1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

EA i "Projekt 10 dolarów"

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez maroko freestyle, Luty 11, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. maroko freestyle

maroko freestyle Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    36
    Miasto:
    Złote Przedmieście
    Czym jest tajemniczy "Projekt 10 dolarów"? Chodzi o stosowany przez Electronic Arts od dłuższego czasu sposób ograniczania strat, które są spowodowane przez wtórny obrót grami. Pomysł polega na tym, że do każdego nowego egzemplarza dołączany jest kupon z kodem na jakiś dodatek - jak w przypadku Dragon Age: Początek, The Saboteur i Mass Effect 2. Jeśli ktoś kupuje używaną grę, to musi zapłacić co najmniej 10 dolarów żeby mieć dostęp do bonusowej zawartości. EA będzie tak robić ze wszystkimi swoimi tytułami. Dlatego w dniu premiery na pewno pojawi się DLC do Battlefield: Bad Company 2, lecz jeszcze nie podano szczegółów.

Inne plany EA to bardzo mocne wspieranie każdej gry rozbudowanymi rozszerzeniami już po premierze, jak również zawieranie trybów wieloosobowych. Podobną drogą chce zresztą iść Ubisoft.

źródło: onlinecenter.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. Fauson

Fauson Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Opole
    No i bardzo dobre rozwiązanie

4. patryk878

patryk878 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Jak nie będą wyjmować żadnych kodów z Polskich pudełek to jestem za. Tylko lepiej by było jakby w wersjach na PS3 były $, a wersjach X0 zdrapki np. na 400msp czyli tyle ile mniej więcej kosztuje dodatek do np. do DAO.

5. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Tylko że u nas jakoś nie ma XBL i jak mam pobrać ten dodatek? W Polsce gry już powinny zawierać te elementy albo niech dają Live:)

6. czester21

czester21 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rzeszów
    Ja podchodzę do tego trochę mniej optymistycznie. Sadzę, że jeżeli EA będzie już w dniu premiery gry wydawać DLC to budżet przeznaczony na ten dodatek zostanie połączony z budżetem całej gry, oznacza to, że bez tego kodu po prostu będziemy dostawać produkt wybrakowany.

Zresztą kiedyś na tym forum czytałem informację o jakiejś grze, której DLC był już nagrany na płytę z całą grą, natomiast musiał być tylko odblokowany.

Jestem za dodatkami do gier, ale niech to będą prawdziwe dodatki jak kiedyś.

Dodam jeszcze na koniec, że nie podoba mi się pomysł sztucznej regulacji rynku gier wtórnych - rozumiem walkę z piractwem, ale dlaczego gracze kupujący używane gry są też "tymi złymi"?

7. Zoax

Zoax Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dla firm produkujących gry to rynek uzywanych gier jest gorszy niz piractwo.
    Gry wędrują po kilku osobach powodując mniejsze przychody dla firm.
    Wiele osób woli poczekac pół roku i kupic gre o połowe tańsza z rynku wtórnego lub nowa tańsza już o 50 zł.
    Bardzo często gry maja pełno niedociągniec i niedoróbek wiec nawet lepiej poczekac na patche.
    Po roku wychodzi wersja goty ( nie każdy tytuł ale wiekszość rpg ) wzbogacona wersja gry o wypuszczone do tej pory dodatki.

Wielkie koncerny będą próbowały robić wszystko żeby zmusić nas do kupywania nowych gier.
    Zabiegi typu zdrapki na dcl w pudełkach ,pierwszy właściciel tylko gra w online i pewnie jeszcze pare sposobów znajda żeby zmusic graczy do kupowania .

Tak troche z innej beczki ale w nadal w temacie:
    Nie wiem czy wiecie ale na ps3 gry kupione w psstore ( xbol na ps3) można udostępniac 5 znajowym ( czyli można się składać na gry z kuplami i mieć je za 1/6 ceny).
    Ciekawe jaka będzie reakcja od strony ms na ten zabieg?

8. czester21

czester21 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rzeszów
    @Zoax
    Masz rację, jestem tego świadomy, lecz moim zdaniem jest to troche nie fair w stosunku do konsumenta, jeżeli kupiłem grę oryginalną to powinienem móc ją sprzedać czy dać koledze.

Odnośnie info o ps3, fajna sprawa :)

9. RotaxPL

RotaxPL Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
  10. Apacer

Apacer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polkowice
    Monopol kur.. wprowadzają jeszcze na gry, zabrakło żeby dyktowali warunki i mówili, żebym kupował nówke bo inaczej nie będzie dodatków...

11. Dozer84

Dozer84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Strzelce
    Prosty wniosek. KASA, KASA, i jeszcze raz KASA.
    Nowa gra to zarobek dla wydawcy, dystrybutorów itp.
    Używana gra to już brak dochodów dla ww. wiec trzeba coś z tym zrobić.
    A z drugiej strony niech każdy zada sobie takie pytanie. Czy jeśli ja byłbym wydawcą dobrej gry to czy nie zachował bym się w podobny sposób?

12. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Tylko niektórych zwłaszcza w Polsce nie stać na nowe gry po 200 złotych. Dlatego rynek wtórny kwitnie w najlepsze. Za granicą zresztą to samo chociaż ludzie mają kasę. Ja również zamiast jednej gry za 50 euro wolę kupić dwie za 30 albo 40 i jeszcze trzecią dostać gratis jak to jest w gamestop-ie przy używkach.

13. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    a później się dziwią, że rośnie piractwo, niech dalej zmuszają ludzi do kupowania nowych gier to stracą klientów. gdybym miał każdą grę kupować za 200 zł to już dawno przeszedłbym na piraty

14. Malez

Malez Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Gryfino
    Po Prostu Jest Za Dużo Piratów I Microsoft Chce Zarobić,żeby Nie Byli Stratni :p

15. MM314

MM314 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Legnica
    Ale co do tego ma m$? To chodzi o EA gry na x'a jak i na ps3

16. DjKwaku

DjKwaku Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Piekary
    i bardzo dobrze :) dla mnie rynek wtorny to to samo co piractwo dlatego popieram EA

17. kolro

kolro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ehhh...co tu dużo gadać...masz przerobioną konsole i chcesz dlc-kup nówke bo jak nie to masz bana że pobrałeś przez live...a oni się tłumaczą żeby "nie tracic pieniędzy"

18. MaciekPRO

MaciekPRO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Włocławek
    Niech wydają tańsze gry za rozsądną cenę to nikt nie będzie przerabiał tylko będzie gry kupował i nie będzie żadnych głupich akcji nie przerabiam nie kradnę, same bzdury tam wypisują i nagrywają filmy o tym że wydawcom gier należą się pieniądze i my ich okradamy ciągle to samo żenada i frajerstwo

19. Apacer

Apacer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polkowice
    hahha co odjeba... :D

20. DjKwaku

DjKwaku Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Piekary
    ale to nie wina producentow ze w PL mamy takie zarobki ....

nie moga sprzedawac gier w polsce akuratnie taniej bo slabo zarabiamy .. gdyby tak robili to kazdy kupowal by gre w polsce i wysylal za granice ...
    ceny gier sa takie same w kazdym kraju ale zarobki mamy juz rozne :)

cena jest rozsadna ... zobacz ile wydawcy wkladaja gotowki na zrobienie gry .... nawet jak cena gier spadnie o 100% to i tak bedzie piractwo na duza skale ! dlatego ze dalej pirat bedzie 6 pln a oryginal 100 ... i koniec :)

co innego gdyby w nowej generacji konsol byly naprawde dobre zabezpieczenia i nosnik byl drogi (dla pirata ) wtedy faktycznie zrobic mocna obnizke cen gier i zainteresowanie piratami bylo by male ...

a co do tematu .. jak pisalem wczesniej popieram EA ... masz pirata masz "demo" :) chcesz wiecej kup oryginal

smieszna wypowiedz... nie przerabiaj to sobie kupisz DLC jakie bedziesz chcial ....

co by nie bylo ... mam przerobiona konsole nie kupuje za duzo oryginalow ... i popieram wydawcow w 100% piraty jak i rynek wtorny to jest kradziez. wiem o tym doskonale :) wydawcy musza sie jakos ratowac i jakies DLC za oplata sa naprawde dobrym rozwiazaniem.

EDIT

Apacer

a moze co nie prawda ??? producent nic nie zarabia na tym ze ty odsprzedajesz czy pozyczasz gre i przez to zamiast kupic gre 10 osob kupuje jedna ..

tak samo jak pirat ... kupuje 1 osoba udostepnia gre innym ..

wiec powiedz mi gdzie tu sie myle ?? to ze masz oryginalne pudelko i gre z tloczni ? pffff daruj sobie ... producent nic na tym nie zarabia wiec dla niego to jest to samo jak bys sobie przerobil i zassal .iso z neta ...

a tak to jeszcze pan oburzony sie odezwie bo kupi gre rok po premierze uzywana za 30 zl i kurde wielce fanatyk oryginalow cos mu nie dziala i fochy strzela do producenta.

21. wojtas74

wojtas74 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wałcz
    ciekawi mnie czy zrobią cos takiego że sprzedawanie gier jest nielegalne to byłby dopiero śmiech ahahahahah ;|

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum