Epic Games: Granie na PC nie umiera. Jest po prostu inne...

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Fuks

Użytkownik
Użytkownik

Epic Games - logo

Jeszcze raz - ale to nigdy się nie nudzi. Mike Gamble, szef europejskiego oddziału Epic Games, udzielił wywiadu, w którym znów słyszymy o tym, że PC ma się dobrze i nic go nie ruszy.

Jak mówi Gamble w rozmowie z serwisem CVG:

Wciąż istnieje ogromna grupa hardkorowych graczy PC. Tyle tylko, że inaczej zdobywają swoje gry, niemal w zupełności przechodząc na dystrybucję cyfrową. Pojedyncze gry kupowane w ten sposób są niszowe, ale razem tworzą potężny rynek. Popatrz na tych chłopaków od World of Tanks, zdarza się, że mają milion graczy w jednej chwili. To nie jest platforma, która jest w tarapatach, po prostu się zmieniła, jest inna.

Zapytany o to, czy Epic rozważy w przyszłości stworzenie tytułu wyłącznie na PC, Gamble powiedział, że wydawcy chętniej wspierają konsole, ze względu na obecny rozmiar bazy użytkowników - ale uważa, że zmiana jest możliwa.

Cały czas o tym rozmawiamy. Trend idzie raz w górę, raz w dół. Ale to, że zmienił się sposób dostarczania gier graczom PC, że nie odbywa się to poprzez sklepy, więc trudniej jest to zmierzyć, wcale nie oznacza, że w tej chwili nikt nie gra na PC. Jest zupełnie na odwrót.

Źródło:http://www.cdaction.pl/news-20954/epic-games-granie-na-pc-nie-umiera-jest-po-prostu-inne.html
 

kmg.al

Użytkownik
Użytkownik
Teraz tak gadają, a jak wyjdzie nowa generacja konsol, to szybko zmienią zdanie by kase zarobić :)
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Szkoda że konsolowcy nie rozumieją prostej rzeczy, można podpiąć pada od x360 do pc i grać jak na konsoli...

Edit:
Jednostkę PC także można podpiąć poprzez HDMI do wielkiego telewizora LCD/LED i usiąść z padem w ręku na kanapie, tak, to JEST możliwe...
 

KuBaNPL

Użytkownik
Użytkownik
Szkoda że konsolowcy nie rozumieją prostej rzeczy, można podpiąć pada od x360 do pc i grać jak na konsoli...
Powiem tak: mam wystarczająco dobry PC aby uciągnąć wszystkie nowe gry, a gram tylko i wyłącznie na Xbox 360 i tak zdaję sobie sprawę, że mogę podpiąć pada. Tylko cała otoczka konsoli, Xbox Live, intuicyjne sterowanie (dashboardem), ogólny feel tego, że gram na urządzeniu STWORZONYM do grania. Na komputerze niestety nie mam tego odczucia i granie na nim wydaje mi się takie "suche". I wcale się nie przejmuję, że na PC jest o wiele lepsza grafika - mam na to w******e. Gram aby dobrze się bawić, a że gdzieś jest gorsza tekstura bądź brak AA... ludzie, mam na głowie wiele innych spraw niż przejmowanie się takimi pierdołami. Konsole FTW i basta.

Edit: Nie mówię, że PC jest zły. Komputer przydaje mi się do wielu innych rzeczy jak programowanie, grafika itp. Więc mogę również napisać PC EVER - ale nie do grania (pamiętajcie - IMO!, np. Hextorowi gra się lepiej na PC więc ok, przecież nie zabiję go za to heh) :) No i jeszcze żeby nie było: gram na PC CZASAMI, a nie w ogóle, mój błąd. Taki przykład - załatwiłem sobie Bad Company 2 na PC, wbiłem 2-gi poziom po czym gra mi się zwyczajnie znudziła... a na konsoli mogę grać i grać. A i jeszcze jedno - chodzę do technikum profil Informatyk więc powinienem bronić PC jak własne klejnoty hehe.
 

dziend0bry

Użytkownik
Użytkownik
Moj PC uciaga Minecrafta w 300fpsach :D Ale mimo wszystko gram na konsoli, wole isc na kanape, polozyc sie z padem w reku i grac bez zmartwien, a nie przy PC, maly ekran, klawiatura bez klawiszy :D :D
Grafika? Mnie odpowiada-tyle starczy, to ze innym sie nie podoba-mam na to wy******, mozecie grac na PC, ja jestem dziend0bry i zawsze będę grał na konsolach.
TEMAT-Wole jednak gry konsolowe, na PC trudno sie przyzwyczaic do fpsow :D
 

K0TAKU

Banned
Użytkownik
Kuban - ja myślę podobnie, ale darzę wielką sympatią PC za to, że dał nam takie gry jak Comand & Conquer : Generals, Stronghold, pierwsze części CoDa, Morrowind, Operation Flashpoint : Cold War Crisis ;) Jeśli gram na PC, to tylko w jakieś starsze tytuły, jak właśnie te wyżej wymienione. Nie wyobrażam sobie odpalić Morrowinda na Xbox 360 - nie, ta gra jest stworzona tylko dla PC. Na PC mamy też wiele wspaniałych strategii, i produkcji całkowicie darmowych, ewentualnie z mikropłatnościami.
Ale jeśli miałbym takiego PC jak Ty, i miałbym do wyboru kupno Crysisa 2 na PC albo X360, to wybrałbym wersję na X360 - tak jak mówisz, mnie też nie obchodzą gorsze teksturki, brak AA - chce się dobrze bawić. Nie ma to jak wziąć pada do ręki, rozłożyć się na pufie patrząc na wielki telewizor LCD/LED ;)
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Powiem tak: mam wystarczająco dobry PC aby uciągnąć wszystkie nowe gry, a gram tylko i wyłącznie na Xbox 360 i tak zdaję sobie sprawę, że mogę podpiąć pada. Tylko cała otoczka konsoli, Xbox Live, intuicyjne sterowanie (dashboardem), ogólny feel tego, że gram na urządzeniu STWORZONYM do grania. Na komputerze niestety nie mam tego odczucia i granie na nim wydaje mi się takie "suche". I wcale się nie przejmuję, że na PC jest o wiele lepsza grafika - mam na to w******e. Gram aby dobrze się bawić, a że gdzieś jest gorsza tekstura bądź brak AA... ludzie, mam na głowie wiele innych spraw niż przejmowanie się takimi pierdołami. Konsole FTW i basta.
Standardowa odpowiedź włącz jakąś nowość i Tibie, wrócił byś do grafiki z tibi ?? Śmiało wątpię tylko czekać aż ktoś zrobi ten krok i wyda grę tylko na PC która będzie biła na głowę różnicą jak pomiędzy Crysisem a tibią i konsole po umierają, tylko nikt tego nie zrobi są 2 powody brak jaj u wydawców i załamanie rynku gier bo konsole szybko by padły, granie na PC jest po prostu lepsze owszem granie w takie gry jak AC gra się lepiej na padzie ale w takie jak CoD czy BF gra się lepiej na myszce i klawiaturze, czy nawet strategie.

Up
Pc też możesz podpiąć do TV mieć pada w ręku a przy okazji super grafikę i PC nie musi być wcale większy od konsoli, tak istnieją takie małe obudowy, ja konsolę kupiłem wręcz z przymusu bo dużo gier przestało wychodzić na PC albo jest importami z PC.

A i tak przypomnę jeszcze może trochę dla dobicia was te wasze super ekstra gry na konsolę powstają na PC każda jedna gra powstaje na PC gdyby nie osiągi w komputerach zwłaszcza w kartach graficznych nie postała by żadna gra na xboxa.
 

radek1348

Użytkownik
Użytkownik
PC to na przykład mac mini który jest znacznie mniejszy od konsoli a bebechy ma nie takie słabe tylko to mnie denerwuje w kąpach że za długo się włączają konsola to pyk i już można grać, a PC trzeba poczekać, aż się włączy, potem wejść w gre i dopiero można wziąć pada do ręki ;D
 

sid2007

Użytkownik
Użytkownik
Dla mnie konsola to wygoda. Masz grę na płycie , wkładasz i grasz. Szkoda mi by było wielu tytułów , gdybym grał tylko na PC. Z pecetowca stałem się konsolowcem i jest mi dobrze.
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Jak widzę każdy się wypowiada to i ja ;)

W konsoli cenię sobie przede wszystkim to że jest dobre sterowanie w większości gier. Wiadomo. Siadam, łapię pada i zaraz ogarnę sterowanie. Poza tym cena konsoli jest dużo niższa również na ogromny plus w rywalizacji z PC.

No i okej. Byłem zadowolony, dopóki nie zauważyłem czegoś co zaczęło mnie niepokoić. Gry na Xbox 360 (rok 2011) wyglądały gorzej niż na PC mojego kolegi z 2007/2008 roku i do tego miały niższy framerate. Tak się zaczęło składać że akurat padł PC i musiałem go modernizować, a i granie na konsoli przestało mnie rajcować. Sprzedałem konsolę i "zbudowałem" kompa i powiem szczerze że gra mi się lepiej i wygodniej niż na konsolach. Wiele osób jako argumenty podaje niewygodne sterowanie (mysz + klawiatura) chociaż w większości gier jest znacznie wygodniejsze niż pad (RTS, FPS, TPP). Z początku ciężko się przestawić ale po kilku dniach gry można spokojnie ogarnąć. Innym argumentem jest to że siedzicie i garbicie się przed małym monitorem. Chwila! A kto wam każe grać na monitorze CRT 15", siedząc na taborecie bez oparcia. Ja sobie siadam przed monitorkiem 22" w wygodnym fotelu i łupię do upadłego. A jak chcę to podłączam pod ten wasz "wielki, wspaniały 42" " TV. Więc to trochę słabe argumenty biorąc pod uwagę że do PC (jeżeli ktoś lubi) również możemy podpiąć pada od Xboxa 360! Tak!!!11 Możemy, cóż za rewolucja. Nie mówiąc już o tym że na tym "złym" i "niewygodnym" PC możemy dostosować opcje graficzne odpowiednio do naszych upodobań i często na sprzęcie, który wyszedł kilka lat temu gra działa i wygląda lepiej niż na konsolach :) Innymi argumentami są ceny. Również na korzyść PC. Cena sprzętu do grania jest niższa - klawiatura (ok. 30 pln) oraz mysz (wedle upodobań 40-150 zł) jak również gier (w dniu premiery od 80-150 pln). Jedynym minusem jest cena hardware'u i systemu operacyjnego aczkolwiek jego możliwości nadrabiają :p
Jak długo nVidia będzie produkować nowe GPU do kart graficznych, a Intel nowe procesory to tak długo będą wychodzić gry na PC :) PC nie umrze hehe.*

*Cały tekst jest tylko i wyłącznie moja osobistą, obiektywną opinią po przemyśleniach. Pisałem ją jako użytkownik obu "sprzętów" do grania i sam możesz sie ze mną nie zgadzać i twierdzić inaczej :)
 

d2darkness

Użytkownik
Użytkownik
PC-ta też mam niezłego udźwignie najnowsze tytuły i mimo że będzie to lepiej wyglądać nie lubię ostatnimi czasy siedzieć przywiązany do klawiatury i myszki tylko wole pada w ręku. Wiadomo można pada podłączyć pod kompa, baa mam nawet ten kabel no ale załóżmy chcesz grać w jakąś strzelanke sieciowo i już **** bo co będzie człowiek miał za szanse z padem vs. klawiatura. W dodatku te ciągłe zająknięcia gier, a to trzeba z ustawień zejść może coś z optymalizować. Od kiedy kupiłem xboxa też większość czasu przebywam na nim niż na kompie. Jak byłaby jeszcze przeglądarka komputer byłby mi prawie w ogóle nie potrzebny. Tylko do ściągania co najwyżej i wypalania gier ;p
 

sheriffxPL

Użytkownik
Użytkownik
@up
wyszukiwarkę internetową mamy podobno dostać wraz z jesiennym update XBL.

Granie na PC, po spróbowaniu swoich sił na konsoli poszło w moim przypadku w niepamięć. W moim przypadku, grając na PC nie mam takich samych doznań jak na konsoli, nie ma klimatu, otoczki, za dużo rzeczy mnie rozprasza, jak jakieś komunikatory, antywirusy i inne bzdety, albo częsta zabawa z konfiguracją żeby gra chodziła płynnie. Konsola ? Wsadzam płytkę i jazda. Na PC zaraz pojawia się tona cheaterów, jakieś modowane tryby multiplayer albo hardcore'owcy z myszkami za 300 zł....

Epic ma racje, mówiąc że granie na PC nie umiera, ba nawet istnieje szansa że coś się zmieni po wprowadzeniu usługi On Live, jednak nie oszukujmy się, konsole dla developerów są bardziej atrakcyjne a to m.in. przez mniejszą skalę piractwa.
 

biggum

Świeżak
Świeżak
Ja myślę że te dwie platformy się uzupełniają i trudno definitywnie wskazać jakiegoś zwycięzcę. Różne gatunki gier wymagają różnego sterowania, w jedne lepiej grać na padzie w inne na klawiaturze. Niestety na Xbox-a nie ma dotychczas wielu liczących się w świecie gier a szczególnie MMORPG. Ewentualny port Diablo 3 to sfera domysłów. Gry typu Heroes of Might & Magic czy Civilization też jakoś na XBoksie nie zagościły. Porządnego managera piłkarskiego też chyba niet. Tak więc chcąc nie chcąc trzeba mieć kilka platform do gier. Dochodzą jeszcze urządzenia mobilne i coraz więcej mająca do powiedzenia platforma Apple'a czy Android. Myślę że ten rozłam będzie postępować, tzn będzie coraz mniej gier wieloplatformowych. Co wyjdzie na X-a i PS3, niekoniecznie wyjdzie na PC i vice versa. W śmierć PC jako platformy do grania nie wierzę
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom