1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Error 0013 na przemian z 0020 POMOCY!

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez wer, Sierpień 29, 2010.

1. wer

wer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam serdecznie
    Niedawno zakupiłem Xboxa 360 z błędem 0013 sądząc że w dosyć łatwy sposób uda mi sie to naprawić...Myliłem się

Po każdym włączeniu xbox działał przez 5minut po czym wiatraki przechodziły w pełną moc działania konsola wyłączała się a moim oczom ukazywały się 2 pięknie migające na czerwono diody...

Na początku rozkręciłem konsolę i zrobiłem aluminiowe radiatorki na kości RAM, do tego dla dobrego docisku podkleiłem je tasmą termoprzewodzącą. Wszystko dokładnie skręciłem, złożyłem konsolę i odziwo za pierwszym razem od razu wystartowała.
    Przez kilka dni grałem po 3h dziennie bez żadnej zwiechy, łącznie po ok 20h grania problem powrócił.

Zrobiłem to samo co wcześniej z tym że radiatorki wymieniłem na grubszą warstwę kawałków dętki... Po włączeniu konsola od razu zaczynała wyć i pokazywała 3diody (0020), a po 10s 2diody (0013) i tak za każdym razem.

Postanowiłem wymienić paste pod GPU niestety w żadnym sklepie nie znalazłem Artcic Silver ani Zalman'a STG, byłem skazany na niewiadomy produkt SPIRE. Wyczyściłem dokładnie GPU i radiator ze starej podejrzewam że oryginalnej (stwardniałej) pasty, odtłuściłem wszystko spirytusem i wymieniłem ją na 'niewiadomy' prudukt. Nałożyłem w miarę cienką warstwę, dodatkowo na kości ram pod radiatorem nakleiłem taśmę termoprzewodzącą, a dętke spowrotem zamieniłem na radiatorki. Skręciłem wszystko do kupy.
    Po włączeniu konsola już nie wyła ale też nie przechodziła w błąd 0013, pozostawała cały czas w błędzie 0020 (już była zdecydowana :D).

Zdesperowny całą sprawą jeszcze raz wymieniłem pastę pod GPU i dodatkowo CPU...problem dalej 0020.

Czy to może być wina kiepskiej pasty???

Proszę o odpowiedź bo już napawdę nie wiem co robić, szkoda mi tylko 300zł za konsolę...

2. Lotnik421 Xbox One

3. Nikolai

Nikolai Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Masz nauczkę, że nie kupuje się popsutych konsol które TEORETYCZNIE są łatwe do naprawienia. Ja polecam w konsoli nie grzebac, bo możesz jeszcze coś bardziej skoncic. Najlepszym rozwiązaniem będzie profesjonalny serwis, jeśli chcesz jeszcze troche pocieszyc się swoim Xboxem.

4. wer

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Twój post nie wnosi niczego sensownego do tematu. Jeśli mam placić za serwis 150zł i poźniej bać się że problem po krótkim czasie powróci wolę ją sprzedać za tyle samo na częsci i mieć święty spokój, choć mam nadzieję że da sie jeszcze coś z tym zrobić domowymi sposobami...

5. Nikolai

Nikolai Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Domowymi sposobami nic nie zrobisz, naprawiłem kiedyś konsole, i uwierz mi, że trzeba zrobic taką naprawę prefosjonalnym sprzętem.

6. wer

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    no ok. Ale chciałbym się chociarz dowiedzieć czego to może być wina? Najtańszej pasty? Złego nałożenia? GPU do wymiany czy wystarczy kupić lepszą pastę?
    Proszę o odpowiedź jeśli nic nie da sie zrobić to lepiej go sprzedać na części

7. ShiLLe

ShiLLe Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Kod 0020 - sygnalizacja przekroczenia temperatury lub odlutowany GPU.
    W twoim przypadku stawiam na to 2 czyli pozostał Ci tylko serwis.
    Ale jeżeli zrobią w serwisie to fachowo to twoja konsola pociągnie parę dobrych lat.
    Ale dla pewności kup dobrą pastę i spróbuj jeszcze raz wyczyścić to

8. czarny321

czarny321 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Zimne luty pod GPU, możesz to naprawić opalarką albo zrobić x-clampa. Długo to raczej nie pochodzi, później czeka serwis.

9. xbox-serwis

xbox-serwis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Witam, błąd 0020, to często zimne luty pod GPU, zdarzało się również że były zimne luty pod CPU lub SB.
    Proponuję na początek zrobić reballing/wymianę GPU i zobaczymy czy błąd ustąpi.

Pozdrawiam
    Marcin

Wczytywanie...