Ekologiczny Ubisoft ?

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Zoax

Użytkownik
Użytkownik
Firma Ubisoft postanowiła zrezygnować z produkcji papierowych instrukcji do gier oraz zmienić pudełka na bardziej ekologiczne. Wszystko z troski o naturę.

Wiecie ile wody i drzew zużywa się oraz ile dwutlenku węgla wypuszcza się do atmosfery przy produkcji 1 tony papieru na instrukcje do gier? Wstyd. Powinniście. Według danych Ubisoftu, zużycie wspomnianych materiałów przedstawia się następująco:
"(...) 2 tony drewna z 13 drzew, co daje wskaźnik zużycia energii na poziomie 28 milionów BTU (jest to ekwiwalent zużycia energii przez 1 gospodarstwo domowe w ciągu roku ), wyprodukowania gazów cieplarnianych na poziomie ponad 6 tyś lbs CO2 i zużycia wody na poziomie 57 tyś litrów" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Właśnie te liczby sprawiły, że zarząd Ubisoftu postanowił zmienić swoją politykę wydawniczą. W efekcie z pudełek z grami znikną papierowe instrukcje do gier (nie to, żeby ostatnio nie sprowadzały się one jedynie do bezużytecznej 10-stronicowej broszurki...). Zostaną one zastąpione ich elektronicznymi wersjami i to nie tylko w grach na peceta, ale także na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Co więcej, Ubi zmieniło dostawcę pudełek DVD, czego efektem będzie stosowanie opakowań typu "ecoTech", które można w całości poddać recyclingowi. Nowe instrukcje i pudełka zadebiutują u nas 30 kwietnia, przy okazji premiery Splinter Cell: Conviction w wersji na PC. Będzie to pierwszy tytuł objęty w całości tym proekologicznym programem.

Źródło: Gram.pl
 

Potocky

Banned
"Hm... ziemia istnieje od miliardow lat, ale zniszczy ja moj dezodorant... no tak..."

Co do ubisoftu:
Dobrze ze sie staraja, ale raczej robia to pod publike niz przez to ze zalezy im na naszej planecie.
 

Zoax

Użytkownik
Użytkownik
Mi się wydaję że bardziej na kasie im zależy niz na ekologii.
 

Archont666

Użytkownik
Użytkownik
Instrukcja elektroniczna? Czyli zamiast książeczki płyta.Z jednej strony mniej niszczymy środowisko lecz z drugiej musimy odpalić dodatkowo kompa co powoduje dodatkowe zużycie prądu(może to będzie płytka działająca tylko na danej platformie).Jakoś wole te papierowe.
 

tcjc

Użytkownik
Użytkownik
Eh, typowy przykład hipokryzji. To tak jak z n tv - przeszli na elektroniczne faktury, bo niby to ma oszczędzać lasy, a potem zalewają kolorowymi reklamami na grubym, błyszczącym papierze.
 

SirArczi

Użytkownik
Użytkownik
HaHa ... koszty produkcji spadna a cena za gre bedzie ta sama.

UbiSoft ostatnio coraz bardziej w ch*** leci.

( kazda ich nowosc na PCka to ok 130 zl - dramat jakis )
 

Krzyzac

Użytkownik
Użytkownik
HaHa ... koszty produkcji spadna a cena za gre bedzie ta sama.

UbiSoft ostatnio coraz bardziej w ch*** leci.

( kazda ich nowosc na PCka to ok 130 zl - dramat jakis )
Dodaj jeszcze chore DRM
 

slimak_110

Użytkownik
Użytkownik
Pewnie instrukcje beda na oddzielnych CD. Wydaje mi sie ze produkcja jednego "krazka" CD jest bardziej szkodliwa dla srodowiska niz papierowe instrukcje
 

Szpaner94

Banned
Idąc tym torem, piractwo można tłumaczyć troską o środowisko ;>.
 

Litwin95

Banned
Idąc tym torem, piractwo można tłumaczyć troską o środowisko ;>.
Właśnie.... To samo mi do głowy wpadło.... ;)
Wszystko dla reklamy, a nie dla środowiska :)
 

Bis

Xbox One
Xbox One
Użytkownik

Co więcej, Ubi zmieniło dostawcę pudełek DVD, czego efektem będzie stosowanie opakowań typu "ecoTech", które można w całości poddać recyclingowi.


Spodziewają się ze ich nowe zabezpieczenia będą denerwować graczy i ludzie zaczną masowo wyrzucać ich gry na śmieci.
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
No cóż... może pociągną za sobą więcej wydawców gier, wtedy było by super.
Jednak, wydawcy i tak wybiorą najtańszą metodę, a zapewne ta najtańsza metoda ma nie wiele wspólnego z ekologią.
 

SoTeR

Użytkownik
Użytkownik
Jak człowiek może źle działać na taką wielką planetę ?
Te całe gadanie o szkodliwych dezodorantach o tym że nie wolno palić śmieci itp. to jedna wielka bzdura !
 

Archont666

Użytkownik
Użytkownik
Jak człowiek może źle działać na taką wielką planetę ?
Te całe gadanie o szkodliwych dezodorantach o tym że nie wolno palić śmieci itp. to jedna wielka bzdura !
Jedna osoba nic nie zrobi,lecz 6 miliardów ludzi to co innego.

Ubi leci w kulki to fakt.Wycinają poziomy,a następnie sprzedają oddzielnie,a teraz wprowadzają jakieś udziwnienia.
 

SirArczi

Użytkownik
Użytkownik
Jak człowiek może źle działać na taką wielką planetę ?
Te całe gadanie o szkodliwych dezodorantach o tym że nie wolno palić śmieci itp. to jedna wielka bzdura !
Dokladnie. Nie wiem czy kazdy slyszal ale ostatnio wyszlo na jaw ze globalne ocieplenie spowodowane przez czlowieka to JEDNA WIELKA SCIEMA :)

A co do samego UBI to ich zapedy coraz bardziej podchodza mi pod Microshit
 

kochamowieczki

Użytkownik
Użytkownik
Moim zdaniem jest to dobnre posuniecie moze gry dzieki temu stanieja ?^^
 

meczek

Użytkownik
Użytkownik
Sam wybuch wulkanu na Islandii bardziej zanieczyścił atmosferę niż ludzie przez ostatni czas więc ja chcę papierowe instrukcje!
 

PatrixOK

Banned
Użytkownik
Całe to gadanie o tym całym zaniczyszczaniu ziemi jest wymyslone przez tych debili od przyrody tylko po to aby wyciagnac pieniadze... tak samo jest z koncem swiata 2012... jakis gosciu znalazl ze kalendarz majow konczy sie tego i tego roku (w koncu ile mozna pisac jeden kalendarz?), i teraz zarabia na wywiadach, programach ktore wszystkie stacje wykupuja a on kaske trzepie i sie smieje jacy z nas debile... oczyiwscie ze zanieczyscilismy przyrode w jakims stopniu... ale to wszystkie gadanie ze to MY podwyzszylismy CO2 o jakies 100% od stu lat to jakies chore... poprostu wybucha duzo wulkanow akurat w tym czasie, i innych NATURALNYCH rzeczy i dlatego, taki okres poprostu... jakis lodowiec ma stopniec za 2 lata... a na angielskiej tv jest taki program ktory chce pokazac jaka jest prawda... pojechali na ten lodowiec i sie okazalo ze ma stopniec za jakies 200 lat :)....
 

SoTeR

Użytkownik
Użytkownik
PatrixOK koniec kalendarza majów nie oznacza koniec świata lecz przybycie pradawnych przodków bardziej rozwiniętych od nas technologiczne którzy prawdopodobnie zabrali wszystkich majów dlatego do dzisiaj nie znaleziono żadnych kości czy innych rzeczy należących do majów

Archont666 Nawet te 6 miliardów a nawet więcej nigdy nie zniszczy ziemi no chyba że za 2000000 miliony lat lub bombą atomową co prawda ludzie trochę przyczynili się do dziury ozonowej ale dzięki temu nie mam epoki lodowcowej
 

PatrixOK

Banned
Użytkownik
PatrixOK koniec kalendarza majów nie oznacza koniec świata lecz przybycie pradawnych przodków bardziej rozwiniętych od nas technologiczne którzy prawdopodobnie zabrali wszystkich majów dlatego do dzisiaj nie znaleziono żadnych kości czy innych rzeczy należących do majów
Ja nie wiem co oznacza koniec kalendarzu... mowie tylko jak to wszystko widza ludzie... wogole co to za przepowiednie? kalendarz sie skonczy... znudzilo im sie ub poprostu wymarli i przestali pisac. Zalosne to wszystko jest tak samo jak koniec w 2000 r.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom