1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dźwięk 5.1 x2

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Yoshimori, Wrzesień 25, 2009.

1. Yoshimori

Yoshimori Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    Witam!
    Od jakiegoś czasu mam zamiar kupić sobie kino domowe lub jakieś dobre głośniki by cieszyć się w moim x'ie dźwiękiem przestrzennym. Jak to jednak ze mną bywa chciałbym upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i podłączyć do tego zestawu także kompa by móc oglądać filmy z dźwiękiem 5.1. Wymyśliłem dwie możliwości:
    1. Widziałem na allegro głośniki Logitech Z-5500, do których można podłączyć jednocześnie kabel optyczny (od xbox'a) jak i 3x mini jack (5.1 z karty dźwiękowej). Wszystko byłoby pięknie gdyby nie cena tego zestawu, więc jako, że mam zamiar niedługo zmieniać także kompa wymyśliłem drugą możliwość.
    2. Ostatnio kombinowałem z laptopem ojca, który ma kartę graficzną z HDMI i zobaczyłem że można nią także bez problemu przesyłać dźwięk przestrzenny, tak więc wpadłem na pomysł, że jak będe kupował nowego kompa to zaopatrzę go także w kartę graficzną z HDMI i połączenie będzie wyglądało następująco:

Komp ---HDMI---TV
    Xbox ---HDMI----TV
    TV ---kabel optyczny--- jakieś kino domowe

Teoretycznie powinienem tym sposobem otrzymać dźwięk przestrzenny z obydwóch urządzeń, ale nie wiem czy komputer stacjonarny będzie potrafił przesyłać dźwięk przez HDMI z karty graficznej.

Proszę więc by ktoś obeznany w temacie odpowiedział czy schemat opisany w punkcie drugim będzie działał, ewentualnie zaproponuje mi jakąś tańszą alternatywę od Z-5500 do punktu 1.

Pozdrawiam :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. yahoone

yahoone Banned User V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik Game Master Liga XboxForum.pl PSforum.pl

Polubienia:
    124
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    @
    kiedyś był poruszany ten temat
    po pierwsze zapomnij o opcji XBOX-hdmi-TV-optyk-AMPLITUNER
    telewizor może odbierać dźwięk 5.1 przez hdmi ale nie prześle go dalej
    ja mam tak:
    1. kompa, Xa i dekoder cyfrowy podłączyłem do TV kablami HDMI - obraz
    2. kompa, Xa i dekoder cyfrowy podłączyłem do amplitunera kablami optycznymi - audio
    dzięki temu każde urządzenie jest wykorzystane w 100%, obraz żyleta i dźwięk 5.1 :D
    i to jest idealne rozwiązanie
    @edit
    zapomniałem wspomnieć że komp to laptop, nie wiem czy na stacjonarnych montują optykę w karcie dźwiękowej
    a co do Z-5500 to ci nie pomogę, nie wieże w małe plastikowe głośniczki produkowane przez firmę która specjalizuje się w robieniu klawiatur, a cena 1200 pln jest naprawdę przykra
    masz wybór, albo dobry używany amplituner + używane głośniki albo plastikowe pierdziki pasujące do klawiatury

4. sebolek

sebolek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legionowo
    wyjscie optyczne wygląda tak jak w x360 na kablu :p więc to pewnie to samo:p

5. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
  6. Yoshimori

Yoshimori Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    Dzięki za pomoc ;)

@yahoone myślałem nad takim rozwiązaniem, ale nigdzie nie widziałem karty dźwiękowej do stacjonarnego kompa z optykiem, jakby ktoś takową widział to byłbym wdzięczny za podanie modelu, ale chyba niestety takowych nie ma :/. Co do tych logitechów to mam podobne podejście jak ty, ale niestety nie ma chyba innych modeli posiadających wejścia 3x mini jack i optyka jednocześnie. I tak nie śpieszy mi się tak bardzo, więc może do czasu jak zacznę modernizację mojego sprzętu technologia dostosuje się do moich potrzeb i znajdzie się odpowiedni sprzęt ;)

@miedzianek szukałem, i nawet znalazłem tamten temat, ale nie było tam odpowiedzi na mój problem, a po za tym tu poruszyłem temat nie tylko xboxa, więc nie chciałem robić spamu w tamtym temacie pisząc o kompie.

Pozdrawiam

7. yahoone

yahoone Banned User V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik Game Master Liga XboxForum.pl PSforum.pl

Polubienia:
    124
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    @
    proszę cię bardzo
    Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro -
    SB Audigy Platinum eX (729227835) - Aukcje internetowe Allegro
    CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY 2 NX 2NX 7.1 USB (736247544) - Aukcje internetowe Allegro
    ceny może nie są za ciekawe ale karty są :)

8. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    yosh bardziej spamujesz tutaj niz piszac w temacie do tego przezn aczonym ;) to tak jakbys mial kosz na papier,pety i szklo a ty stawiasz obok nowy i mowisz 'nie chcem tam smiecic'...

Wczytywanie...

Poleć forum