1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

E74 po raz trzeci - co robić?

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Piki, Październik 1, 2009.

1. Piki

Piki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wrocław
    Witam :)

Wiem, że na temat E73/E74 było już pisane wiele razy, ale tamte tematy mogą być w pewnym sensie przestarzałe, a mi zależy na świeżych informacjach i zebrania tego wszystkiego do tak zwanej kupy.

Mój Xbox 360 został zakupiony w grudniu 2007 w pewnym sklepie/serwisie we Wrocławiu. Konsolę kupiłem przerobioną. Od sprzedającego Pana dostałem roczną gwarancję. Na szczęście przez pierwszy rok nie miałem z nią problemów. W czerwcu bieżącego roku wyskoczył mi błąd E74. Postanowiłem zdać się na serwis, w którym konsolę kupiłem, więc oddałem im konsolę, odebrałem za kilka dni, zapłaciłem 150 złotych i dostałem miesięczną "gwarancję rozruchową". Wszystko było dobrze, konsola śmigała. Niestety z gwarancji skorzystać musiałem i dwa dni przed jej upływem pojechałem ponownie z konsolą do Wrocławia. Naprawili, za darmo. Minął miesiąc i kilka dni (około 4) i konsola znowu padła. Na żadne gwarancje rozruchowe już liczyć nie mogłem i jeśli chciałbym ją naprawić (być może znowu tylko na ok. miesiąc) musiałbym zapłacić kolejne 150 złotych. W międzyczasie miałem inne wydatki i nie mogłem sobie na to pozwolić; i w ten sposób konsola leży zepsuta do dziś. A że przyszedł październik i premiery kilku wartych sprawdzenia gier, to może warto byłoby jednak ją naprawić.
    I tutaj się pojawia moje pytanie. Co robić? Czy po raz kolejny oddawać konsolę w to samo miejsce i ślepo ufać tym Panom? Czy może wysłać konsolę do kogoś zaufanego i znanego na tego typu forach (np. Juchy)? Ile by mnie to kosztowało (łącznie z wysyłką itd.)?

Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość (bo wiem, że ten temat był już wałkowany milion razy) :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. hardin

hardin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Żaden serwisant nie da Ci 100% gwarancji, że nie dostaniesz 3roda to może być wina czegoś czego już nie naprawią proponuje Ci wymienić płytę główna u serwisanta koszt 300-350zł i spokój

4. mic1225

mic1225 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łomża
    Najlepiej kupić nową konsolę, lub jak napisał kolega wyżej wymienić samą płytę główną.

5. Piki

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wrocław
    Tak, wiem, że 100% gwarancja w tym temacie jest niemożliwa. Jednak z tego co się orientuję (choć w tematach ściśle sprzętowych leżę, ale czytałem coś tam o tym) są różne metody naprawy błędu E74, jedni robią to bardziej uczciwie i Xbox będzie śmigał jeszcze trochę, a inni korzystają z jakichś marnych metod i biorą nieuczciwie za to 150 zł. Panowie w tym serwisie nigdy nie określili jasno, jakie metody zastosują by naprawić moją konsolę, więc może po prostu są kiepscy i ktoś zrobi to lepiej...

Edit:
    Na wymianę płyty głównej czy kupno nowej konsoli na razie nie mogę sobie pozwolić, więc chciałbym wiedzieć, czy warto ją dalej naprawiać czy lepiej olać to, bo będzie to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

6. mic1225

mic1225 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łomża
    To wyrzucanie pieniędzy w błoto.... Z tego co wiem to bonzo (nie z naszego forum .) podjął się Rebalingu, chyba działała ale to narazie nie jest opłacalne. Nie mam do niego nr ale może napisz do kogoś kto profesjonalnie do tego podchodzi.

7. Piri

Piri V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Włoszczowa :)
    O ile dobrze sie zrobi reballing , o tyle mozna liczyc ze predko nie padnie. Pierwsze co to zmiana na kule olowiane (PB) , ktore są wytrzymalsze. Drugie co to pomyslec nad jakims chlodzeniem pasywnym . A co do juchego to renoma mowi wszystko za siebie.

8. tajson86

tajson86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    wawa
    z własnego doświadczenia wiem ,że najskuteczniejszą metodą naprawy błędu E74 jest wymiana płyty głównej,na ciągłą naprawę innymi metodami szkoda czasu i pieniędzy

9. Piki

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wrocław
    Jeśli chodzi o pieniądze, to zdecydowanie bardziej pasowałoby wysłać konsolę np. do Juchego i liczyć na ten cały reballing.
    Ale z drugiej strony czytałem, że jeśli wcześniej konsola była naprawiana kiepskimi metodami, to prawdopodobieństwo dobrego naprawienia jej nawet przez najlepszego specjalistę jest dużo mniejsze niż jakby to on pierwszy ją naprawiał. Jeśli to wszystko prawda, to chyba bardziej opłacalna byłaby faktycznie wymiana całej płyty głównej...

10. Floras

Floras Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pruszków
    W przypadku e74 konsole są naprawiane przez M$ wymieniają konsole z rrod'em obecnie. ( też mam źródło ;) )
    Skoro to już 3 raz to pewnie pasta na GPU kup porządna bo pewnie Oni dali lipna. Wymień ją i wsadź nowy radiator ( niekonieczne). Jeżeli Ci się nie chce lub nie masz zdolności do takich rzeczy to polecam bonzo.pl ( to nie jest strona) za 60zł zrobi Ci konsole i wrzuci na maszynę jeżeli będzie taka potrzeba.

11. prolo3

prolo3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    bia
    Większość z forumowiczów raczej nie ma pojęcia o naprawie 3roda i e74 - naprawa polega na wylutowaniu i wlutowaniu popsutego obiektu (tak naprawde to właśnie same luty są popękane) zapomocą opalarki (stacji lutowniczej) poczym pomownym ułożeniu NOWYCH ołowiowych (są lepsze) lutów (to są kule BGA) i pomownym użyciu opalarki - wiem troche na ten temat bo sam lutowałem w laptopach.

12. Piki

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wrocław
    prolo3, widzę, że masz pojęcie, ale nie za bardzo rozumiem co to ma wspólnego z moim problemem.

!lunarred2, osobiście nigdy nie rozbierałem konsoli, nikt na moich oczach tego nie robił, nie mam znajomych w tym temacie ani nawet nie widziałem na zdjęciach rozebranej konsoli. Po prostu konsola od strony technicznej jest mi totalnie obca.

13. KonBoss

KonBoss Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    WaWa
    Witam, tak jak kolega wyżej błąd E73/E74 najlepiej naprawić wylutowując procesor GPU (grafiki) z płyty głównej, a następnie wlutowując na NOWYCH kulach z domieszką ołowiu (wydajniejsze od standardowych bezołowiowych). Do tego wymiana pasty termoprzewodzącej najlepiej na markową. Najprawdopodobniej "serwis" który udzielał Ci naprawy robił badziewną POPRAWĘ starych kul bezołowiowych, które pękają (powstają tzw zimne luty, przez badziewne chłodzenie X i pastę, która wysycha). Radze poszukać serwisu z życia wziętego. np: Na Allegro. Cena takiej operacji zaczyna się od 200zł. Nie daj się nabrać, bo dużo osób robi to metodami domowymi, a do tego potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Zawsze przed naprawą pytaj o Reballing (to co wyżej opisałem: postawienie GPU na nowych ołowiowych kulach łączących z płytą) jakiej marki pastę nakładają, i sprawdź opinie innych o danym serwisie. A i pamiętaj przestrzegaj się przed "prasowania GPU" zamianę oryginalnego mocowania radiatorów (zaczepów X) na "śruby z mostu". Jest to jedna z gorszych rzeczy jakie "specjaliści z internetu" mogą Ci zrobić. Oryginalne mocowanie radiatorów jest odpowiednio opracowane.

Pozdrawiam KB

14. maczeq

maczeq Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No ok można tak zrobić tylko powiedz mi skoro konsola jest zarejestrowana na inny numer a na nowej obudowie będzie inny to nie ma znaczenia?

15. KonBoss

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    WaWa
    W sumie można i tak. Jak masz gwarę ważną i nie zrytą budę to ślij, ale nie zawsze jest tak łatwo jak kolega wyżej pisze :( prawda czasem nawet nie zaglądają ale tylko czasem ;) A propos obudowy, numerki można zawsze podmienić , podgrzać ładnie suszarką (tak jak plomby) zdjąć np nożem.

16. Piki

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wrocław
    O co chodzi z tą obudową? Czy chodzi Wam o to, by nie było widać na niej żadnych śladów wcześniejszego otwierania konsoli?

17. KonBoss

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    WaWa
    Dokładnie TAK

18. XBoY

XBoY Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Skoro 2 razy ci padła to odradzam kolejną naprawy. Lepiej sprzedał xa + zasilacz + okablowanie + może jakieś nie potrzebne gry czy inny bonus i dostaniesz za niego 200-300zł.
    Za 700-800zł kupisz nowego jasper arcade. Wyjdzie ci że dołożysz 400-500zł ale dotstaniesz nową konsole w najlepszej wersji, gwarancje, nowego pada itd.

Ja tak właśnie zrobiłem :D
    Bo ponad 90% napraw w PL to rogrzanie płyty czy wymiana pasty pod gpuza grosze taka naprawa jest na krótką metę, zaś porządna naprawa czy wymiana płyty gł to od 300zł qw góre lepiej sprzedać i dołozyć te 200zł względem naprawy :)

19. grzech1991

grzech1991 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    tylko że w MS wymienią Ci mobo albo konsole na nową za 70 euro

20. KontaTorrent

KontaTorrent Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    zagadaj do bonzo nr gg 1855820 on ci naprawi za 60 zł i konsola bedzie dzialac dluugo , gwara 6 miesiecy , mialem e74 i naprawilem u tego pana i dziala mi juz rok bez problemu
    Bardzo polecam !

21. max-piecz

max-piecz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam posiadam konsole od ponad roku. Wszytko było z nia ok ale przez ostatni miesiąc w grach pojawiały sie artefakty. poprawiłem kabel i wszystko działało poprawnie. jednak wczoraj chciałem pograć i po właczeniu pojawił sie bład E74 cały dzien próbowałem jeszcze właczyć ale ciągle ten sam bład. Przegladając kabel który łaczy konsole z monitorem zauważylem że jest jakby pognieciony. Odłączyłem go pozostawiając tylko kabel od zasilania właczyłem konsole i nie pojawiło sie czerwone siwiatełko sygnalizujące o błędzie. Czy moze być to wina kabla? czy jezeli kabel od konsoli z monitora nie jest wpiety to takżę powinien pojawić sie bład czy nie? z góry dziekuje za odpowiedz

Wczytywanie...

Poleć forum