1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

EA Sports UFC - wrażenia

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez miaucoon, Czerwiec 9, 2014.

1. miaucoon

miaucoon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Hej

Ściągnąłem sobie demo tej gry, mając nadzieję na jakąś fajną młóckę i mocno się zawiodłem.
    Nie wiem czy to "urok" demo, czy może ja czegoś nie wiem, ale jak dla mnie to jakaś porażka.

Po pierwsze szkoda że nie wspiera Kinecta, ale to akurat, sprawa drugorzędna, natomiast problemem jest to, że to gra dla anemików. :)
    W porównaniu do Killer Instinct to granie w EA jest jak oglądanie pojedynku dwóch ślimaków, również w porównaniu do Killer ilość ciosów też jest jakaś skromna, ale być może to ja nie ogarnąłem w pełnie pada i jego kombinacji.

Może długoletni posiadacze konsol mają w tej materii odmienne zdanie i wrażenia, zatem ciekaw jestem ja Wy tą grę widzicie?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Rafau666

Rafau666 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    465
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Stary Sacz
    porównujesz ufc do killer instinct, serio? [​IMG]

ufc ma (w teorii, rzadko im się udaje :>) celować w realizm (obrażenia w różne części ciała, zmęczenie itp) a ki to jakaś rąbanka w stylu mortal kombat. + w demie dostałeś zawodników z kat. półciężkiej, jak chcesz szybszych to w pełnej będziesz miał zawodn. po 50 kilo, którzy machają trochę szybciej :p

4. miaucoon

miaucoon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    No porównuję bo w tamto też trochę grałem ;) ale większego doświadczenia nie mam.

O możliwości zmiany wagowej zawodników cenna uwaga, ale mimo wszystko i tak to co się tam dzieje, jest jakieś spowolnione i z realizmem, jeśli chodzi o prędkość zadawania ciosów, to trochę jest na bakier.

5. sradkg

sradkg Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków
    To porowaj jeszcze Fight Night do Killer Instinct :witless: najlepiej tych z wagi ciezkiej ;)

6. wiekowal

wiekowal Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    brakuje mi obecności Bonusa BGC w tej części

2 użytkowników lubi ten post.
  7. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    kolego a widziales kiedys walke MMA w kat wlasnie polciezkiej albo ciezkiej? walki tez nie sa szybkie tylko powolne, taktyczne itd, to nie ten sport i nie ten rodzaj walk, akurat w UFC jest to dobrze oddane ale kuleje pare innych rzeczy jak impakt uderzen czy niektore animacje no ale to jest dopiero demo

8. miloslupsk

miloslupsk Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Odgrzeję nieco kotleta.To UFC - graficznie wygląda zacnie. Ronda jest Rondą pełną gębą, pieprzykiem i cycem :) Faktycznie walka toczy się nieco ślamazarnie. Cut scenki między rundami są słabe a zawodnicy po mocnym oklepie w gębę nie schodzą na taborecik tak podniszczeni wizualnie jak miało to miejsce w UFC Undisputed. To wszystko jednak jednak pryszczyk bo najgorsze w tej grze są submissiony. Tragedia. Trzeba być jasnowidzem by w ułamku sekundy przewidywać w którą stronę, prawą gałę przechyla nasz wirtualny przeciwnik. Moim zdaniem EA tu przekombinowało i lepiej walkę toczyć w stójce. Tak naprawdę poza submissionami do niewielu rzeczy mogę się przyczepić. Gra mi się podoba i myślę, że nawet ludzie, którzy nie są jakimiś fanami mieszanych sztuk walki mogą śmiało się tym tytułem zainteresować. Tym bardziej, że nie dostajemy nic w podobny deseń jakby chociaż Fight Night.

9. Kamlot

Kamlot Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Ostatnio zakupiłem grę i pozwolę się podzielić wrażeniami, może komuś ułatwię wybór tejże gry, bądź odradzę. Na wstępie zaznaczę, że jestem fanem tego sportu.

Zaczniemy może od minusów.

Przede wszystkim walka w parterze oraz w klinczu i ich ubogi repertuar animacji. Od takedownów, po przejścia, aż przez submission. Na dodatek nie ma takich smaczków jak w Undisputed, typu walka przy klatce w klinczu, po czym zejście do parteru, znowu wniesienie walki do góry. Na prawdę tutaj EA mogło dużo lepiej podziałać na tym polu. Można było nawet na taki głupi jeden rodzaj takedownu zrobić wiele rodzajów animacji walki, co na pewno bardziej by ucieszyło oko. Pozycji w parterze jest mało, nie ma tego co w produkcji THQ, że nie raz aż się nie wierzyło jak zróżnicowana może być walka na tej płaszczyźnie.

Druga sprawa to... kariera. Strasznie monotonna. W produkcji Undisputed była taka sobie rzekłbym, a tam przecież mieliśmy takie rzeczy jak projektowanie banerów, różnorodne wymagające treningi, wybieranie przeciwników... A tutaj jakieś ślamazarne treningi, które tak na prawdę są czystym samouczkiem, zamiast projektowania banerów wybieramy sobie po prostu sponsorów na parę slotów. A zamiast wybierania przeciwników odgórnie dostajemy jakiegoś, nie mając na to żadnego wpływu. Same dodawanie punktów do swoich umiejętności są okej, raczej nie ma co się przyczepić do tego, ale jakiś plus to też nie jest.

Po trzecie to kreator postaci. Względem znanej nam produkcji tu mamy bardzo ubogi repertuar. Dobra, można zeskanować twarz, choć sam tego nie próbowałem. Jednak jak chcemy stworzyć postać, a już pograliśmy w Undisputed, to możemy być lekko zawiedzieni.

Po czwarte taki szczegół, ale na przykład czemu nie można zakończyć walki low-kickiem?

I w zasadzie to na tyle jeśli chodzi o minusy, niby nie jest ich dużo, ale myślę, że przynajmniej dwa pierwsze dotyczą szerokiego aspektu gry. I przechodzimy od razu do plusów.

Analogicznie do minusów, zacznę od najważniejszego plusa tej gry. Mianowicie stójka. W Undisputed była niezła, tutaj według mnie jest fantastyczna. Trzeba tutaj bardziej taktycznie podejść do przeciwnika i wyczuć timing. Ślepe naciskanie przycisków to pewna przegrana, ponieważ kontry w tej grze są niesamowicie zabójcze. Nie zgodzę się, że walka w stójce jest ślamazarna. Jak się wyczuje poziom staminy i timing to na prawdę dobre walki są w stójce.

Grafika oraz muzyka. Tutaj chyba nie ma zdziwienia, EA zawsze potrafiło upiększać swoje gry pięknymi menusami i na soundtrack nikt też nigdy nie narzeka. Sama grafika w grze też według mnie na duży plus.

Fizyka gry. Oprócz tego, że mamy fajną walkę w stójce, fizyka gry też jest okej. Zdarzają się takie losowe sytuacje jak w rzeczywistości. Dzisiaj na przykład walczyłem przez internet un-ranked i pod koniec drugiej rundy praktycznie ciągle goniłem przeciwnika, bo brakowało mi chwili, żeby go wykończyć. I nagle jego efektowne zejście, ładna kombinacja i leżałem, choć nic nie zapowiadało porażki.

Niestety nie grałem jeszcze w online rankingowych pojedynków, bo jeszcze chce wyczuć grę, żeby za bardzo sobie rekordu nie psuć. Ogółem grę kupiłbym drugi raz, ale do ideału brakowałoby jej połączenia z Undisputed, a dokładniej przynajmniej dwa pierwsze plusy z EA UFC z resztą z Undisputed. Wtedy byśmy mieli niesamowicie grywalną grę, a tak mam niby w porządku tytuł, ale mimo wszystko czuć niedosyt.

10. Kamlot

Kamlot Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Rozumiem, że w tym temacie powinny być tylko opinie, ale aż szkoda o tym nie wspomnieć... Nadarza się wielka okazja na kupienie gry za pół darmo, ponieważ z tej promocji wynika, że grę będzie można nabyć za 13,33$! Jest to tym samym prawie największa procentowa obniżka gry.

Swoją drogą zakończyłem pierwszą karierę. Na poziomie normalnym grałem adeptem MMA. Początek był taki sobie, później jednak nie miałem sobie równych, ponieważ szybko doszedłem do tego, że moja postać miała wszystkie staty już na maxa. Niemniej teraz zacząłem postacią BJJ na poziomie trudnym i już powoli zaczyna się zabawa. Widać, że komputer zapamiętuje nasze ruchy. Więc przekładowo jeśli ciągle będziecie kopać high kicki, to możecie się spodziewać, że komputer będzie je wyłapywać i sprowadzać do parteru. Teraz do walki trzeba podejść bardziej indywidualnie. Walk rankingowych jeszcze nie zacząłem, bo jeszcze muszę opanować blokowanie przejść w parterze. Moja ocena od początku grania do teraz wzrosła jakoś o 7 na 7,5.

I zachęcam do skorzystania z tej promocji, bo ciężko o to żeby ta gra była tańsza i w takiej cenie to powinna zainteresować osobę, która nawet za bardzo się nie interesuje tym sportem.

1 osoba to lubi.
  11. baddream

baddream Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Jak dla mnie gra jest niesamowitym zaskoczeniem. Długo zwlekałem z zagraniem w tego typu grę, ale w końcu się przekonałem i stwierdzam, że gra jest naprawde fajna i wygląda dość realistycznie - nie chodzi tylko i wyłącznie o grafike, ale przede wszystkim o ciosy, kombinacje ciosów, oraz efekt jaki wywołuje uderzenie przeciwnika (uszkodzenia różnych części ciała). Naprawdę polecam każdemu kto jest fanem sportów walkich MMA i moja ocena to 9,5/10

12. Masownik20

Masownik20 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Panowie duzo ludzi w to jeszcze gra?
    Bo akurat wpadło mi w ręce i co wyszukuje przeciwnika to nie znajduje chyba że źle coś robie? Wybieram kategorie i nie znajduje hmm
    Generalnie gra bardzo fajna ale w samotne granie troche monotonna

Wczytywanie...

Poleć forum