz0rTi

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Siedlce
    Nic nie pisał o gwarancji, z Allegro jest tak że na złość nigdy nie jest dobrze dla "ciebie". Pisał że była naprawiaaanaaa (dobrze), że chodzi świetniee, że ma ten wentylator i że przegrzanie nie wchodzi w gre. To była licytacja. 3 stówy poszły w...

14. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Odp: Dziwny RROD 0102

Masz 10 dni na zwrot towaru

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

15. Sz0rTi

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Siedlce
    Ta... jaka szkoda że tego nie wiedziałem :/

16. ziutas

ziutas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    8

Jeśli to licytacja, to te 10 dni chyba i tak nie obowiązuje...

OBEY ZIUTAS !! <=> GT-S5660 with Tapatalk 2

17. RuNNerka

RuNNerka Banned Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków

Tylko ze w konsoli grzebal.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

18. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała

10dni zwrotu, na nie otwierany sprzet, w tym samym stanie cosie go dostało.

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

19. wujot90

wujot90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Pomijając rozkręcanie itd itp 10 dni jest, ale tylko w przypadku gdy kupujesz od firmy i poprzez opcje "kup teraz" chyba że sprzedawca oferuję sam z siebie inne warunki.

cytat z allegro:

W jakich przypadkach sprzedający może odmówić przyjęcia zwrotu towaru kupionego na Allegro?

Sprzedający nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu jeśli:

Towar został odesłany po czasie. Sprzedający nie ma obowiązku przyjęcia oświadczenia o zwrocie, jeżeli otrzymał je po upływie 10 dni od daty otrzymania towaru.

Przedmiotem sprzedaży był towar szybko psujący się lub inny nie podlegający zwrotowi. Nie można odstąpić od umowy, jeśli przedmiotem sprzedaży są produkty szybko psujące się (np. żywność), prenumerata prasy, zakwaterowanie, transport (np. bilety lotnicze), rozrywka, umowy o okresowe dostawy artykułów spożywczych, inwestycje, ubezpieczenia, czynności bankowe i związane z nieruchomościami.

Sprzedający nie jest przedsiębiorcą (konto nie jest kontem Firma). Nie można odstąpić od umowy w ciągu 10 dni jeśli sprzedający jest osobą prywatną.

Sprzedający jest przedsiębiorcą, ale towar został kupiony w licytacji. Odstąpienie od umowy dotyczy wyłącznie przedmiotów kupionych przez Kup teraz!

20. Rafał Jakuć

Rafał Jakuć Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Białystok
    a kolega dołożył by 100-150zł i kupił by już slimke albo jaspera. :ambivalence: no gdzie 300zł za xenona <facepalm> Ja 50zł dałem i to za nową praktycznie :D

21. Sz0rTi

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Siedlce
    Taaak, wieem ale chodziło o to że pada miałem od kompa. Żeby była przerobiona, a sporo czytałem ze jak sie dobrze naprawi rroda to jest ok a tu to jakaś ściema była..

Wczytywanie...

Poleć forum