1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dzwięk z Xbox'a 360 w głośnikach od mini-wieży

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez lozamet12, Styczeń 22, 2010.

1. lozamet12

lozamet12 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Cześć,
    Mam problem ponieważ, chcę podłączyć sobie mini-wieże przez tv do xbox'a 360
    TV to LCD 27" Cali (firmy LG).
    Mam tu zdjęcie(a raczej rysunek) jak to wygląda :
    Aktualnie mam wieże podłączoną przez kabel taki jaki widać na rysunku,
    i słyszę np. tvn czy tam tvp1 ale jak chcę przełączyć na hdmi czyli xbox 360
    to nadal słyszę program telewizyjny.
    Próbowałem podłączyć innym kablami np. chinche pod chinche, chinche przez przejściówkę na euro, ale wtedy nic nie słychać, próbowałem też podłączyć przez wejście LINE OUT ale też nie działa tam na rysunku jest dużo napisane może ktoś mi pomoże!

Za pomocą czego to podłączyć jakieś specjalistyczne przejściówki?

Problem polega na tym że nie słyszę dzwięku z xboxa na głośnikach od mini-wieży! a z tv słychać normalnie

Dzięki
    Pozdrawiam!

2. Lotnik421 Xbox One

3. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    kup audio adapter

i podłacz cinchami na wejście wieży Line IN

.

4. lozamet12

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  5. lozamet12

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Bo 50 zł za taki audio adapter to trochę dużo jak za takie coś
    I problem może być tego typu ,że nie wepne tego kabla bo się nie mieści już jak jest hdmi

6. lozamet12

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    a gdyby z xboxa wziął ten kabel
    i podłączył pod wieże do Line IN tylko chinche i obraz przez hdmi?

7. mck82

mck82 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ....Tu i teraz....
    Adapter bedzie najlepszym rozwiazaniem,a zmiescis sie zmiesci.Sam mam tak podlaczonego Xa,HDMI do LCD a z adaptera chinch'ami do wzmacniacza(w twoim przypadku do wiezy).

8. lozamet12

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A mogę spróbować tym kablem od zestawu xboxa czy działa nic się nie stanie?
    Potem spróbuje kupić ten adapter chinch co dałem link z allegro,
    kosztuje on nie więcej niż 5 zł a w mojej okolicy jest sklep elektryczny, chyba że będzie do d**y dzwięk to kupie audio adapter

9. Tuminure

Tuminure Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Prawdopodobnie jestem w takiej samej sytuacji, co Ty, bo również podłączam swojego x'a do miniwieży i TV LG37" LH3000 - prawdopodobnie takiego samego (tylko większego) telewizora co Ty. Jedynymi rozwiązaniami są:

1. Podłączyć X'a za pomocą kabla HDMI do TV, a kablem "microsoft" -> czincz podłączyć wieżę. To rozwiązanie jest o tyle niefajne, że wejście na kabel "microsoft" jest zbyt blisko wejścia HDMI, przez co nie uda Ci się tak połączyć wieży z x'em... dopóki nie zabierzesz się za zmodyfikowanie tego kabla ;), a konkretnie 'rozebrania' go i odpowiedniego zmodyfikowania. Następnie po prostu podłączasz biały i czerwony czincz do wieży. Mimo wszystko nie polecam tego rozwiązania - zepsujesz sobie tylko czincze, a być może kiedyś Ci się przydadzą gdybyś chciał iść z konsolą np. do kumpla.

Przeczytaj ten temat, a konkretnie ten fragment o rozbieraniu wtyczki.
    http://xboxforum.pl/sprzet-f11/jak-...i-stereo-5-1-do-konsoli-xbox-360-a-10302.html

2. Podłączyć X'a za pomocą kabla HDMI do TV, a następnie podłączyć wieżę do wejścia słuchawkowego (tego które jest na boku telewizora) za pomocą przejściówki jack > 2x czincz. Rozwiązanie dużo łatwiejsze ALE dające zerowy efekt. Głośność jaką otrzymasz w swojej wieży będzie taka sama jak głośność z telewizora. Poza tym bass i inne efekty dźwiękowe (nie jestem specem od muzyki) będą zredukowane do takich wartości jakie wytwarza Twój telewizor... w skrócie... dźwięk będzie prawie identyczny jak z telewizora.

Do 2 metody możesz użyć takich przejściówek:
    KABEL WTYK JACK 3,5 - 2x CHINCH RCA 2,5m BSTOK 294 (880684757) - Aukcje internetowe Allegro
    lub
    ADAPTER JACK STEREO NA 2 x RCA - CHINCH - ZŁOTY ! (883574191) - Aukcje internetowe Allegro

W skrócie, zalety i wady metod:
    1 metoda: trudniejsza metoda, psujesz kabel, otrzymujesz lepszy dźwięk
    2 metoda: łatwiejsza metoda, brak zwiększenia jakości dźwięku (co czyni tą metodę głupią... bo po prostu nic nie daje).

10. lozamet12

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ok, dzięki wszystkim
    Ide do sklepu elektrycznego i kupie najpierw przejściówke a jeśli nie bedzie ok tak jak napisał Tuminure to albo rozbroje kabel od microsoftu albo zakupie xbox audio adapter.
    Pozdro!
    Dzięki

11. lozamet12

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  12. Tuminure

Tuminure Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Musisz podgłośnić TV na maksimum, to również wpływa na głośność. Gdy ustawisz na maks głośność wieży i głośność telewizora, to uzyskasz podobną głośność do tego co wychodzi z telewizora.

Teraz się tak przyjrzałem jeszcze telewizorowi... i... można jeszcze podpiąć do niego wieżę, z użyciem kabla optycznego... tak czy inaczej domyślam się, że efekt będzie podobny do tej metody z czinczami (może ciut lepszy).

Imo najlepszym wyjściem (jeżeli chcesz uzyskać najlepszy dźwięk) jest po prostu 'rozebranie' kabla.

Wczytywanie...

Poleć forum