1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Error, błąd E81 przy aktualizacji od 13146; nie mogę zainstalować aktualizacji

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez jameshomer, Luty 19, 2012.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. jameshomer

jameshomer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kambodża
    Witam!

Postanowiłem założyć nowy wątek z moim jak dotychczas odosobnionym problemem. Przy próbie aktualizacji obecnej wersji systemu jaki mam wgrany, tj. 13146 wyskakuje w trakcie instalacji gdzieś tak w 70% paska błąd, error E81. W internecie nie ma praktycznie żadnych informacji jak się tego pozbyć.

Przedstawię teraz kroki jakie wykonałem oraz informacje o statucie konsoli.

- Przy próbie aktualizacji dashboard w wersji 13146 nie mogę zaktualizować go wyżej, tzn. na nowsze wersje, tj. 13599, 13604, 14699, 14717. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Miałem ten sam problem w przypadku aktualizacji z 9199, ale przeszła tylko aktualka 13146.

- Problem występuje nawet w przypadku kiedy wrzucony jest do mojego napędu LiteOn stock firmware albo LT+2.0. Więc nie ma wpływu, czy konsola widzi oryginalne oprogramowanie czy nie. Do tego na LT+2.0 aktualka powinna przejść bez problemu. Tak się jednak nie dzieje.

- Próbowałem sposobów na usunięcie cache pamięci, uruchamianiu za pomocą syn button przy jednoczesnym wciśnięciu power. Nie działa.

- Aktualizację wykonywałem za pomocą pendrive oraz gry na płycie z listopada. W obu przypadkach ten sam błąd - error e81.

- Konsola została zbanowana 1,5 roku temu, zablokowali mi dostęp do dysku twardego, następnie dash 9199 przywrócił wszystko do normy.

Jak widzicie przemaglowałem wszystkie sposoby na usunięciu błędu e81, ale ciągle nic to nie daje.

Doczytałem się na innych zagranicznych forach, że przyczyną jest pamięć Nand i secdata.bin. Sprawdzałem w programie XVal i według niego secdata.bin mam uwalonego - "Secdata is invalid". Czy jest możliwość wgrania starszego secdata.bin, bo kiedyś kombinowałem w nandpro i chyba coś tam schrzaniłem.

Tylko nie wiem o co w tym chodzi, kompletnie się na tym nie znam. Jednak nie jest mi straszne, jeśli ktoś to obczaił i pomoże mi wyjść z tego bagna.

Może ktoś z Was miał podobny przypadek i sobie z nim poradził? Chętnie wysłucham. :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Rada jest, ale trzeba pogrzebac.

Są 2 wyjścia z tej sytuacji:
    1. zrobić RGH
    2. Odczytać nand, wgrać xell, zamontować chip, odczytać cpukey, zbudować z Nandu poprawny dash retailowy, wgrać dash, zdemontować chip. Tym samym mamy odtworzony nand z poprawnym secdata który już będzie się updateowal bez problemów.

Kosztowo jakbyś komuś to zlecił to opcja 1 ok. 200zl, opcja 2 ok. 100zl.

Wysłane z mojego LG-P920 za pomocą Tapatalk

4. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Dodam tylko że skoro secdata.bin masz uszkodzony to musisz pobrać z innej konsoli, zmienić LDV na aktualny i policzyć hash. Reszta tak jak opisał Dexter.

5. jameshomer

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kambodża
    Dzięki za propozycje.

Mam inny pomysł, tylko, nie wiem czy to zadziała. Z kolei nie wiem czy mam uszkodzony plik secdata.bin. Za chwilę to wyjaśnię. Natomiast o co chodzi Wam w tych sposobach? Co one dają? Co może być przyczyną, że ten błąd występuje - czyt. error E81?

Posiadam oryginalny dump nand, w którym mam 3 aktualizacje - 3 secdata.bin. Miałem problem po banach w 2009 roku w listopadzie; z rozwiązań podanych jak odblokować nagrywanie gier na dysk trzeba było "nałożyć" starszy secdata na nowszy, albo najnowszy "wyzerować". W wyżej wymienionych sposobach żaden nie zadziałał, bo najnowsza aktualizacja wówczas nadpisała starszy secdata.bin.

Jednak spróbowałem "na siłę" wgrać starszy secdata (co by i tak nic nie dało), lecz również wyzerowałem najnowszy.

Teraz pytanie.

Czy przywrócenie dumpa przypuśćmy oryginalnego bez żadnych zmian z 2009 roku lub wgranie oryginalnych secdata coś zmieni, albo odblokuje? Co o tym sądzicie?

6. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    MS od niedawna sprawdza wartość LDV w pliku secdata.bin podczas aktaulizacji i jak sie nie zgadza to wyskakuje błąd E81. Tym bardziej aktualizacja sie nie udaje jak plik jest uszkodzony.

Wgranie oryginalnego secdata.bin nic nie da bo od tamtego czasu prawdopodobnie wykonałeś kilka aktualizacji i wartość LDV byłaby nieaktualna.

7. jameshomer

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kambodża
    Sorry, że teraz zaspamuję, ale co to jest te LDV? Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, a często się to przewija.

Co do aktualizacji to dużo ich nie było. Po kolei:

1. Pierwsza aktualizacja była do 8955. Następnie po kilku dniach dostałem bana.
    2. Następna do 9199.

I to tyle. Zacząłem teraz próbować wgrać jakąś aktualkę, ale nic nie chciało wejść, oprócz 13146. Więc na dzień dzisiejszy mam tylko 13146. Czy to coś zmienia?

Nie jestem również w 100% pewny czy secdata nie jest uszkodzony, ale raczej nie jest, bo własciwie czemu miałby być wadliwy?? Żadnych jtagów, rgh nie robiłem.

Prościej: wgram oryginalne pliki secdata, oryginalny dump z banem, bez żadnego hacku, flasha itd. Czy dalej ten LDV będzie blokował update'y? Jest szansa, że oszukam "system"? :wink-new:

8. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie oszukasz nie bedzie i tak sie zgadzal juz.

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

9. jameshomer

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kambodża
    Co to jest te LDV? Od której aktualizacji on istnieje? Załóżmy, że nie mam uszkodzonego secdata, dalej LDV będzie potrzebny?

10. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    Istnieje od zawsze. To parametr który liczy aktualizacje konsoli, wartość LDV musi być równa wartości w CPU e-fuse, inaczej będzie RROD ;-)

Dokładny opis masz tutaj RGH LDVs and why they are important - Team Xecuter

11. jameshomer

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kambodża
    Dzięki za zainteresowanie.

No dobrze, to w takim razie dlaczego weszła mi aktualizacja 13146, jeśli już coś miałem skopane???

Ok. Więc jeśli mam załóżmy oryginalnie 3 aktualizacje, jedną usunąłem, czyli mam de facto 2 pliki secdata, wgrywając 3 oryginalny w to samo miejsce, gdzie był poprzednio - nie usunę tym sposobem E81? Przecież te kombinowanie z LDV jest bez sensu i nie trzyma się kupy. Chyba, że coś pominąłem, bo według Waszych danych nie ma innego sposobu. Chyba, że nikt nie próbował wgrywać starszych - oryginalnych secdata.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum