1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

E73 co to za błąd i czy warto naprawiać.

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez rtv2500, Listopad 16, 2010.

1. rtv2500

rtv2500 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Witam.
    W moim 2 letnim falconie pojawił się dzisiaj błąd e73. Mam pytanie co to za błąd i czy warto go naprawiać, czy kupić od razu nowego xbox`a. Ile kosztowałaby naprawa? A co najważniejsze czy można gdzieś naprawić w woj. śląskim?

Dzięki za pomoc
    pozdrooo

2. Lotnik421 Xbox One

3. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    E73 Problem z kartą sieciową lub pamięcią

E73: I/O Hardware Error - Couldn't calibrate HSIO Bus from edram: this error is likely caused by a problem with the Ethernet port or supporting control devices

jak 2 letni falcon to spróbuj zgłosić na gwarancję do microsoftu
    jak nie bedą chcieli przyjąć to powiedz ze to E74 i im wyślij na to jest 3lata
    gwarancji - może naprawią :)

4. soczek87pl

soczek87pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Po pierwsze ten błąd nie zawsze oznacza błąd Ethernet lub pamięci.

Również mam Falcona i niemal dokładnie po dwóch latach dostałem to samo. Jeśli masz gwarancję to tylko i wyłącznie łap za telefon i dzwoń do MS.

Jeśli nie to znajdź profesjonalny serwis gdzie wykonają ci reballing (lub podejmą się naprawy tego błędu).
    Dosyć skuteczną ale krótkotrwałą metodą naprawy jest grzenie xboxa metodą blokowania wiatraków. JEST TO BARDZO RYZYKOWNE I NIE POLECANE MOZESZ SPALIC KONSOLE. Ja raz dostałem E73 odesłałem do MS i wrócili mi nową konsolę !! Mój kumpel miał uszkodzenie podzespołów graficznych i wymienili mu tylko płytę główną. Ostatnie miałem znow E73 po dwóch latach i w serwisie stwierdzili uszkodzenie GPU ! Tak czy inaczej ten błąd jest bardzo częsty i może wiązać się ze zużyciem past termo lub kulek ołowianych. Dlatego polecam w razie braku gwarancji udać się do serwisu, który wykonuje naprawę E73 i reballing. Zapłacisz około 200zł a będziesz miał odświeżoną konsolę.

Jeszcze raz dodam, że jeśli nie masz wątpliwości co do swojej gwarancji to jeszcze dziś dzwoń do MS.

Wczytywanie...

Poleć forum