1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

EA: "Mikrotransakcje będą we wszystkich naszych grach. Konsumenci są zadowoleni"

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez CSpec, Luty 27, 2013.

1. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    Mikrotransakcje w Dead Space 3 — choć nieobowiązkowe — wywołały falę krytyki wśród graczy. Mimo negatywnej reakcji ze strony fanów i recenzentów, Electronic Arts nie zamierza się poddać – firma zapowiedziała, że we wszystkich jej grach pojawi się możliwość kupowania bonusów za prawdziwe pieniądze.

Taka deklaracja padła z ust odpowiedzialnego za finanse w EA Blake’a Jorgensena w trakcie spotkania z inwestorami na konferencji Morgan Stanley Technology, Media and Telecom Conference. Jak obiecuje Jorgensen:

Na potrzeby mikrotransakcji zespół inżynierów pod okiem Rajata Taneja, szefa technologicznego w EA (to on odpowiedzialny jest za Single Identity), opracowuje wewnętrzny system, który pozwoli „Elektronikom” lepiej zarządzać płatnościami i zaoszczędzić więcej pieniędzy (na razie ich obsługa zlecana jest zewnętrznym firmom).

[Za: cdaction.pl ]

Rak casualizmu toczy sie dalej. EA oficjalnie dla mnie zdechło.
    Tymi "zadowolonymi" konsumentami są niedzielni gracze i 12 letnie dzieci? jaki jest sens w graniu, skoro w 3 minuty można sobie kupić większy level albo lepszą broń?

2. Lotnik421 Xbox One

3. kamileqPL

kamileqPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Warszawa
  4. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Skoro tak ma być, to gry będą celowo naciągane w tę stronę żeby tylko coś kupić.
    Poziom trudności będzie znacznie podwyższony choćby brakiem amunicji albo apteczek.
    Ale za kilka złotówek będzie sobie można dokupić nie?

Fani, gracze i recenzenci nie są zadowoleni, ale konsumenci owszem hahaha dobre.

5. Seb93

Seb93 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    92
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Warszawa
    kicha, teraz przy grze online od tego że wygrasz będzie zależała grubość twojego portfela a nie umiejetności jako gracza

6. Heejin

Heejin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Dolnośląskie
    Odp:

Śmieszni są. Nie po to płacę niemałe pieniądze za gry, golda, żeby jeszcze w grze płacić za wyższy level.
    Zagranie rodem z gierek online obsługiwanych w przeglądarkach. Zapłać za premium a szybciej zrobisz levele. Kup monety a coś tam przyspieszysz. Lame.
    Granie w taki sposób nie będzie miało sensu i tylko zepsuje całą rozgrywkę a tym samym odstraszy ludzi od EA.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

7. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    EA przez to upadnie
    dzieciom może się to spodobać bo to trochę jak granie na cheatach ale poważnym graczom na pewno będzie to nie w smak

8. Kris194

Kris194 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    No oczywiście, że się cieszymy, ba wręcz skaczemy z radości...

9. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    To jest tak jak z naszą Polską demokracją, niby krzyczymy że nam źle, ale rząd nie zwraca na to uwagi.
    Tak samo jest z korporacjami growymi, co z tego, że graczom się to nie podoba? Ważne że będzie hajs.

10. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Tak gracze bardzo lubią mikrotransakcje w grach, co za totalna bzdura :) EA stacza się w dół.

11. swiatol

swiatol Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    To jest już zalatuje nwo wszędzie dojenie ale co na co chcesz wydawać te pieniądze na przyjemności ku........r......k....a!!!!!!!!

12. Yahu

Yahu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Online passy to widocznie za mało, teraz czas na mikropłatności.

13. l33t

l33t Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Mikrotransakcje będą we wszystkich naszych grach."

A nie przyszlo wam do glowy, ze to ukłon w strone niedzielnych graczy? Czyli tak jak np. w BF3, gdzie zamiast mozolnie odblokowywac kolejne bronie, ulepszenia itp. - mozna je po prostu kupic. Bo nie kazdy musi miec przeciez ochote na tluczenie w jedna gre ponad 100 godzin, zeby odkryc jakis buzer.

Wtedy jest to jak najbardziej OK i takie rozwiazania pochwalam. Jednak jezeli zacznie to prowadzic do jakichs absurdalnych utrudnien dla zwyklego gracza, to i tak rynek predzej czy pozniej zasadzi panom producentom soczystego kopa w zad. Nie martwilbym sie wiec tymi doniesieniami na zapas :)

/Wysłane z telefonu/

14. 4Fun

4Fun Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Takie dodatki kupują hamburgery, które no life.ia i grają dla ranku nie dla funu

Tapanięte z Samsung Galaxy Y

15. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    A ja nie. Nie po to grałem 200h by nabić 50lvl w bf3 by jakiś niedzielny gracz, kupił go sobie w 3 minuty, razem z jakąś "sweetaśną" bronią.

W grach chodzi o zabawe i wyzwanie. gdzie i jakie wyzwanie widzisz po zakupie maksymalnego poziomu i najlepszej broni?

16. l33t

l33t Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    wszystkich naszych grach. Konsumenci są zadowoleni"

Bez obrazy Dog, ale chyba się nie zrozumielismy. Nie widze zresztą powodu, abys kontrowal mnie akurat takim memem...

Napisalem o tym wylacznie z tego wzgledu, ze nie wyobrazam sobie sytuacji, w ktorej normalny gracz dostaje blokade, dajmy na to, na 100. levelu, a ten opłacający mikrotransakcje może awansowac o kilkadziesiat poziomów wyzej (o ile za dana produkcje każdy z nich "zabulil" na starcie tyle samo). A tego w moim przekonaniu dotyczyla wczesniejsza dyskusja, więc chciałem po prostu zaproponowac nieco inne spojrzenie na ten problem.

Ale do sedna:
    Ty lubisz wyzwania, w porządku - ale ja również należę do tej grupy. Tym bardziej że są one dla mnie kwintesencja całej zabawy. Po to kupuje gre, zeby coś odkryc, bo to najzwyczajniej w świecie sprawia mi frajde. Niemniej zdaje sobie też sprawę z tego, że są obok mnie osoby, które nie maja aż tyle czasu na granie, by odblokowywac wszystkie ewentualne dodatki. I nie rozumiem, dlaczego niby miałbym się irytowac tym, że ktoś może wczesniej używać lepszych "ficzerow" niż ja - zwłaszcza gdy wiem, że moje starania oraz poświęcony czas i tak zostaną w końcu nagrodzone. Mnie to akurat motywuje. Zatem poki chodzi jedynie o czas (ale nie przesadnie wydluzany przez twórców) badz umiejętności - nie stanowi to dla mnie w gruncie rzeczy problemu.

Wiadomo, że z takich mikroplatnosci będą korzystali najczęściej nasi "milusinscy" zza oceanu. Ale spójrzmy prawdzie w oczy: czy kogoś tutaj oni jeszcze w ogóle interesują? ;)

Dog - ja kupilem BF3 Premium Edition. I co dostalem gratis? Jakiś kretynski zestaw startowy, który sam, bez mojej ingerencji, się zainstalowal. Dzięki czemu dostalem właśnie kilka dodatkowych usprawnień wcześniej, niż gracze bez wersji Premium, którzy muszą trochę pograć, by je zdobyć. Beznadzieja. Tak samo jak przydzielanie takim graczom pierwszeństwa w kolejce do serwerów. I jeśli rzeczywiście w ten sposób ma wyglądać dalsze sortowanie klientów według EA - to ja serdecznie dziękuję za taką ewolucję branży gier wideo...

Dobra, naprodukowalem się przesadnie.

Zgoda? :)

/Wysłane z telefonu/

17. czullo

czullo Banned

Polubienia:
    53
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Pamiętajcie o jednym. Kto nie chce ten nie kupuje, więc przestać narzekać.

18. randnd

randnd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    O jak fajnie.

Co sie dzieje na rynku woła o pomste. Rynek gier naprawde staje sie systemem totalitarnym gdzie kazdy z wielkich dowodcow (wydawcow jak EA, Acti) robi ze swoimi konsumentami co chce - naciaga ich do granic mozliwosci (oczywiscie powoli, rozkladajac wszytsko w czasie).

Jeszce 2,3 lata i dojdzie do tego ze kazdy z trybow gry bedzie trzeba osobno dokupic - single, multi . A tlumaczenie bedzie" Chcemy dac naszym odbiorcom swobode dzialania. Dlatego tez dajemy im mozliwosc wybrania trybu gry ktory im najbardziej odpowiada. DBAMY O ICH DOBRO"

19. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Ty chyba nie rozumiesz po co zostały stworzone gry.
    po krótce Ci to postaram się wytłumaczyć.
    Gry zostały stworzone po to, żeby umilić sobie wolny czas, żeby własnym skillem udowodnić drugiemu graczowi że jest się od niego lepszym czy chociażby z potrzeby rywalizacji.
    kupowanie lvli, broni czy innego badziewia za realne pieniądze psuje taką zabawę graczom, którzy nie wykupią takiej 'usługi'.
    Jeśli bawiłeś się kiedyś w jakąkolwiek grę na cheatach to wiesz, że taka gra szybko się nudzi a przy okazji psuje zabawę innym graczom którzy grają za pomocą własnych umiejętności.
    Teraz granie będzie podzielone na bogatych i biednych - na tych, co mają złoty ekwipunek i na tych, co korzystają z drewnianych mieczy.
    Jeśli uważasz że taki podział jest fajny to nie jesteś prawdziwym graczem, nie jesteś nawet niedzielnym.

20. Seban_ZA

Seban_ZA Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    54
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    TRN/BDG
    Przecież takie ala mikrotransakcje wprowadzili w Battlefildzie 3. Chcesz miec wszystkie bronie medyka, szturmaowca odblokowane, wszystkie elementy czołgu. Nie ma nic prostszego kup je za Microsoft Points.

FOR EA iilii

1 osoba to lubi.
  21. DJDIDO88

DJDIDO88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Jarosław
    jaki problem, nie kupować i tyle...

1 osoba to lubi.