EA wyłącza serwery starszych gier

K0TAKU

Banned
Użytkownik
Electronic Arts zdecydowało się wyłączyć serwery kilku starszych gier. Jako wyjaśnienie takiego kroku, wydawca podał zmniejszającą się popularność wymienionych tytułów.



„Decyzja o wyłączeniu serwerów nigdy nie jest prosta. Gdy starsze gry są zastępowane przez kolejne części serii, zmniejsza się liczba graczy. Wolimy wykorzystać pracowników do utrzymania infrastruktury tytułów, które cieszą się większą popularnością” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu wydawcy.

3 stycznia 2013

- FIFA Manager 2011 na PC

11 stycznia 2013

- FIFA 11 na PC, PS3, Wii i Xbox 360
- FIFA 11 Ultimate Team na PS3 i Xbox 360
- Madden NFL 11 na PS3, Wii i Xbox 360
- Madden NFL 11 Ultimate Team na PS3 i Xbox 360
- NBA JAM na PS3 i Xbox 360
- NBA LIVE 10 na PS3 i Xbox 360
- NCAA Football 11 na PS3 i Xbox 360
- NHL 11 na PS3 i Xbox 360
- NHL 11 Ultimate Team na PS3 i Xbox 360

14 stycznia 2013

- The Sims 2 na PC i Mac

19 stycznia 2013

- Trenches II na iPada, iPhone i iPoda

Parę miesięcy wcześniej wyłączono już usługi sieciowe m.in. FIFY Street 3, Burnout Revenge czy The Saboteur.

źródło : www.eurogamer.pl
 

Hiszpan3lek

Banned
Użytkownik
Gry ledwo z przed dwoch lat sa juz wyrzucane z obiegu? o_O
Rozumiem 4-5 lat ale nie ledwo 2... Parodia.
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
Beznadzieja. Dobrze że FIFY 11 nie tak dawno sie pozbyłem i zaopatrzyłem sie w 13-tke. EA jest gorsze od Activision jeśli chodzi o pazerność.
"Jako wyjaśnienie takiego kroku, wydawca podał zmniejszającą się popularność wymienionych tytułów." ???????
w FIFIE 11 akurat nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem przeciwnika online ponad 2 lata od premiery...
 

jankop

Użytkownik
Użytkownik
Cyrk na kółkach. Jeszcze niech zrobią tak że po wyjściu np: FIFA 15 wyłączą serwery FIFIE 14.
 

wujot90

Użytkownik
Użytkownik
I tak najlepsze to było wyłączenie EA MMA w zeszłym roku.
 

randnd

Użytkownik
Użytkownik
Ehh boli taka polityka..

Podobnie mialem z PES 2009 - moja ulubiona czesc seri.
Premiera gry 17/10/2008 a serwery wylaczyli 31/01/2011 - 27 miesiecy... A szkoda bo do dzis bym gral.
 

kporys

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Gówno prawda, że wolą przeznaczyć kasę na utrzymanie serwerów nowszych tytułów. Po prostu wyłączą serwery, zwolnią pracowników, którzy się nimi zajmowali, przytulą zaoszczędzoną kasę + będzie napływ kasy od naiwniaków, którzy kupią sobie FIFE 13 za 250zł (żeby dalej grać online w ich ukochaną grę). A potem po roku będą się zdziwić, że ich FIFA 13 padła. Taka jest smutna prawda, EA sobie kpi z graczy...
 

kufer111

Banned
Użytkownik
widze że gimbusy typu hiszpa,knighto,atakują,pytam sie lekcje odrobione?,EA liduje teraz w W FPS-ach i grach sprotowych więc muszą kombinować i podołać jakościowo usługe sieciową dla nowszych tytułów,już wiem dlaczego acti ma co roku tyle kasy-nie inwestuje w serwery hihi

die haters ang go to scholl!!!!
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
widze że gimbusy typu hiszpa,knighto,atakują,pytam sie lekcje odrobione?,EA liduje teraz w W FPS-ach i grach sprotowych więc muszą kombinować i podołać jakościowo usługe sieciową dla nowszych tytułów,już wiem dlaczego acti ma co roku tyle kasy-nie inwestuje w serwery hihi

die haters ang go to scholl!!!!
Oh my... już dawno nie widziałem takiego fanbojka :) fajnie że znów ktoś nam umila pobyt na forum, przyjemnie się takie komentarzyki czyta. Pozdrawiam :)
 

dotykam sie

Użytkownik
Użytkownik
Skonczcie plakac biedaki bo zal sie robi.

To tak jakbyscie dalej grali w Battlefielda 1 i wielkie halo ze serwer wylaczony.
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
Skonczcie plakac biedaki bo zal sie robi.

To tak jakbyscie dalej grali w Battlefielda 1 i wielkie halo ze serwer wylaczony.
Pewnie masz przerobioną konsole i na gre wydajesz 2 zł, nie możesz grać online i teraz masz radoche że np. weterani FIFY 11 czy innych starszych tytułów od EA już sobie nie pobrykają online? Co za kraj...
 

hans9123

Świeżak
Świeżak
Bardzo smutna nowina ciekawe kiedy wyłączą servery z Bad Company 2 lub Battlefielda 3 przecież do dzisiaj chodzą servery z call of duty 1
 

unknow1

Użytkownik
Użytkownik
Bardzo smutna nowina ciekawe kiedy wyłączą servery z Bad Company 2 lub Battlefielda 3 przecież do dzisiaj chodzą servery z call of duty 1
Gdzie na większości pograsz co najwyżej z botami...
 

duchh

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: EA wyłącza serwery starszych gier

To wszystko to planowane starzenie produktu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Planowane_starzenie

--
Wysłano z okienka na poczcie
 

4Fun

Użytkownik
Użytkownik
Kup 50 DLC 20zł każde, za rok wyłączą ci opcje grania przez neta. ŻENADA ! Świat gier schodzi na psy. Trzeba założyć markę i wziąć to w swoje ręce. Bo nie widzę przyszłości takiej. :(
 

kolosz

Użytkownik
Użytkownik
widze że gimbusy typu hiszpa,knighto,atakują,pytam sie lekcje odrobione?,EA liduje teraz w W FPS-ach i grach sprotowych więc muszą kombinować i podołać jakościowo usługe sieciową dla nowszych tytułów,już wiem dlaczego acti ma co roku tyle kasy-nie inwestuje w serwery hihi

die haters ang go to scholl!!!!
a niby EA inwestuje? w fifie 12 co chwile z serwera wywala,jest to denerwujace gdy wygrywasz,80 min a tu yeb komunikat ze utracono polaczenie i porazka,najbardziej jest to wkorwiajace jak grasz proclubs,mamy 5600 pkt za wygrana dostajemy ledwo po 10 pkt a jak przegrywamy to niekeidy 70 pkt w plecy.
 

K0TAKU

Banned
Użytkownik
a niby EA inwestuje? w fifie 12 co chwile z serwera wywala,jest to denerwujace gdy wygrywasz,80 min a tu yeb komunikat ze utracono polaczenie i porazka,najbardziej jest to wkorwiajace jak grasz proclubs,mamy 5600 pkt za wygrana dostajemy ledwo po 10 pkt a jak przegrywamy to niekeidy 70 pkt w plecy.
To nie jest wina serwerów EA, tylko ludzie uciekają Ci z meczu, wtedy zawsze pojawia się taka informacja. EA nic z tym nie robi, ma to w d*pie, w końcu to najgorsza amerykańska firma, nagroda jak najbardziej zasłużona.
 

Krawol

Banned
Użytkownik
o boze The Sims 2 zostają wyłączone :(
 

maczosito

Banned
ale płaczecie jak nie wiem co lepiej przewiedzcie kto z was gra w stare tytuły mnie one nie obchodzą i dobrze niech wyłączają servery bo ja lobię i gram tylko w nowości wydawnicze a nie w gry z przed 2 lat grałem w nie jak były nowe a teraz to po co
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Chcesz grać online kup najnowszy tytuł, taka polityka EA :)
 

Do góry Bottom