1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Ewolucja FPS'ów w 5 minut

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez K0TAKU, Czerwiec 20, 2011.

1. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Ewolucja gier FPS

Każdy z graczy pamięta takie hity jak Half Life, Far Cry, Quake, Doom, Rainbow Six, Call of Duty, Medal of Honor czy Battlefield. Zapraszam do obejrzenia filmu, który przedstawia jak ewoluowały popularne 'strzelanki' - pionierski gatunek w branży gier, niezastąpiony do gier multiplayer.

Jak dla mnie najlepszym FPS-em (symulatorem) jest Operation Flashpoint : Cold War Crisis - wyśmienity symulator, używanie pojazdów, i niezastąpiony klimat i grywalność.Niestety, ale takich strzelanek jak OPF:CWC jest jak na lekarstwo na dzisiejszym rynku gier A Wy jaką grę z tego gatunku wspominacie najmilej?

dla xboxforum - K0TAKU

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. V.V

V.V Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Elbląg
    aż się łezka w oku kręci. szkoda, że nowe pokolenia nie doświadczą takiej przemiany.

4. Jesters

Jesters Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Dobre wideo :D Ja szczegółowo dobrze wspominam Medal of Honor pierwszego i Far Cry jedynkę.

5. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Heretic, Half Life, seria Quake, CS 1.6 (do dzisiaj jedyna gra na multi koło World of Warcraft w którą gram), Far Cry, Half Life 2 - to były prawdziwe klasyki :) Takich gier już pewnie nie będzie... :(

6. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Hextor czego się rozczulasz : D uważam że nie będzie już takich kamieni milowych w fpsach jak kiedyś bo rynek się bardzo rozrósł, wyjdzie dobra gra, pokróluje miesiąc lub dwa i wyjdzie sequel albo konkurencyjna marka a o tamtej się zapomni, jak w miesiącu wyjdzie kilka fpsów to jest już sporo i trudno o jakiś wyczyn, DNF wyszedł i co? I wyszedł, ludzie ocenili, recenzenci zjechali i po sławie DNF, teraz czekać na kolejne FPSy.

7. szychabarca

szychabarca Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Barcelona
    Mi się przypominają te chwile spędzone przy pierwszym Medalu, na tamte czasy to gra wymiatała.

8. Gelevera

Gelevera Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Lędziny
    Ja najmilej wspominam Doom'a 2 dla mnie to najlepsza gra jaka kiedykolwiek powstała przy żadnej innej grze tyle nie przesiedziałem co przy Doom'ie(być może WoW ale nie byłbym tego taki pewien). Drugie miejsce u mnie zajmuje Wolfenstien 3D kurde przy tym też człowiek tyle przesiedział że szok,szukanie tych kluczy, nawalanie w spacji w celu szukania tajnych przejść kurde to było to. Trzecie miejsce zajmuje Quake 3 Arena przy żadnym fps'ie nie spędziłem tyle czasu on-line co właśnie przy Q3, ta giera miała to "coś" ! Najbardziej urzekła mnie dynamika rozgrywki, teraz większość graczy nabija się i nazwie takie gry jak Q3 czy UT dziadostwem bo ludzie ino skakali i strzelali, ale mnie to akurat to urzekło. Jak widać wszystkie te gry stworzyło jedno studio i nie ukrywam iż uwielbiam gry od ID software bo przede wszystkim potrafili wręcz w idealny sposób przedstawić mrok w ich produkcjach że szok, może przez to poczucie samotności bo czy w takim Doom'ie czy W3D nie było jakiegoś pomocnego przyjacielskiego AI tylko ty SAM przeciw armiom Demonów lub Nazistów ! A co do filmiku to bardzo ciekawy tylko szkoda że nie było to tak zbytnio chronologicznie ułożone.
    Pozdrawiam

9. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Ehh niestety taka prawda. Te wszystkie Cod'y, BF'y to cienie takich hitów sieciowych jak chociażby Quake 3. I w sumie mam rację! Cod'y do tej pory korzystają z silnika Quake'a hehe

10. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Call of Duty 1 - do dziś pamiętam jak ważnym elementem mego starego komputera była ta gra :D To chyba właśnie od tej gry zaczęła się moja przygoda z FPSami. Później następne CoDy, Brothers in Arm: Hell's Highway, Far Cry, MoH i obecnie naparzam w Bad Company 2 :)

P.S. - Power Rangers Theme pasuje tu jak ulał :D

11. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Stare pryki. Kupcie sobie NES-a albo 10 letni komputer i grajcie w starocie jak wam się nowości nie podobają.
    Ja najbardziej wspominam ET, chyba najlepsze multi ever, CS wymięka; BF1942 chyba ostatni tak rozbudowany Battlefield, bombowce, samoloty, maasa czołgów i sprzętu,
    artyleria, to był BF nie to co dzisiaj; HL2 wspaniała fabuła jak na FPS no i oczwyście HALO: CE najlepsze HALO z całej serii.

12. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    Fajnie się postarałeś ale to już było kiedyś na tym forum :) pamiętam bardzo dobrze ten filmik i komentarze tutaj

13. zenek1234

zenek1234 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Londyn
    qUAKE, DUKE 3D, hEXEN, dOOM, do tego moje pentium 200 mmx, 32mb ram, s3 virge i 3dfx 4mb, te noce nie przespane, dziś już tak wspaniałych tytułów nie ma

14. yahoone

yahoone Banned User V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik Game Master Liga XboxForum.pl PSforum.pl

Polubienia:
    124
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    @
    Ja tam pamiętam jeszcze FPSy z czasów C-64, 1989 rok i pierwszy komar na stanie, nawet nie wiedziałem jak określić taki typ gry, dla mnie to była "strzelanka", później Amiga 500 no i PC u kumpla (mnie nie było stać) i klasyczny Wolfenstein 3D.
    W 95 roku trafiły do podstawówki pierwsze PC-ty(486DX o ile dobrze pamiętam) i doszedł przedmiot taki jak informatyka, kompy były w sieci i lekcje polegały na graniu online, konfiguracja 5 kompów zajmowała co niekiedy 45 min, zawsze coś się sypało.
    Wracając do tematu poniżej początki ww gatunku.

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  15. patryk.ferszt

patryk.ferszt Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Szkotowo/Nidzica
    To były czasy jak się z kumplami zbierało na chacie i odpalało Duka albo Quake. To były piękne czasy wtedy grafika się nie liczyła tylko grywalność.

16. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    zmienia się świat :) tak samo ci teraz młodzi to samo powiedzą za 10 lat

pierwsza gra Diablo 1 :D Duke Nukem była druga pamiętam do tej pory te świnie co śniły mi się po nocach jak byłem mały :p hehehe

17. AstroDude

AstroDude Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kędzierzyn Koźle
    Mi z tego zastawienia najbardziej się podoba Team Fortress 2 wktóre gram 5 lat od polskiej premiery i nadal się dobrze trzyma :D

18. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    hehe bardzo przyjemnie gralo sie w pierwsza czesc duke nukema na stadionie (multi oczywiscie) czy w quake 1, blood.......
    moze to nie jest FPS ale w comand and conquer:red alert tez pocinalo sie na kafejkach... dopoki nie zostal wyparty oczywiscie przez starcrafta ale dluuuugo by pisac... :)
    pograloby sie jeszcze w te stare, klasyczne gierki

19. neo937

neo937 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja przygodę z FPSami zacząłem gdzieś w 2003 roku - pierwsza gra to oczywiście Medal of Honor Allied Assault :D Potem był jeszcze Project IGI, no i Call of Duty :D Kurde ale się przed tymi grami siedziało. Oczywiście starsi pewnie powiedzą że te tytuły się nie umywają do takich klasyków jak Doom, Quake, Wolfenstein 3D czy Duke 3D, no ale ja niestety nie miałem okazji w to grać ;]

A tak na marginesie filmik fajnie wykonany, tylko mógłby być 2, 3x dłuższy, pokazać nieco więcej tytułów, no i trochę dłużej pokazać każdy tytuł z osobna, nie tylko 5 sekund rozgrywki. Ale najlepsze i tak na końcu: Crysis 2 - 2011, Brink - 2011, Killzone 3 - 2011, Duke Nukem Forever - 2049 :D

20. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Medal of Honor 1 i Medal of Honor Underground - moje pierwsze FPS'y. Łezka się w oku kręci.... ;(

21. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    No było ale inny filmik :p http://xboxforum.pl/aktualnosci-f9/historia-fpsow-81979.html
    Mi najbardziej w pamięć zapadł pierwszy Medal of Honor i te psy w korytarzach :D

Wczytywanie...

Poleć forum